De Libelle Leesclub

Libelle

Voor de Libelle Leesclub gaat Annelies Dyck in gesprek met een nationale of internationale auteur. Wat ze tijdens die gesprekken te weten kwam? Dat vertelt ze aan haar gast van de aflevering. Elke 2 weken ontvangt ze iemand nieuws in de studio waarmee ze een gezellig babbel hebben over de auteur, en natuurlijk over boeken! En Karen sluit elke aflevering af met haar inzicht van de week.

  1. John Boyne en Peter Vandermeersch: wat maakt de Ierse literatuur zo bijzonder?

    APR 15

    John Boyne en Peter Vandermeersch: wat maakt de Ierse literatuur zo bijzonder?

    De Ierse John Boyne, bekend van de bestseller 'De jongen in de gestreepte pyjama', schreef met de Elementen-reeks ‘Water', ‘Aarde', ‘Vuur' en ‘Lucht’ een pakkend vierluik rond misbruik. John was in zijn tienerjaren zélf slachtoffer van aanranding door een leraar, zo vertelde hij tijdens een interview met Annelies. Peter Vandermeersch is te gast in de studio. Ierland is zijn tweede thuis - hij is al een kwarteeuw getrouwd met een Ierse, woont er sinds 2019 en schreef een lijvig boek over zijn land. Hij bezingt daarin o.a. de Ierse literatuur, maar gaat ook dieper in op het misbruik door de kerk en de staat dat decennialang op grote schaal plaatsvond. Dit gitzwarte hoofdstuk uit de Ierse geschiedenis inspireerde tal van schrijvers - onder wie ook John Boyne. En wie hoofdredacteur Karen een beetje kent, kan al raden wie zij bekroont tot haar favoriete Ierse auteur… Komen aan bod in deze aflevering:  'Water', ‘Aarde', ‘Vuur' en ‘Lucht van John Boyne, ‘De buitenmeisjes’ van Edna O’Brien, ‘Normale mensen’ van Sally Rooney, ‘Dit soort kleinigheden’ en ‘Pleegkind’ van Claire Keegan, De Zeven zussen-reeks van Lucinda Riley, De romans van Chloe Walsh, 'Hou me vast' van Cecelia Ahern, De romans van Maeve Binchy  Presentatie: Annelies Dyck Te gast: Peter Vandermeersch & John Boyne Slotmonoloog: Karen Hellemans Montage & mix: Annelies Jonckheere Schrijf je in op onze nieuwsbrief via https://www.libelle.be/leesclub-nieuwsbrief Veel leesplezier! Schrijf je in op onze nieuwsbrief via https://www.libelle.be/leesclub-nieuwsbrief Veel leesplezier! Hosted by Simplecast, an AdsWizz company. See pcm.adswizz.com for information about our collection and use of personal data for advertising.

    43 min

Trailers

About

Voor de Libelle Leesclub gaat Annelies Dyck in gesprek met een nationale of internationale auteur. Wat ze tijdens die gesprekken te weten kwam? Dat vertelt ze aan haar gast van de aflevering. Elke 2 weken ontvangt ze iemand nieuws in de studio waarmee ze een gezellig babbel hebben over de auteur, en natuurlijk over boeken! En Karen sluit elke aflevering af met haar inzicht van de week.

You Might Also Like