Felnőtt téma: "Mi fáj, gyere, mesélj”!Felnőtt kérdés: "Más ez a szerelem, más ez az ölelés”? Beszélgetőtárs: Baley Endre, Szabó LajosMeseország mindenkié.Mi a baj azzal, hogy vannak, akik másnak érzik és gondolják magukat, mint aminek látszanak?Minden mesében a mesehős azzal válik hőssé, hogy más, mint a többség, tehát különleges, vagyis nem szokványos.S persze a meséknek az az eredendő másság-olvasatuk, hogy a mesehős és viselkedése éppen attól lesz izgalmas, hogy nem illik a normákba-formákba.A kockásfülű nyúl, Süsü, a jóravaló sárkány, Pinokkió, a fából faragott gyerek, a rút kiskacsa... , mind-mind ilyenek.A mese mese. Ahogy mese a Rigócsőr király, a Hamupipőke, a Hófehérke, a Csipkerózsika... Ezeket a meséket eredetileg felnőtteknek írták. S bizony bennük is van a számtalan felnőtt tartalom, utalás. Felháborodni ezen ki fog?Tudományos megközelítésben: Az, hogy a szexuális orientáció nem döntés kérdése, és emiatt senkit nem szabad megbélyegezni, egyértelmű. Nem befolyásolják a mesék a szexuális orientációt. Segítenek megérteni.Ahogy más történeteknek, úgy a meséknek is van világnézeti, erkölcsi és esztétikai "nézőpontja", hatása. Amikor ezek keverednek, akkor a felnőttek egymással vitába keverednek.(Elhangzott a Rádió Bézs 2021-07-29-i műsorában)