Korpsmuziek Radio

Korpsmuziek Radio

Welkom bij Korpsmuziek Radio! Met een speciale WMC-podcast. Volg onze podcast voor alle ontwikkelingen richting het WMC in 2026! Het hoogtepunt voor de mars- en showsector. Met onze vaste hosts Cor Vosseberg en Matthijs van Houten.

  1. May 27

    KM Radio: speciale editie met Henk Smit, artistiek leider van de Mars- en Showwedstrijden WMC (S02E03)

    Waarom keerde Henk Smit terug als artistiek leider van de Mars-, Marsparade en Showwedstrijden? Waar maakt hij zich zorgen om? Wat zijn de veranderingen tijdens het WMC? Wat zijn de uitgangspunten in het juryreglement? Krijgen we kalklijnen of linten? Slaapt hij nog een beetje? Hoe onafhankelijk kan een jury eigenlijk zijn? En wat maakt het WMC nou eigenlijk zo bijzonder? Je hoort het allemaal in deze speciale editie van KM Radio. Henk Smit reisde af naar onze tijdelijke studio in Meerstad. We spraken meer dan een uur met hem over het komende WMC. En daarin is veel besproken. Ook spreken we met Maurice de Lange, marketing manager van het WMC, over hoe het ervoor staat met de kaartverkoop. Koen Kijk in de Vegt vertelt meer over het TOF Festival in Hasselt en de ambities van de Drumband van de Hasselts Fanfare. We bellen ook met Wim Jansen, voorzitter, Bandmanager en spelend lid van Irene Ede. Hoe staan zij ervoor? Bekijk ook de mooie winactie die we met het WMC hebben mogen lanceren. Win je kaarten via deze site: www.korpsmuziek.nl/wil-jij-gratis-naar-de-show-en-marswedstrijden-van-het-wmc-win-kaarten/ Neem rustig de tijd. Ga er maar even goed voor zitten. En like of deel onze podcast! Overigens: mocht je ons willen steunen? Dan kan dat via GoFundMe: https://gofund.me/ae84bebd8. Met jouw steun kunnen we zo goed mogelijk verslag doen richting en tijdens het WMC. Snel doorspoelen? (16:30) Interview met Maurice de Lange, marketing manager WMC (23:50) Henk Smit over de artistieke uitgangspunten van de wedstrijden (53:30) Koen Kijk in de Vegt over TOF Hasselt en de ambities van de Drumband Hasselts Fanfare (1:00:00) Henk Smit over het deelnemersveld WMC en ontwikkelingen sector (1:10:30) Wim Jansen over de ambities van Irene Ede (1:17:55) Henk Smit reageert op ambities en afsluiting

    1h 27m
  2. 07/30/2022

    Aflevering 8: KM Radio ziet Advendo en DVS excelleren, maar WMC blijft feest van inspiratie

    Het team van KM Radio heeft vandaag Advendo Sneek (Wereldkampioen Marsparade) en DVS Katwijk als koploper op de Mars, Championship Division zien excelleren. Wat een fantastische optredens! De druiven zijn best een beetje zuur in Stiens, Leiden, Sassenheim en Rijnsburg. Maar morgen zijn er nieuwe kansen op de Showwedstrijden. Het was tof dat Henk Smit twee Amerikaanse juryleden meenam naar onze podcast: Brian Dix (USA) en Jason Burcham (UK). Hoe beleven zij het WMC? En hoe kijken zijn naar het diverse deelnemersveld? En hoe belangrijk is inspiratie! Vanuit het WMC House blikken we terug op een bizarre en fantastische WMC-dag. DVS neemt met een score van 96,69 punten een voorschot op de Wereldtitel. Daar konden de andere Bollenstreekkorpsen niet aan tippen. DVS zette een nieuwe standaard neer! We spreken met Alderik van Duijn en Eduard Veldkamp van DVS. Advendo Sneek pakte alvast de wereldtitel op de Marsparade. Richard Kampstra vertelt licht geëmotioneerd over zijn dag. Vanuit Takostu (2e) en Crescendo (3e) schuiven ook Jente Visser, Daphne Vosseberg en Leonard Tolsma aan. Maar ook in de World Division werd goed gescoord. Zo leidt VLS Wezep nu de Showwedstrijden en dus praten we ook met Erwin de Jong, visueel instructeur. En vergeet ook niet hun eerste prijs met lof in de Mars, Championship Division. We praten ook nog even na met Pascal Melse van Rheden: ook zij hebben er een mooie dag op zitten. Oh ja! Shoutout naar de fantastische drumfanfare van Hasselts Fanfare! Toppers!

    1h 19m

About

Welkom bij Korpsmuziek Radio! Met een speciale WMC-podcast. Volg onze podcast voor alle ontwikkelingen richting het WMC in 2026! Het hoogtepunt voor de mars- en showsector. Met onze vaste hosts Cor Vosseberg en Matthijs van Houten.