113 episodes

Moją ideą jest budowanie ciekawego doświadczenia klienta. Obsługa klienta to zmyślnie przygotowana strategia, ale bywa również sztuką. W Klientomanii piszę i rozmawiam o mądrym podejściu do klienta i jego obsługi. Odkrywam i komentuję świat sprzedaży i całkiem nowych relacji na linii marka-konsument. Pomagam przedsiębiorcom i osobom zawodowo związanym z tymi zagadnieniami działać skuteczniej, na miarę czasów, w których żyjemy oraz przygotować się na zmiany, które niewątpliwie nadejdą.

Klientomani‪a‬ Maciej Buś

  • Business

Moją ideą jest budowanie ciekawego doświadczenia klienta. Obsługa klienta to zmyślnie przygotowana strategia, ale bywa również sztuką. W Klientomanii piszę i rozmawiam o mądrym podejściu do klienta i jego obsługi. Odkrywam i komentuję świat sprzedaży i całkiem nowych relacji na linii marka-konsument. Pomagam przedsiębiorcom i osobom zawodowo związanym z tymi zagadnieniami działać skuteczniej, na miarę czasów, w których żyjemy oraz przygotować się na zmiany, które niewątpliwie nadejdą.

  KLM #98: Nowa era oddziałów bankowych – Urszula Wysocka

  KLM #98: Nowa era oddziałów bankowych – Urszula Wysocka

  Jeżeli ktoś zna Arka Cempurę, to wie, że już jakiś czas chodzi za nim myśl zrobienia (r)ewolucji w funkcjonowaniu oddziałów. Widzi je jako … duże rozproszone contact center, które może obsługiwać klienta znaczniej inaczej niż tzw. tradycyjny oddział, korzystając właśnie z autów jakie taki oddział ma: kadra, lokalizacja. To należy wymieszać z dostępną i użyteczną technologii. I doprawić dużą dawką nowych kompetencji i procesów obsługi klienta. Wg. Arka to przepis na sukces i nowe czasy.

  Zdarzyło się, że Arek na swoje drodze spotkał kogoś, kto myśli podobnie. Pewnego dnia “internety podsunęły” mu artykuł Urszuli Wysockiej. Przeczytał, przemyślał i zaczepił autorkę, aby trochę sprawdzić w jakim ona kierunku ze swoją wizją zmiany oddziałów podąża. Wymienili poglądy i dane kontaktowe. I … tak minął rok, kiedy Arkowi znowu “internety podsunęły” kolejny artykułu Urszuli. Wtedy stwierdził, że to nie może być przypadek. To raczej przeznaczenie. I umówili się na dłuższą rozmowę w “onliniach”. Już w trakcie rozmowy wyszło, że ich wizje się uzupełniają i Arek stwierdził, że Urszula to właściwy gość do nowego odcinka podkastu.

  Linki:
  Urszula Wysocka na Linkedin https://www.linkedin.com/in/urszula-wysocka-a68b8139/
  Contact Branch – nowa rola doradcy, rozmowa Macieja Busia z Arek Cempurą https://klientomania.pl/klm-88-contact-branch-nowa-rola-doradcy-klienta/
  Przyczynek do znajomości Urszuli z Arkiem: artykuł Urszuli w prnews.pl https://prnews.pl/oddzialy-bankowe-to-be-or-not-to-be-444274
  Arka Cempury wizja oddziałów prnews.pl https://prnews.pl/oddzial-swietoscia-nadal-przydatny-441445
  Znak, że czas poważnie porozmawiać o swoich wizjach, czyli Arek znowu trafił na artykuł Urszuli https://alebank.pl/transformacja-cyfrowa-nie-zlikwiduje-oddzialow-bankowych/?id=311598&catid=32532&cat2id=32534

  • 1 hr 6 min
  KLM #97: Czy da się ogarnąć obsługę klienta w Outlooku ? - Marta Czapik

  KLM #97: Czy da się ogarnąć obsługę klienta w Outlooku ? - Marta Czapik

  Są cztery programy, które standardowo instalowane są na większości, na prawie wszystkich komputerach firmowych. Są podstawą każdej pracy biurowej. Również tej związanej z obsługę klienta. Co ciekawe, ich pierwsze wersje były przygotowane dla komputerów konkurencji. Mowa o pakiecie Office czyli Outlook, Word, Excel oraz PowerPoint , którego historia sięga lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku i którego producentem jest firma Microsoft. Dzisiaj pakiet programów biurowych to bardziej zestaw aplikacji. Zaryzykuję opinię, że o wielu mogłeś nigdy wcześniej nie słyszeć.

  Jako Poznaniak z urodzenia i wychowania szukam nieustannie rozwiązań wspierających bezpośrednią obsługę klienta i zarządzanie nią, które będą odpowiedzią na potrzeby i możliwości również małych firm. Zastanawiałem się więc, czy Outlook oraz jego bliżsi i dalsi krewni oraz przyjaciele mogą stanowić wystarczające narzędzia do efektywnej komunikacji firmy z jej klientami. Żeby pozostać konsekwentnym do rozmowy zaprosiłem poznaniankę, która o microsoftowym pakiecie wie chyba wszystko. Nazwa się Marta Czapik, a w internetach znana jest jako Legalna Marta.

  W rozmowie odpytuję Martę o bardzo konkretne zastosowania zarówno całych aplikacji jak i ich pojedynczych funkcji w typowych sytuacjach obsługowych. Nie zabrakło również rozmów o ukochanych przez większość (przez część znienawidzonych) Teamsach - z powodów oczywistych - znaku rozpoznawczego Marty w mijającym roku.

  • 1 hr 22 min
  KLM #96: Rewolucja klientowska na kolei - Paweł Jarecki

  KLM #96: Rewolucja klientowska na kolei - Paweł Jarecki

  Czy możliwe jest dostarczenie satysfakcjonującej klienta obsługi w organizacjach, które kojarzą się nam jednoznacznie z monopolem, skamieliną i czasami słusznie minionymi? Poczta Polska, ZUS czy PKP to prawdopodobnie nazwy takich organizacji, które i Ty wyrzucisz z siebie jednym tchem. Oj zmienia się. I to bardzo. Ale droga do obsługi, jaką znamy z … chociażby przyzwoitych doświadczeń w tego typu firmach wcale nie jest łatwa.
  Porozmawiajmy zatem o tym jak przeprowadzić taką zmianę, na bardzo konkretnym doświadczeniu związanym z jej wymyśleniem, wdrożeniem, porażkami i ostatecznym sukcesem naszego narodowego przewoźnika kolejowego czyli Polskich kolei Państwowych. A moim gościem, spiritus movens tego projektu oraz jego współtwórcą jest Paweł Jarecki.

  Rozmawiamy o:
  •Jakie największe wyzwania czyhały podczas wprowadzania startegi klientocentrycznej na kolei?
  •O przekonaniach, ograniczeniach, blokerach na starcie projektu zmiany
  •O przenikaniu się doświadczeń z różnych marek, budujących ostatecznie wizerunek PKP
  •Co jest benchmarkiem dla Kolei?
  •Czy PKP stało się bardziej nastawione na klientów / pasażerów?
  •Jak sie zarządza projektem budowania kultury proklienckiej w tak wielkiej organizacji
  •O nastawieniu pracowników kolei do zmiany
  •O wprowadzeniu na tory Pendolino

  • 1 hr 31 min
  KLM #95: Bycie fair w sprzedaży się opłaca (?) - Ewa Piotrowska

  KLM #95: Bycie fair w sprzedaży się opłaca (?) - Ewa Piotrowska

  Wiele firm wie o tym, że początkiem obsługi klienta jest … jego pozyskanie. Abyśmy mogli skupiać się na jak najlepszej obsłudze tego naszego klienta, to właśnie najpierw musi on tym naszym klientem zostać.

  A jak to zrobić? I tu już różnie dzieje się. Najlepsza droga do sukcesu, to współdziałanie całej firmy. Ale na pierwszej linii zawsze powinien być dział sprzedaży i dział marketingu. Różnie może rozkładać się ich udział w procesie pozyskania klienta zależności od branży, w której działamy. Czasami to marketingowcy są tymi “napędzającymi falę prospektów”, trafiających “w ramiona sprzedaży”, której zadaniem jest poprawnie przeprowadzić proces “zamknięcia sprzedaży”. W tzw. B2B główną rolę z reguły ma zespół handlowy, którego zadaniem jest wyszukanie tych potencjalnych klientów, rozpoznanie potrzeb, złożenie stosownej propozycji – jak niektórzy mawiają “sprawienia, aby klient kupił” - przy wsparciu marketingu.

  Gościem w Klientomanii jest Ewa Piotrowska - osoba, która od „prawie zawsze” jest w sprzedaży, od kilkunastu lat zarządza tą sprzedażą a do tego chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem w ramach swojego autorskiego projektu Biznesowe Dna.

  • 1 hr 6 min
  KLM #94: Jak stworzyć dobry produkt - Michał Drożdż

  KLM #94: Jak stworzyć dobry produkt - Michał Drożdż

  Czy zastanawiałeś się kiedyś skąd biorą się dobre produkty ? Ale te naprawdę dobre, te które zyskują nie tyle użytkowników ile wręcz wyznawców ? Co ciekawe jednocześnie nie wszyscy przecież lubią, a niektórzy szczerze nienawidzą urządzeń oznaczonych symbolem nadgryzionego jabłka. Przypadek ? Nie sądzę! Czy zatem jest możliwe stworzenie produktu, który pokochają szczerą bezwarunkową miłością wszyscy ludzie?
  Mimo że to już 94 odcinek Klientomanii, jak dotąd niewiele miejsca poświeciliśmy przedmiotowi relacji marki z klientem. Czyli produktowi lub usłudze. Czas to nadrobić.

  Porozmawiajmy zatem o tym jak stworzyć dobry produkt, kto powinien się tym zająć, Jakich narzędzi użyć, ponownie o używaniu myszki - gumki do wymazywania oraz co w tym procesie jest absolutnie najważniejsze. A do tej rozmowy zaprosiłem wyjątkowy autorytet w dziedzinie projektowania produktu, dizajnera Michała Drożdża.

  • 1 hr
  KLM #93: Omnicommerce - przyszłość sprzedaży - Grzegorz Rudno-Rudziński

  KLM #93: Omnicommerce - przyszłość sprzedaży - Grzegorz Rudno-Rudziński

  Dawno, dawno temu w (nie) tak odległej galaktyce, aby dostąpić możliwości korzystania z Internetu trzeba było mieć stosowną “magiczną” wiedzę, komputer z modemem i … pieniądze. Oraz czasami mniejszą lub większą cierpliwość.

  Łączenie z Internetem miało swój urok, bo modem (czyli urządzenie łączące) ćwierkał, jak ptak w czasie zalotów, a gdy już do połączenia doszło to słychać było ... ciszę. To były czasy, gdy królowały BBSy a radość z dostania się do nich była wielka.

  W tych czasach swe biznesowe kroki stawiał Grzegorz Rudno-Rudziński. Jest jednym z pierwszych tworzących internetowe strony, zestawiających “łącza stałe”, dostarczających sprzęt niezbędny, aby surfowanie po necie stało się rzeczywistością.

  Zapraszam na rozmowę o przeszłości i przyszłości, wyzwaniach e-commerce w XX wieku, gigantach e-commerce, co potrzebne by dobrze zrobić internetowy sklep, omni-commerce, także rozważaniach czy świadomie idziemy drogą cyfrowej transformacji. A może to droga nas wiedzie, a my tylko na niej jesteśmy?

  Rozmawiamy między innymi o:
  - Działalności pozazawodowej Grzegorza.
  - Pozytywnych doświadczeniach gastronomicznych.
  - Jak Zalando zmieniło przyzwyczajenia Klienta (w tym Grzegorza).
  - Czy Amazon to “ciemna strona” globalnego e-handlu?
  - Na co stawią Chiny.
  - Co jest kluczowe w e-commerce i dlaczego z reguły jest to logistyka.
  - Czy voice-commerce to coś się wydarzy czy tylko się o tym dużo mówi.

  • 1 hr 8 min

Top Podcasts In Business

Listeners Also Subscribed To