30 episodes

Podcast Na okraji

Na okraji Na okraji

  • Religion & Spirituality

Podcast Na okraji

  Cesta k Buddhismu

  Cesta k Buddhismu

  Bouřlivá puberta, nešťastná láska a náhodná kniha v knihkupectví – i takhle se může člověk stát buddhistou. Čtyřiadvacetiletý Zdeněk Maté se přesně tímto způsobem dostal k vadžrajáně, o které většina lidí ani neví, co toto slovo znamená. Zdeňkovi ale právě vadžrajána změnila celý život. Nosí buddhistické oblečení, pije zelené čaje, medituje a mimoto pracuje na církevním gymnáziu v Olomouci jako asistent pedagoga.

  • 21 min
  MOÚ MindCare

  MOÚ MindCare

  Se Zdeňkou Barešovou dnes budeme hovořit o aplikaci, která napomáhá psychické pohodě onkologickým pacientům. Program MOÚ MindCare, který má podobu mobilní aplikace, byl sestaven odborníky Ústavu lékařské psychologie a psychosomatiky Lékařské fakulty Masarykovy univerzity. Celý program mobilní aplikace má za cíl pomoci onkologickým pacientům pečovat o jejich duševní zdraví.

  • 19 min
  Od Svědků Jehovových ke svobodě

  Od Svědků Jehovových ke svobodě

  Lenka je mladá žena, která konvertovala od Svědků Jehovových do protestantské církve. Dnes o svojí cestě víry mluví otevřeně a svobodně. Jaká byla její cesta k Bohu a v čem našla Lenka svobodu? Jak vnímá zpětně celý svůj příběh?

  • 26 min
  Dezinformace, konspirace a fake news

  Dezinformace, konspirace a fake news

  Jaký je mezi nimi rozdíl? Jak se jim bránit? Podléhá někdo dezinformacím více než jiný? Na okraji v pondělí 6. března s Lucií Čejkovou o dezinformacích, konspiracích a fake news. Lucie Čejková působí na Katedře mediálních studií a žurnalistiky Fakulty sociálních studií v Brně. Je také členkou projektu Fakescape, kde vyvíjí vzdělávací aktivitu pro starší dospělé a seniory. Příležitostně spolupracuje na vzdělávání dospělých a seniorů také s organizacemi Elpida a Transition.

  • 32 min
  Můj nepřítel jídlo

  Můj nepřítel jídlo

  Dvě kamarádky a jeden stejný závažný problém. Snaha zbavit se přebytečných kil za každou cenu. Johy a Dia - dvě mladé dívky se v dnešním trochu netradičně dlouhém dílu podělí o svůj příběh, kdy spolu bok po boku bojovaly s poruchou přijmu potravy.

  • 56 min
  Na tónech víry

  Na tónech víry

  Petr Špaček je hudebník. Hraje na violoncello a můžete jej znát jako bývalého člena kapely Prague cello quartet. V současné době hraje v kapele Cello republic. Setkali jsme se spolu o přestávce mezi dvěma koncerty v Olomouci, kde hrál jako sólový cellista se svým bandem. Rozhovor jsme nahrávali v šatně divadla. Neměli jsme mnoho času a rušily nás různé zvuky. Ale i přesto jsme si jej užili. Povídali jsme si spolu o hudbě a víře.  moderátorka: Edita Vahalíková
  editorka: Karolína Mašláňová

  • 27 min

Top Podcasts In Religion & Spirituality

Ascension
D-Group
Ascension
Joel Osteen
Sadie Robertson Huff
Brittany Dawn Nelson