30 episodes

Za siedmimi horami, za siedmimi dolami, kde sa voda sypala a piesok sa lial, žili tvory tajomné, diali sa veci záhadné... Takto by začínali príbehy, ktoré so skutočným svetom nemajú nič spoločné. Avšak, nasledujúce udalosti sa naozaj stali. Len na nejaký čas upadli do zabudnutia.

Séria hororových príbehov inšpirovaných legendami, pri ktorých neplatia zákony prírody ani ľudská logika. Príbehmi hrôzy vás bude sprevádzať herec Marek Majeský.

Podcast Nezhasínaj! nie je vhodný pre poslucháčov mladších ako 18 rokov, ani pre citlivé povahy.

PS: Báť sa je povolené!

Nezhasínaj‪!‬ Rádio Expres

  • Fiction
  • 5.0 • 3 Ratings

Za siedmimi horami, za siedmimi dolami, kde sa voda sypala a piesok sa lial, žili tvory tajomné, diali sa veci záhadné... Takto by začínali príbehy, ktoré so skutočným svetom nemajú nič spoločné. Avšak, nasledujúce udalosti sa naozaj stali. Len na nejaký čas upadli do zabudnutia.

Séria hororových príbehov inšpirovaných legendami, pri ktorých neplatia zákony prírody ani ľudská logika. Príbehmi hrôzy vás bude sprevádzať herec Marek Majeský.

Podcast Nezhasínaj! nie je vhodný pre poslucháčov mladších ako 18 rokov, ani pre citlivé povahy.

PS: Báť sa je povolené!

  #26 Vodník Ambrož

  #26 Vodník Ambrož

  Stavba priehrady Vír v údolí Svratky v 50. rokoch 20. storočia zapríčinila zánik dedín Chudobín u Dalečína a Korouhvice. Voda navždy zaliala kostol, miestny cintorín, textilnú fabriku aj starý mlyn. Pochovala minulosť - ale len tú, ktorá sa pochovať dá. Dodnes sa totiž stane, že keď hladina vody v nádrži klesne, svetlo sveta opäť uzrú aj ruiny starej zvonice. Vtedy vraj opäť počuť zvony a akési vzdialené tlieskanie. Ľudia hovoria, že tleskot patrí obesencovi, ktorému frajerka utiekla s iným. Vždy keď sa vynorí z hlbín priehrady, po brehoch sa zjavujú farebné stužky. Také, aké sa viažu do korún stromov, keď sa mladí chystajú spečatiť svoju lásku manželským sľubom. Všetci vtedy vedia, že si prízrak opäť hľadá svoju nevestu. Vypočujte si epizódu, ktorá vám priblíži príbeh nešťastnej lásky dvoch bytostí – dievčiny Lucie a vodníka Ambroža. Oboch spája nenaplnená túžba byť pre niekoho chýbajúcou polovičkou. Podcast Nezhasínaj! nie je vhodný pre poslucháčov mladších ako 18 rokov, ani pre citlivé povahy. PS: Báť sa je povolené!

  • 36 min
  #25 Travičky z Nagyrévu

  #25 Travičky z Nagyrévu

  V rokoch 1911 až 1929 bolo v maďarskej obci Nagyrév predaných viac pásov mucholapkového papiera s obsahom arzénu, ako v celom Maďarsku. Jedna z miestnych žien - Zsuzsanna Fazekas, z nich totižto vedela vyrobiť dokonalú vražednú zbraň. Na onen svet, na žiadosť nešťastných a týraných žien, posielala nielen chlapov ale aj nepohodlné svokry či choré deti. Miestne ženy pod jej vedením takto otrávili takmer 300 nepohodlných spoluobčanov. Jediným očitým svedkom diania v obci bola 93-ročná Maria Gunya. V roku 1929 bola ešte malým dievčatkom. Vedela tak popísať aj vyčíňanie žándarov z Budapešti, ktorí v roku 1929 za účelom vyšetrovania rozkopali takmer celý cintorín. 12 zo 46 zatknutých vdovíc bolo vtedy po 2-mesačnom procese odsúdených na doživotné väzenie či kratšie tresty, podľa toho, koľko vrážd im bolo dokázaných. Príbeh maďarských travičiek sa tak naveky zapísal do histórie. Vypočujte si epizódu, ktorá vám priblíži príbeh masovej exhumácie na nagrévskom cintoríne, kvôli ktorému sa už žiaden z miestnych manželov neodvážil správať k svojej žene tak bezohľadne, ako to bolo kedysi bežné. Podcast Nezhasínaj! nie je vhodný pre poslucháčov mladších ako 18 rokov, ani pre citlivé povahy. PS: Báť sa je povolené!

  • 36 min
  #24 UFO v temnom lese

  #24 UFO v temnom lese

  Už ste si položili otázku či niekde v temnej diaľke vesmíru, existuje niekto, kto nás sleduje a čaká na správnu chvíľu, kým nás osloví? Tvrdenie, že vo vesmíre naozaj existuje ďalší život priniesli v roku 1961 aj manželia Betty a Barney Hillovci z New Hampshire. Do histórie najmä americkej „ufológie“ sa zapísali ako prví ľudia, ktorí aj v stave najhlbšej hypnózy dokázali detailne popísať priebeh údajného únosu mimozemskými bytosťami. Betty dokonca dokonale popísala systém dvojhviezdy Zeta Reticuli. To, že naozaj ide o tento hviezdy zhluk potvrdila až v roku 1969 amatérska astronómka Marjorie Fishová. Presvedčivú odpoveď na otázku, či Hillovcov naozaj uniesli mimozemšťania, alebo šlo len o psychickú anomáliu, dodnes nemáme. Jedno je však isté. Manželom sa cestou cez pohorie White mountains stalo niečo, čo si nevedeli vysvetliť a čo ich navždy poznačilo. Natoľko, že Barneymu sa obnovila trauma z vojny a on ju až do konca svojho krátkeho života nedokázal spracovať. Vypočujte si epizódu, ktorá vám priblíži príbeh masívnej, ufologickej hystérie. Podcast Nezhasínaj! nie je vhodný pre poslucháčov mladších ako 18 rokov, ani pre citlivé povahy. PS: Báť sa je povolené!

  • 35 min
  #23 Oči z Jabukovacu

  #23 Oči z Jabukovacu

  Na Severovýchode Srbska sa nachádza malá, celkom nenápadná obec – Jabukovac. Kedysi dávno tento prázdny a nevľúdny priestor strašidelných hôr zaplnila rumunská menšina. A spolu s ňou sem prišla aj stará, rumunská mágia - fakaturima. Jej čarom podľa udalostí z 22. júla 2007 mal podľahnúť aj kúzlami zmorený Nikola. V snahe o vyčistenie posadnutosti v obci v tento deň chladnokrvne zavraždil 9 ľudí, ďalších 5 vážne zranil. Šialený masaker v zaostalej dedinke okorenený tisícročnou mágiou a podozrivými rodinnými okolnosťami vzbudzoval nielen vášne, ale aj posvätný strach. Vypočujte si epizódu, ktorá vám priblíži najmrazivejší príbeh masovej vraždy v modernom Srbsku, ktorá nadobúda priam mysteriózny charakter. Podcast Nezhasínaj! nie je vhodný pre poslucháčov mladších ako 18 rokov, ani pre citlivé povahy. PS: Báť sa je povolené!

  • 38 min
  #22 Kliatba kráľa Tutanchamóna

  #22 Kliatba kráľa Tutanchamóna

  Keď britský archeológ Howard Carter prehľadával Údolie kráľov neďaleko turistami obľúbených veľkých pyramíd v Gíze, písal sa rok 1922. Hľadaniu skrytého pokladu venoval celých 15 rokov života. Jeho bádateľskú misiu mu zmarilo až vlastné, veľmi záhadné úmrtie iba 5 mesiacov od otvorenia faraónovej hrobky. Od objavenia hrobky faraóna Tutanchamóna uplynulo 4. novembra 2022 rovných 100 rokov. Z nálezu sa stala svetová senzácia a dodnes je považovaný za jeden z najväčších pokladov, ktorý nám minulosť vydala. Miesta odpočinkov faraónov si však vyberajú, komu po smrti odhalia svoje tajomstvá a koho potrestajú za to, že narušil ich pokoj. Vypočujte si epizódu Kliatba kráľa Tutanchamóna, ktorý vám priblíži príbeh najväčšieho objavu, záhadnej smrti a tajomnej kliatby súčasne.

  Podcast Nezhasínaj! nie je vhodný pre poslucháčov mladších ako 18 rokov, ani pre citlivé povahy. PS: Báť sa je povolené!

  • 38 min
  #21 Duchovia z letu 401

  #21 Duchovia z letu 401

  Tajomné úkazy a záhadné zjavenia sa nevyhýbajú ani dopravným prostriedkom. Haváriu letu 401 Eastern Air Lines z New Yorku do Miami v decembri v roku 1972 neprežilo 96 zo 163 ľudí na palube. Z personálu lietadla vtedy zahynuli aj dvaja piloti. V nasledujúcich mesiacoch až rokoch začali zamestnanci spoločnosti na palubách iných letov hlásiť nadprirodzené javy. Posádkam sa údajne zjavovali práve duchovia mŕtvych kapitánov. Vypočujte si príbeh, ktorý vám priblíži letecké nešťastie, kvôli ktorému duše mŕtvych dlho nenachádzali pokoj.

  Príbehom hrôzy vás bude sprevádzať herec Marek Majeský. Podcast Nezhasínaj! nie je vhodný pre poslucháčov mladších ako 18 rokov, ani pre citlivé povahy. PS: Báť sa je povolené!

  • 36 min

Customer Reviews

5.0 out of 5
3 Ratings

3 Ratings

WeoWollner ,

Ďakujem

Neviem si ani predstaviť koľko roboty to dá spraviť dobrý podcast. Aby to malo vskutku hlavu a pätu aby to zachytilo pointu a stále to zostalo v duchu strašidelné. Ale chcela by som vám poďakovať a povedať vám že robíte úžasnú prácu. Viete ako sa hovorí že pondelky nie sú až také zlé…. Tak moje pondelky sú vždy úžasné len vďaka vám, keď po ceste do školy môžem počúvať nový podcast. Ešte raz sa vám chcem veľmi pekne poďakovať.

Top Podcasts In Fiction

iHeartPodcasts
Manifest Media
Diversion
The McElroys
David Cummings
Night Vale Presents

You Might Also Like

Rádio Expres
ZAPO
ZAPO
ZAPO
Markéta Sochorová
ZAPO