Ondernemersoog

Entrepreneurs Organisation

In het Ondernemersoog bekijken Jente Kater, Merlijn Mazairac, Daniel Mulder een ondernemers dilemma van alle kanten. Dit doen ze aan de hand van ervaringen die gedeeld zijn door de leden van de Entrepreneurs’ Organisation. Elke aflevering behandelt een dilemma dat ondernemers bezighoudt. Aan het einde van de podcast weet je hoe andere ondernemers hiermee omgaan.

  1. Aflevering 5: Ik worstel met het neerzetten van de juiste bedrijfscultuur

    EPISODE 5

    Aflevering 5: Ik worstel met het neerzetten van de juiste bedrijfscultuur

    In aflevering 5 van Het Ondernemersoog gaan de ondernemers Jente Kater van Voicebooking.com, Daniel Mulder van UP Events en Merlijn Mazairac van The Rookie Minds met elkaar in gesprek over bedrijfscultuur. Hoe zet je de juiste bedrijfscultuur neer en hoe breng je het over op je personeel? Te gast zijn Frank de Goede van Conxillium en Tom van der Lubbe van Viisi. Viisi verstrekt hypotheken en is de eerste financiële organisatie in de wereld die het vernieuwende besturingsmodel holacracy heeft ingevoerd en één van de weinige organisaties die haar gehele organisatiestructuur open heeft staan voor iedereen die daarin geïnteresseerd is. Frank de Goede is directeur van Conxillium, een bedrijvengroep gespecialiseerd in hoogwaardige software. Hij heeft met z’n business partner een buy and build strategie gedaan waarvan ze van 8 naar 3 bedrijven zijn gegaan. Een grote fusie dus. Een fusie gaat vaak mis doordat verschillende bedrijfsculturen bij elkaar komen en niet met elkaar matchen. Frank vertelt in de podcast wat dat met de bedrijfscultuur deed. Een bijzonder en leerzaam verhaal wat je wilt horen. Shownotes Wil je weten wat wij doen, welke events er zijn en hoe je lid kan worden? Ga naar https://tinyurl.com/4wyt6vns Boekentips Merlijn: - Culture eats strategy for breakfast - Peter Drucker https://tinyurl.com/vxjwy26a  - The culture fix - Will Scott https://tinyurl.com/yx4tvb6n  - Cultuur-dingetje he - Maaike Thiecke https://tinyurl.com/48much92  - Hopepunk - Mike Perk & Charles Mathews https://tinyurl.com/9ktj7zfk  - No-nonsense leidinggeven - Nadia van der Vlies https://tinyurl.com/3sysa9p9  - The culture map - Erin Meyer https://tinyurl.com/3k869kmc  Bedrijf van Frank de Goede: https://www.conxillium.com/  Bedrijf van Tom van der Lubbe: https://www.viisi.nl/

    34 min

About

In het Ondernemersoog bekijken Jente Kater, Merlijn Mazairac, Daniel Mulder een ondernemers dilemma van alle kanten. Dit doen ze aan de hand van ervaringen die gedeeld zijn door de leden van de Entrepreneurs’ Organisation. Elke aflevering behandelt een dilemma dat ondernemers bezighoudt. Aan het einde van de podcast weet je hoe andere ondernemers hiermee omgaan.