29 episodes

V podcastu kavárny a pražírny Pikola najdete rozhovory s našimi hosty, dodavateli nebo parťáky z oboru, kteří mají co říct. #kafepikola #podcast #gastro

Pikola Pikola

  • Business

V podcastu kavárny a pražírny Pikola najdete rozhovory s našimi hosty, dodavateli nebo parťáky z oboru, kteří mají co říct. #kafepikola #podcast #gastro

  Před Pikolou za Pikolou s Filipem Teplým

  Před Pikolou za Pikolou s Filipem Teplým

  Je lepší čokoláda nebo víno? Nebo kafe?
  Na moje záludné otázky tentokrát odpovídal Filip Teplý. Zakladatel bean to bar čokoládovny Ajala. Filip byl náš vůbec první dodavatel, když jsme téměř 10 let zpátky otevírali Pikolu. Čokoládu jsme tenkrát měli vybranou dřív než kafe, protože se nám moc líbili jejich dnes už ikonické obaly a nikdy předtím jsme podobnou čokoládu neochutnali. Láska na první ochutnání! A to se přiznám, že jsem na rozdíl od Nikol nikdy fanda čokolády nebyl.
  S Filipem jsme samozřejmě zabrouzdali do historie a zároveň probrali paralely mezi výběrovou kávou a kvalitní čokoládou. Myslím, že některé fakty vás překvapí. Bavíme se o byznysu jako takovém, začátcích, plánech do budoucna, ale i o víně, které by rád Filip pěstoval na důchod. Musím říct, že z tohoto rozhovoru mám velkou radost a věřím, že se vám bude líbit. Jo a pozor na Filipův skvěle nakažlivý smích! Prostě český Willy Wonka 😁

  • 48 min
  Před Pikolou za Pikolou s Ondrou Bankem

  Před Pikolou za Pikolou s Ondrou Bankem

  Podle mě není nad to, si dobře pokecat se sousedem. Tomu našemu všichni říkají Vagus, ale on se za to rozhodně nestydí. Hostem tohoto dílu je Ondřej Bank. Jeden z nejlepších českých lyžařů, skvělý sportovec, podnikatel, táta, kamarád a zakladatel značky Vagus. Jeho obchod najdete hned vedle šumperské Pikoly a ve Vagus oblečení dost často uvidíte nejen naše baristy, ale třeba i naše děti. To co Vagus dělá ovšem nejsou jen hadry, ale hlavně skvělé lyžařské a sportovní vybavení. My jsme si každopádně nepovídali jenom o Ondrově značce, ale samozřejmě i o jeho sportovní kariéře, byznysu, golfu s Bartoškou, plánech do budoucna nebo šíleném lyžařském závodě, který se v březnu uskuteční na Červenohorském sedle. Přejeme příjemný poslech u dobré kávy.

  • 42 min
  Před Pikolou za Pikolou s Jonášem Moravcem

  Před Pikolou za Pikolou s Jonášem Moravcem

  V novém díle se podíváme nejen do Ostravy, ale také do Berlína a Amsterdamu! Mým hostem je Jonáš Moravec, který prošel velmi zajímavou cestu, na které ho vždy doprovázelo skvělé kafe. Ne vždy to bylo lehké, ale vyplatilo se to! Jonáš aktuálně pracuje pro importérskou společnost The Coffee Quest, která do Evropy dováží výběrovou kávu z několika originů. Prošel si snad všemi pozicemi, které jdou v kávovém prostředí dělat, takže se mimo jiné bavíme i o tom, zda mu jednotlivé role pomohli dostat se tam, kde je. Moc příjemný rozhovor, ze kterého mám vážně radost. Kdybyste se o Jonášovi chtěli dozvědět ještě více informací, doporučuji mrknout na YouTube kanál TomTau coffee, kde mají společně s Tomem Taussigem nový pořad Tom & Jony!

  • 39 min
  Před Pikolou za Pikolou s Honzou Škeříkem

  Před Pikolou za Pikolou s Honzou Škeříkem

  Honza Škeřík byl vždycky drsnej velkej kluk, co uměl skvěle dělat kafe. Vyhrál baristu roku a otevřel 2 super podniky v rodné Litomyšli. Naše cesty se pravidelně protkávají a říkal jsem si, že až budu dělat refresh tohoto podcastu, tak si musím pozvat zrovna jeho. Moc se mi líbí jakou péči dává své práci, rodině i týmu. V tomto dílu vás taky společně pozveme na jednu charitativní akci, kterou Honza pravidelně pořádá.
  Část rozhovoru najdete na našem YouTube kanálu a celý díl samozřejmě na všech oblíbených platformách.

  • 1 hr 5 min
  Před Pikolou za Pikolou s Tomem Taussigem a Hynkem Jahodou

  Před Pikolou za Pikolou s Tomem Taussigem a Hynkem Jahodou

  V novém díle Před Pikolou za Pikolou mám opět 2 hosty z české kávové scény. Tomáš Taussig je jeden z nejlepších českých baristů. Rozhodně se nebojí soutěžit a to nejen na české, ale i na světové úrovni, kde se probojoval na 6 místo v přípravě filtrované kávy v Miláně. V loňském roce pak navázal krásným 4 místem v Melbourne opět na Brewers Cup. Tom má za sebou úspěchy i v dalších soutěžích a ještě k tomu stíhá provozovat pražírnu Coffee Culture, pořádat školení nebo pomáhat s ostravským festivalem Barista Cup, který se uskuteční letos v září.
  Hynek Jahoda je bývalý barista známý z ostravské flotily Cokafe. Po kariéře baristy zakotvil v marketingu a připravuje úspěšné kampaně, krásné fotky a videa nejen pro gastro scénu. Co mají společného a co společně plánují se dozvíte v aktuálním díle!

  • 46 min
  Před Pikolou za Pikolou s Chicas Industry

  Před Pikolou za Pikolou s Chicas Industry

  Mít v podcastu 2 ženský je sen! Obzvlášť, když jde o importérky zelené kávy a obzlášť, když jsem s jednou z nich zažil ten nejlepší origin trip v Kolumbii. Tereza Prejdová a Karolína Nekvindová alias Chicas Industry dováží opravdu skvělé kávy z Kolumbie, Brazílie a Mexika. V Pikole s nimi hrdě a dlouho spolupracujeme.
  O procesech nakupování a vybírání káv, ale i o dalších složitostech jsme se bavili pár dní před největší kávovou událostí Barista roku 2023. V loňském i letošním roce vyhrál Denis Kramář 1 místo právě s kávami od Chicas a to si myslím, že dost vypovídá o kvalitě káv, které dovážejí. Tento díl jsme nahrávali v brněnském Punkt Espresso baru. Děkuji Martinovi za poskytnutí jejich zázemí Pro tento super díl.

  • 1 hr 12 min

Top Podcasts In Business

REAL AF with Andy Frisella
Andy Frisella #100to0
Money Rehab with Nicole Lapin
Money News Network
Young and Profiting with Hala Taha
Hala Taha | YAP Media Network
The Money Mondays
Dan Fleyshman
The Ramsey Show
Ramsey Network
NerdWallet's Smart Money Podcast
NerdWallet Personal Finance

You Might Also Like

LOG
Kovy
středo/věk
Petr Mára, Martin Vymětal, Jan Dobrovský
BROCAST
Brocast
DEEP TALKS [CZE]
Petr Ludwig