49 episodes

Inspirace na téma sebeuvědomování, laskavost k sobě. Sdílíme téma otužování, práce s myslí, všímavost, pobyt v přírodě. Témata otevíráme formou vlastních zkušeností, lidsky a otevřeně. Kdo je součástí podcastu? Martina Chomátová, Jakub Chomát, Marek Adamec

Podcast O TOM Martina Chomátová, Jakub Chomát, Marek Adamec

  • Health & Fitness

Inspirace na téma sebeuvědomování, laskavost k sobě. Sdílíme téma otužování, práce s myslí, všímavost, pobyt v přírodě. Témata otevíráme formou vlastních zkušeností, lidsky a otevřeně. Kdo je součástí podcastu? Martina Chomátová, Jakub Chomát, Marek Adamec

  44 / Přínos lesní terapie a přírodních podnětů pro zdraví a pohodu s Alešem Miklíkem

  44 / Přínos lesní terapie a přírodních podnětů pro zdraví a pohodu s Alešem Miklíkem

  Představte si, že vaše zdraví a pohoda se může zlepšit jen tím, že vstoupíte do lesa. Aleš Miklík, zkušený průvodce terapií Shinrin-yoku, nám v této epizodě podcastu otevírá svět lesní terapie a vysvětluje, jak nám může příroda pomoci nejen fyzicky, ale i duševně.

  Zabýváme se synergickým působením lesní terapie a Wim Hofovy metody na zlepšení naší celkové kondice a hledáme odpovědi na otázku, JAK ZNOVU OBJEVIT A ZAČLENIT PŘÍRODU DO NAŠEHO KAŽDODENNÍHO ŽIVOTA. 

  Také reflektujeme nové trendy ve světě wellbeing a lázeňství, které se vrací ke kořenům a přírodním terapiím. Spojením osobních příběhů a odborných znalostí prozkoumáváme, jak moderní lázně a wellness resorty integrují léčivou sílu přírody do svých programů a jak tento přístup mění naše vnímání zdraví a zodpovědnosti za vlastní tělo.

  Odhalujeme, jak přírodní prostředí pozitivně ovlivňuje naši mysl a inspirujeme k aktivnímu přístupu v péči o vlastní zdraví. Dělíme se i o jednoduché tipy, které můžeme všichni snadno vnášet do každodenního života.

  Nakonec se ponoříme do fascinujícího světa komunikace mezi stromy a ukazujeme, jak můžeme čerpat inspiraci z jejich vzájemné podpory a propojenosti. Sdílíme o významu učení se od přírody a předávání této moudrosti dalším generacím.

  Odkazy a více inspirace:

  Instagram Podcastu O TOM
  Víkendové retreaty v jurtách (WHM, mindfulness, jóga, zvukové lázně, lesní terapie)

  Více inspirace Aleše
  Kniha Lesní terapie

  • 1 hr 10 min
  43 / Kakao jako klíč k emocionální rovnováze s Aničkou Šurganovou

  43 / Kakao jako klíč k emocionální rovnováze s Aničkou Šurganovou

  Připojte se k našemu zajímavému povídání a životní cestě Aničky Šurganové.

  Anička vám odhalí tajemství ceremoniálního kakaa a jeho spojení s tancem i zdravou výživou. V této epizodě našeho podcastu nám Anička přiblížila, jak ve svém životě spojuje lásku k pole dance, výuce angličtiny a kakaovým ceremoniím, které pro ni představují více než jen pití nápoje, ale cestu k hlubšímu poznání sebe sama a žen kolem ní.

  Prozradí nám, proč zvolila právě kakao a jakou roli hraje v její osobní filozofii a každodenních praktikách.

  Nenechte si ujít fascinující pohled do historie a současnosti kakaových ceremonií, které můžou působit jako brána k novým dimenzím vnímání a spojení s ostatními.

  Sdílím, jak jsem se sama poprvé setkala s touto tradicí a jaký dopad to mělo na mé vnímání společenských norem. Společně odhalíme, jakým způsobem příprava a konzumace rituálního nápoje může posílit naše zdraví a jaké významné místo má kakao v historii lidstva.

  V poslední části epizody se dozvíte, proč je důležité občas zpomalit a naslouchat tomu, co nám říká naše vnitřní moudrost. Ponoříme se do tématu emocionální rovnováhy a jak mohou kakaové ceremonie posloužit jako nástroj pro její dosažení.

  Příjemný poslech

  Martina & Anička

  Instagram Podcastu O TOM
  Víkendové workshopy / retreaty s Martinou a Jakubem

  Instagram Anička Šurganová
  Facebook a aktivity Aničky
  Lektorování cizích jazyků
  Pole dance 

  • 51 min
  42 / Integrace jako klíč k harmonickému osobnímu rozvoji

  42 / Integrace jako klíč k harmonickému osobnímu rozvoji

  Přemýšleli jste někdy, jak se v dnešním světě plném self-help knih a rozvojových seminářů neztratit ve vlastním?

  Odpověď a inspiraci najdete v nejnovější mikroepizodě našeho podcastu, kde se věnujeme klíčovému pojmu INTEGRACE.

  Sdílíme s vámi naše myšlenky a zkušenosti, ale i pozorování lidí, kteří se zapomněli zastavit a vše, co se naučili, nestačili "prožít".

  Pojďme společně prozkoumat, proč je důležité najít rovnováhu mezi neustálým hledáním nových dovedností a chvílemi klidu, které nám pomáhají to vše skutečně vstřebat.

  V této mikroepizodě si vysvětlíme, proč bychom měli dát stejný důraz na odpočinek jako na samotný rozvoj. Ale také se podíváme na to, jaké jsou důsledky pro naše zdraví a pohodu, pokud to tak neuděláme.

  Podělíme se s vámi o příklady z osobního života i života těch, kdo se nechali pohltit nekonečnou touhou po nových zážitcích bez zastávek a sebereflexe.

  Společně odhalíme, jak může správná integrace přispět k hlubšímu sebeporozumění a zdravějšímu životnímu stylu.

  Příjemný poslech
  Martina & Jakub

  Chcete si dopřát víkendovou akci, kde se soustředíme na integraci?

  Instagram Podcastu O TOM

  • 22 min
  41 / Společně ke změně aneb jak podpora lidí určuje naše úspěchy

  41 / Společně ke změně aneb jak podpora lidí určuje naše úspěchy

  Jak proměnit své novoroční přání ve skutečnost?
  A jak v tom mohou pomoci lidé kolem nás?

  Zjistěte, proč je důležité obklopit se stejně smýšlejícími lidmi pro zakotvení nových návyků.

  Ať už toužíte po lepším spánku, chcete se věnovat mindfulness, trávit více času v přírodě, nebo procházíte transformací v rámci stravování. Spolu s Jakubem se podíváme na to, jak okolí ovlivňuje naši schopnost změnit náš život k lepšímu a jak může naše prostředí působit jako katalyzátor změn nebo, naopak, jako brzdící prvek.

  Vyzbrojeni osobními zkušenostmi a příběhy probereme, jak může být společenství podobně laděných duší tou správnou oporou. I když je cesta za novými návyky klikatá.

  Poslechněte si naše povídání a získejte cenné rady, které vám pomohou učinit vaše sny realitou.

  Zjistíte, jak správné sociální prostředí může otevřít dveře k úspěchu a naučíte se, jak si vytvořit takové prostředí, ve kterém vaše nové návyky nejen přežijí, ale i rozkvétají.

  Chcete takové prostředí zažít s námi?
  Super! Rezervujte si své místo tady a TEĎ.

  Instagram Podcastu O TOM

  Příjemný poslech

  Martina & Jakub Chomátovi

  • 18 min
  40 / Meditace pod vodou s mistrem freedivingu Davidem Venclem

  40 / Meditace pod vodou s mistrem freedivingu Davidem Venclem

  Když se David Vencl naposledy nadechne před ponořením pod led, zachytí v tichu svých myšlenek něco mimořádného.

  Užijte si s námi rozhovor, kde tento český freediver a držitel dvou světových rekordů v plavání pod ledem odhaluje, jak se odlišuje od ostatních vodních sportovců a proč se ani s rekordy v ruce necítí být nejlepším freediverem ve své domovině. David přináší zajímavý pohled na spojení výkonu, meditace a kontroly nad vlastním tělem, a sdílí, jaké to je předávat své zkušenosti dalším. Ať už na konferencích nebo přímo v bazénu.

  V této epizodě také prozkoumáváme, jak důležité je pro sportovce – a nejen pro ně – umět tělo okamžitě uvolnit na příkaz. Povídáme si o metodách, které pomáhají dosáhnout klidového stavu. Jak může být efektivní vědomé skenování svalů, ať už pod vodou nebo na suchu. S Davidem sdílíme přístupy k tréninku, které mohou být inspirací pro každého, kdo hledá způsoby, jak zlepšit svou tělesnou i mentální kondici a touží po dosažení hladiny výkonu, o které se mu dříve mohlo jen zdát.

  Příjemný poslech

  Jakub Chomát

  Odkazy:
  Instagram Podcastu O TOM
  Web Jakub Chomát

  Instagram David Vencl
  Web David Vencl
  Odkaz na zmiňovaný Autogenní trénink

  • 1 hr 13 min
  39 / Krok za krokem na cestě k sebepoznání s Renátou Trčkovou

  39 / Krok za krokem na cestě k sebepoznání s Renátou Trčkovou

  Ať už hledáte cesty k většímu sebepoznání, nebo jste prostě zvědaví, jak může hrdinská cesta ovlivnit váš život, naše dnešní epizoda vám přinese nové pohledy.

  Máme tu pro vás inspirující rozhovor s Renátou Trčkovou, zkušenou koučkou a lektorkou s dvacetiletou praxí v oblasti zážitkové pedagogiky. Ponoříte se do světa sebepoznání. Zjistíte, jak hlubší porozumění může vést k lepšímu prožití životní cesty.

  Renáta s námi sdílí své zkušenosti s hrdinskou cestou a jak se projevuje v jejím životě. Rozhovor se dále zaměřuje na její terapeutickou praxi a studium, na proces dokončení výcviku a výzvy, které musela překonat. Poslechněte si také o našich výzvách a zkušenostech s hrdinskou cestou.

  Jako bonus se podíváme na spojení s naším vnitřním já prostřednictvím vizualizace a symboliky zvířat. Jak se dostat do kontaktu se svým podvědomím? Jak hluboce pochopit vlastnosti a charakteristiky spojené s těmito symboly? Renáta nám ukáže, jak tato symbolika může odrážet aspekty nás samotných, které často neuznáváme. Připojte se k nám a objevte nové cesty k sebepoznání a sebevědomí.

  Jakub

  Více inspirace a odkazy:
  Odkaz na 37. epizodu - rozhovor o hrdinské cestě se Štefanem Schwarcem
  Terapie zážitkem
  Centrum Donitra
  Projekt eduzměna

  Web Jakuba Chomáta
  Instagram Podcastu O TOM

  • 47 min

Top Podcasts In Health & Fitness

Huberman Lab
Scicomm Media
Feel Better, Live More with Dr Rangan Chatterjee
Dr Rangan Chatterjee: GP & Author
On Purpose with Jay Shetty
iHeartPodcasts
Ten Percent Happier with Dan Harris
Ten Percent Happier
The Peter Attia Drive
Peter Attia, MD
Passion Struck with John R. Miles
John R. Miles

You Might Also Like

Cukrfree Podcast
Janina D. Černá
Rádio Universum
Rádio Universum
Proti Proudu
Dan Tržil
BROCAST
Brocast
Balanc
Český rozhlas
Forbes Česko
Forbes Česko