67 episodes

Podcast o start upach, przedsiębiorczości i technologii. Zapraszają Kamil Kuć i Przemek Krawczyk.

Przekuć w sukces Przemek Krawczyk

  • Business

Podcast o start upach, przedsiębiorczości i technologii. Zapraszają Kamil Kuć i Przemek Krawczyk.

  067 Najlepszy stand-uper wśród tatuatorów i najlepszy tatuator wśród stand-uperów - Bartek Toczek

  067 Najlepszy stand-uper wśród tatuatorów i najlepszy tatuator wśród stand-uperów - Bartek Toczek

  W ciągu ostatnich 15 lat, czyli od kiedy nasz gość zaczął swoją przygodę karierę w świecie tatuażu, wiele się zmieniło. Rosnąca konkurencja i nowe style to również ciągłe przetasowania w branży. Jednak Bartek Toczek nieprzerwanie buduje swoją pozycję i pozostaje jednym z najbardziej charakterystycznych twórców 🎨  W naszym podcaście Bartek odsłania kulisy branży, podpowiada jak postawić pierwsze kroki w świecie tatuażu i opowiada o swojej drugiej wielkiej pasji, czyli stand-upie 🎤  W odcinku wspominamy o:

  - książce 'Tattooing A to Z: A Guide to Successful Tattooing'  Hucka Spauldinga;

  - programie 'The Gypsy Gentleman';

  - programie 'Tattoo Age';

  - podcście 'BITY' Antoniego Syrka-Dąbrowskiego.  Jeśli słuchaliście pierwszej części podcastu w Radiu Kampus, druga część rozmowy zaczyna się od 19:20. Zapraszają Kamil Kuć i Przemek Krawczyk.

  • 1 hr 1 min
  066 Polski Ład 2.0. i wakacje kredytowe - jak to ogarnąć?

  066 Polski Ład 2.0. i wakacje kredytowe - jak to ogarnąć?

  Nie zdążyliśmy rozgrzyźć i przyswoić jego pierwszej wersji, a pakiet przepisów podatkowych znany jako 'Polski Ład' już poszedł do kosza. Nowa wersja ustawy ma wprowadzić do naszych podatków porządek. W tym odcinku wskazujemy na najważniejsze zmiany które weszły w życie już od lipca i kto na nowościach zyska, a kto straci. 💪  W drugiej części odcinka rozmawiamy o wakacjach kredytowych - nowym pomyśle, który ma pomóc wszystkim kredytobiorcom w potrzebie. Kto może z nich skorzystać? Na czym polegają i czy warto się na nie zdecydować? Posłuchajcie.  Jeśli słuchaliście pierwszej części podcastu w Radiu Kampus, druga część rozmowy zaczyna się od 16:48. Zapraszają Kamil Kuć i Przemek Krawczyk.

  • 51 min
  065 Organizacją pozarządową można zarządzać jak startupem - Aleksandra Chudaś (Zwolnieni z Teorii)

  065 Organizacją pozarządową można zarządzać jak startupem - Aleksandra Chudaś (Zwolnieni z Teorii)

  Nasza gościni od wielu lat związana jest z fundacją 'Zwolnieni z Teorii', w której zajmuje dziś stanowisko managing directorki. Ola Chudaś wraz z resztą zespołu stara się zarządzać fundacją w sposób, jaki znamy ze świata startupów. Są więc kryteria sukcesu, analiza interesariuszy czy kreowanie propozycji wartości. 📈  Z naszą gościnią rozmawiamy o tym, dlaczego warto poświęcić swoją karierę pracy w organizacji pozarządowej, w jaki sposób zaangażować w swoje działania tysiące osób czy unikać choroby toczącej polski świat NGOsów, czyli 'grantozy'.   W odcinku wspominamy o:

  - książce 'Lean B2B: Build Products Business Want' Étienne Garbugli;

  - książce 'Co cię gryzie? Fascynujący świat pasożytów' Carla Zimmera;

  - aplikacji Airtable.  Jeśli słuchaliście pierwszej części podcastu w Radiu Kampus, druga część rozmowy zaczyna się od 23:52. Zapraszają Kamil Kuć i Przemek Krawczyk.

  • 56 min
  064 Mam gdzieś, jak mnie nazywacie - Jagna Niedzielska

  064 Mam gdzieś, jak mnie nazywacie - Jagna Niedzielska

  Rozmowę zaczęliśmy od trudnego pytania: dla kogo warto chronić planetę? Na szczęście te i inne pytania trafiły do najbardziej odpowiedniej gościni: Jagny Niedzielskiej. 🌱

  Jagna jest kucharką, doradczynią kulinarną i  propagatorka idei zero waste. W odcinku rozmawiamy o tym jak żyć lepiej, mądrzej i bardziej odpowiedzialnie. Jak nie marnować, oszczędzając zasoby i pieniądze. I najważniejsze - czy da się zorganizować wesele w mniej niż 24 godziny?  Jagnę możecie znaleźć:

  - na Instagramie

  - w autorskim podcaście

  - w autorskim programie kulinarnym  Jeśli słuchaliście pierwszej części podcastu w Radiu Kampus, druga część rozmowy zaczyna się od 20:20. Zapraszają Kamil Kuć i Przemek Krawczyk.

  • 55 min
  063 Elon Musk - Szalony wizjoner czy egocentryczny despota?

  063 Elon Musk - Szalony wizjoner czy egocentryczny despota?

  Kilka tygodni temu Internet rozgrzał news mówiący, że Elon Musk chce kupić Twittera. Chociaż transakcja jest dziś wstrzymana i nie wiadomo czy w ogóle do niej dojdzie, budzi ona skrajne emocje i rozbudza liczne dyskusje 🚒 Niestety, niewielu komentatorów stara się zrozumieć samego Muska, poznając jego przeszłość, dlatego w tym odcinku opowiadamy jak Elon doszedł do statusu półboga i najbogatszego człowieka na Ziemi 🌍 Co więcej, zastanawiamy się czy w tej całej dyskusji naprawdę powinno chodzić o Muska? W odcinku wspominamy o: - biografii 'Elon Musk. Biografia twórcy PayPala, Tesli i SpaceX' Ashlee Vance'a, - odcinku #252 podcastu Lexa Fridmana. Jeśli słuchaliście pierwszej części podcastu w Radiu Kampus, druga część rozmowy zaczyna się od 18:45. Zapraszają Kamil Kuć i Przemek Krawczyk.

  • 58 min
  062 Przedsiębiorcom wystarczy nie przeszkadzać - rozmowa z Marianem Owerko (Bakalland)

  062 Przedsiębiorcom wystarczy nie przeszkadzać - rozmowa z Marianem Owerko (Bakalland)

  Zapraszamy do wysłuchania niesamowicie inspirującej rozmowy z Marianem Owerko - współzałożycielem Bakalland i wiceprezesem Polskiej Rady Biznesu. 🥜 Rozmawiamy o początkach Bakallandu w warszawskiej kawalerce, prowadzeniu jednej z największej polskich form, o łączeniu się sportu i biznesu czy przygodzie telewizyjnej w Dragon's Den 🐉


  W odcinku wspominamy o:

  - programie telewizyjnym 'Dragon's Den'

  - książkach Howarda Schultza

  - książce 'Ochroniarz Churchilla' Toma Hickmana

  - książce 'Bracia Wright' Davida Mccullough

  - książce 'Władca Piorunów' Przemysława Słowińskiego

  - filozofii 'zero inbox'  Jeśli słuchaliście pierwszej części podcastu w Radiu Kampus, druga część rozmowy zaczyna się od 26:58. Zapraszają Kamil Kuć i Przemek Krawczyk.

  • 1 hr 6 min

Top Podcasts In Business

Ramsey Network
iHeartPodcasts
NPR
Jocko DEFCOR Network
Barstool Sports
Ed Mylett

You Might Also Like