Ruimte zat!

ELBA-REC

In Ruimte zat! zoeken de redacties van Stadszaken, vakblad BT en ROmagazine met een expert naar ruimte in Nederland om te wonen, ondernemen, voor infrastructuur, natuur of landbouw. Is Nederland inderdaad vol, of is er nog ruimte zat!

  1. Jun 15

    #23 - Hoe worden stationsgebieden complexe stedelijke knooppunten? Met Daan Klaase, Patrick Rentinck, Sebastiaan van Zoelen en Remko Slavenburg

    In deze speciale aflevering, opgenomen op de Provada, staat de vraag centraal: hoe ontwikkelen stationsgebieden zich van woningbouwlocaties naar stedelijke knooppunten? Hoe combineren we wonen, werken, mobiliteit, voorzieningen en leefkwaliteit? Heerhugowaard, in de gemeente Dijk en Waard, biedt daarvoor een mooie praktijkbril: een stationsgebied waar woningbouw, infrastructuur, verblijfskwaliteit en spoorveiligheid samenkomen. Met Daan Klaase (manager planontwikkeling bij NS Stations), Patrick Rentinck (gebiedsontwikkelaar gemeente Dijk en Waard), Sebastiaan van Zoelen (vastgoedontwikkelaar bij De Geus Bouw) en Remko Slavenburg (stedenbouwkundig ontwerper bij KuiperCompanions) bespreken we waarom stationsgebieden meer moeten zijn dan plekken waar mensen vertrekken of aankomen. Ze moeten ook bestemming worden: met ruimte voor wonen, werken, onderwijs, zorg, voorzieningen en ontmoeting. Wat is de ontwikkelpotentie van kleinere en middelgrote stations, de rol van NS, ProRail, gemeenten en ontwikkelaars, en hoe voorkom je dat stationsgebieden monofunctionele woonlocaties worden? Succesvolle stationsontwikkeling vraagt om een langjarige visie, bestuurlijke continuïteit, slimme fasering en samenwerking tussen partijen die elk hun eigen belang hebben, maar samen aan één gebied bouwen. Gastheer is Marcel Bayer, interim-hoofdredacteur ROmagazine. Reageren? Mail naar ⁠⁠info@romagazine.nl

    42 min

About

In Ruimte zat! zoeken de redacties van Stadszaken, vakblad BT en ROmagazine met een expert naar ruimte in Nederland om te wonen, ondernemen, voor infrastructuur, natuur of landbouw. Is Nederland inderdaad vol, of is er nog ruimte zat!

You Might Also Like