74 episodes

Zero b****t bingo. Same konkrety i działanie. Krótko i na temat!
W każdy wtorek nowy odcinek z konkretnymi wskazówkami, notatkami o skutecznych sposobach, które obecnie sprawdzają się w biznesie.
Dzięki podcastowi dowiesz się jak:
- zbudować silną markę osobistą,
- zrealizować swoje biznesowe cele dzięki Linkedin,
- zwiększyć skuteczność marketingu i sprzedaży w Twoim biznesie.
Dużo przykładów z życia i dobrych praktyk. W końcu #SilniWPraktyce to nasz cel!

Notatki do każdego odcinka na: https://silnamarka.com/silna-marka-w-praktyce-podcast/

Silna Marka w praktyce Angelika Chimkowska

  • Business

Zero b****t bingo. Same konkrety i działanie. Krótko i na temat!
W każdy wtorek nowy odcinek z konkretnymi wskazówkami, notatkami o skutecznych sposobach, które obecnie sprawdzają się w biznesie.
Dzięki podcastowi dowiesz się jak:
- zbudować silną markę osobistą,
- zrealizować swoje biznesowe cele dzięki Linkedin,
- zwiększyć skuteczność marketingu i sprzedaży w Twoim biznesie.
Dużo przykładów z życia i dobrych praktyk. W końcu #SilniWPraktyce to nasz cel!

Notatki do każdego odcinka na: https://silnamarka.com/silna-marka-w-praktyce-podcast/

  Marka osobista CEO

  Marka osobista CEO

  Często mówię, że wszystkie głosy w internecie są równe, ale głos CEO, prezesa czy prezeski jest równiejszy. Dzisiaj o tym, dlaczego warto zaangażować prezesa w obecność online i jak to zrobić.

  Na sam początek trzy argumenty za obecnością prezesa/prezeski w komunikacji do zewnątrz. 


  Po pierwsze, wszystkie głosy są równe, ale głos prezesa jest równiejszy.
  Po drugie, nikt nie wie o firmie tyle, co właściciel.
  Po trzecie, nie pamiętam autora tych słów, lecz powiedział, że współcześnie to kultura firmy jest marketingiem, a nie sam marketing. Dlatego nie ma lepszej osoby, która by pokazywała niż właśnie CEO. 

  Dokładne notatki na ten temat znajdziesz na: https://silnamarka.com/marka-osobista-ceo/ 

  Marka CEO w internecie, na LinkedIn, online jest dobrym pomysłem na zwiększenie rozpoznawalności i siłę marki. Jako podsumowanie przykłady osób, które są obecne w przestrzeni internetowej, szczególnie na LinkedIn, co jest dobrym mostem do naszych przyszłych tematów.  Polecam Wam Małgorzatę Bieniaszewską, prezeskę MB Pneumatica, świetną kobietę, która opowiada o tym, jak działa firma, jakim była ciężkim szefem, jak to zmienia i jak działa. Kolejny doskonały przykład to Maciej Herman, prezes Wedla, a na koniec kolejna kobieta, Dominika Bettman jako przykład osoby z dużej organizacji, konkretnie z Microsoftu, która świetnie pokazuje, jak można być dobrym przykładem CEO na LinkedIn.

  • 9 min
  Marka osobista: wady i niebezpieczeństwa

  Marka osobista: wady i niebezpieczeństwa

  Przez ostatnie 10 epizodów naszego sezonu poświęconego personal brandingowi mówiliśmy o korzyściach marki osobistej, a dziś opowiem o wadach i niebezpieczeństwach.

  Wady:


  Marki osobistej nie da się oddelegować.
  Poświęcamy jej czas.
  Są to działania wiedzochłonne.
  Utrata cennych pracowników z aspiracjami na silne marki osobiste.
  Sprzedawanie czasu i skalowanie tego procesu.

  Niebezpieczeństwa:


  Internet nie zapomina.
  Czy jeden kanał to za mało?

  Jeżeli ciekawią Cię szczegóły, zapraszam na: https://silnamarka.com/marka-osobista-wady-i-niebezpieczenstwa/ po notatki do tego odcinka. 

  Podsumowując, silna marka osobista to nie tylko miód i orzeszki. To również wady. Przygotuj się, bo to jest w pewien sposób nieuniknione. Wszystko ma dwie strony, tak jak każdy kij ma dwa końce. Jeżeli będziesz przygotowany, lepiej sobie z tym poradzisz i tego z całego serca Ci życzę.

  Bądźmy @SilniWPraktyce

  • 9 min
  Marka osobista sprzedaje

  Marka osobista sprzedaje

  Na początku spojler. Marka osobista zdecydowanie potrafi sprzedawać. Co więcej, silna marka osobista sprzedaje skutecznie, dość szybko i czasem zupełnie bez wysiłku. Jak do tego podejść? Jak to zrobić? Jak rozumieć markę osobistą, jeśli chodzi o sprzedaż?

  Jest wiele możliwości sprzedaży dla osób, które mają silne marki osobiste. Niezależnie od tego, czy pracujesz na etacie, tworzysz własną firmę, czy też jesteś osobą, która pracuje dla dużego, rozpoznawalnego brandu, każdy z tych modeli można stworzyć tak, żeby Twoja marka osobista sprzedawała, a ludzie, którym służysz dzięki produktom, które sprzedajesz, mieli jeszcze więcej korzyści. 

  Społeczność Sales Angels ma hasło, w które osobiście wierzę: Sprzedaż to pomaganie, a sprzedając wartościowe rzeczy, pomagasz swoim odbiorcom rozwiązać ich problemy lub aspiracje. Dlatego nie bójmy się sprzedawać, róbmy dobrze i rozdawajmy to dobro po to, żeby inni realizowali dzięki nam swoje cele i aspiracje.

  Więcej znajdziesz w notatkach do odcinka: https://silnamarka.com/marka-osobista-sprzedaje/ 

  Bądźmy #SilniwPraktyce

  • 8 min
  Marka osobista - o czym pisać?

  Marka osobista - o czym pisać?

  Marka osobista zdecydowanie treściami stoi. Temat jest ważny, ponieważ treści są sposobem komunikacji z naszym odbiorcą i budują wizerunek oraz wyobrażenie o nas w naszych odbiorcach. 

  Lubię mówić: W świecie cyfrowym nie jesteś tym, co wiesz, ale tym, co publikujesz. To, co zostawiamy w internecie lub w innych miejscach, gdzie jest nasza grupa odbiorców, tj. ludzie, którym służymy, powoduje, że jesteśmy postrzegani w taki, a nie inny sposób. 

  Pierwsza kategoria treści, którą uważam za najcenniejszą, to merytoryczne treści, takie, które dotyczą tematu ekspertyzy. Tworzą one dla naszego odbiorcy wartość, uczą go, edukują, pokazują, że jesteśmy ekspertami, dzięki czemu budujemy zaufanie. 

  Kolejna kategoria treści powoduje, że nasz odbiorca się z nami utożsamia. Jest to drugi zbiór, ma sześć tematów:


  sukces,
  wartości,
  rola,
  idole,
  hobby,
  przekonania.

  Ciekawi Cię, co kryje się pod każdym z nich? Wejdź na: https://silnamarka.com/marka-osobista-o-czym-pisac/ i przeczytaj notatki do tego odcinka.  

  Podsumowując: możesz tworzyć własne treści, ale możesz też dystrybuować i być źródłem wartościowych treści. Naprawdę nie ma wymówek. Możesz tworzyć na dwa sposoby. Mogą to być treści merytoryczne albo treści, z którymi różni odbiorcy mogą się utożsamić, a wskutek czego możesz zbudować zaufanie i relacje. I tego właśnie Ci życzę.

  Bądźmy #SilniWPraktyce

  • 9 min
  Jak mówić o sobie, by nas zapamiętano

  Jak mówić o sobie, by nas zapamiętano

  Kiedy pada magiczne: Powiedz nam kilka słów o sobie, a Ty nagle czujesz gorąco, natłok myśli w głowie i wielkie pytanie — o czym powiedzieć?

  Doskonale pamiętam, jak też tak miałam, ale któregoś pięknego dnia stworzyłam pewną strukturę, która pozwala mi teraz, nawet w nocy o północy, powiedzieć to, co jest istotne dla mojego odbiorcy i jednocześnie być zapamiętaną z tego, co jest ważne dla mnie. Co jest najistotniejsze w tych kilku krótkich zdaniach? Dzisiaj właśnie o tym. 

  Struktura, o której mówię (notatki znajdziesz w opisie) zawiera 7 elementów. Jeżeli rozbijesz taką wypowiedź na 7 elementów i zawrzesz każdy z nich, to później możesz je wykorzystywać tak jak puzzle i układać w nowe wypowiedzi. Albo może bardziej jak cegły, bo puzzle mogą jeden do drugiego nie pasować, a cegły pasują zawsze.


  Pierwszy element: KTO?
  Kim jesteś?
  Drugi element: CO?
  Co konkretnie robisz i dlaczego to jest ważne dla Twojego odbiorcy?
  Trzeci element: DLA KOGO?
  Z kim pracujesz, kto jest Twoim najlepszym klientem?
  Czwarty element: JAK?
  Jak to robisz?
  Piąty element: WYRÓŻNIK
  To element, po którym możemy zostać zapamiętani.
  Szósty element: RTB (Reason To Believe)
  Podaj swojemu odbiorcy powód, dla którego miałby Ci zaufać.
  Siódmy element: CALL TO ACTION
  Odeślij kogoś do miejsca, gdzie będzie mógł dowiedzieć się o Tobie więcej.

  Wejdź do notatek i wykonaj zadanie, żeby stworzyć swoją wypowiedź, o tym kim jesteś i później, żeby z niej budować różnego typu wypowiedzi, a następnie być skutecznie zapamiętanym. Notatki znajdziesz tutaj: https://silnamarka.com/jak-mowic-o-sobie-by-nas-zapamietano/ 

  Podsumowując, uzupełnij wszystkie 7 elementów. Spisz je, zacznij mówić, aż staną się płynną wypowiedzią, z której ludzie zapamiętają nie tylko to, kim jesteś, ale również, dlaczego warto pracować właśnie z Tobą. 

  • 7 min
  Obietnica marki osobistej S01E07

  Obietnica marki osobistej S01E07

  Dobra silna marka składa skuteczną obietnicę i tę obietnicę dowozi.

  Kiedy słyszysz Volvo, prawdopodobnie myślisz: „bezpieczeństwo” i większość z nas myśli właśnie to samo. Kiedy słyszysz Apple, myślisz: design, prostota i użyteczność. A kiedy mowa o Biedronce, to prawdopodobnie myślisz: „niskie ceny”. Obietnica nie zawsze dotyczy jakości, bo dotyczy czegoś, co jest kluczowe dla naszego odbiorcy.

  Z czego składa się dobra obietnica? 


  Po pierwsze: mówi o problemie lub potrzebie naszego odbiorcy. Dotyka tego tematu, dzięki czemu przykuwa uwagę. 
  Po drugie: daje pewne rozwiązanie.

  W notatkach do tego odcinka mam dla Ciebie prezent. Pełen rozdział mojego modelu Top of — model budowania marki osobistej, w którym dokładnie rozpisałam element obietnicy. Zapraszam Cię do notatek, pobierz sobie ten rozdział i podziałaj z własną obietnicą: https://silnamarka.com/obietnica-marki-osobistej/ 

  Kiedy wiesz, komu służy Twoja marka osobista i wiesz, jaką zmianę generujesz w życiu swojego odbiorcy, nadszedł czas na świadome złożenie obietnicy. Dzięki temu wygrasz nie tylko zaufanie, ale również wyróżnisz się spośród innych marek. A kiedy dowieziesz tę obietnicę, to zaufanie będzie procentować nie tylko w długości relacji z obecnym klientem, ale tym, że będziesz rekomendowany dalej. 

  • 8 min

Top Podcasts In Business

iHeartPodcasts
NPR
Ramsey Network
Morning Brew
Jocko DEFCOR Network
Andy Frisella #100to0

You Might Also Like

Marek Jankowski
Marcin Iwuć
Mirosław Brejwo
Kuba Wojewódzki , Piotr Kędzierski
by Joanna Gutral
Igor Janke