35 episodes

Rozmawiam o pasji z pasją. Triathlon, to więcej niż tylko sport. To styl życia - mówię ja, Marcin Dybuk rozmawiający, ale nie przeszkadzający gościom podcastu TriathlonLife.pl :)

TriathlonLife.pl Marcin Dybuk

  • News

Rozmawiam o pasji z pasją. Triathlon, to więcej niż tylko sport. To styl życia - mówię ja, Marcin Dybuk rozmawiający, ale nie przeszkadzający gościom podcastu TriathlonLife.pl :)

  #35 Bright Inventions zaszczepia pracownikom triathlonowego wirusa

  #35 Bright Inventions zaszczepia pracownikom triathlonowego wirusa

  Michał Łukasiewicz jest założycielem i prezesem firmy IT - Bright Inventions, która siedzibę ma w Gdańsku. Jest także triathlonistą. Najpierw było bieganie, które przerodziło się w pływanie, rower i bieganie. To był pierwszy krok. Drugi, to zaproszenie do wspólnej pasji pracowników. Bartosz Banach, zawodnik PRO trenuje prezesa i pracowników. W 2021 roku sztafety i zawodnicy indywidualni z Bright Inventions wystartowali w dwóch imprezach, w Lotto Challenge Gdańsk i w Przechlewie. Podczas pierwszej imprezy musieli się zmierzyć z upałem, w drugiej z deszczem. Nie poddali się. Mało tego, kolejne osoby przyłączają się do treningów. W roku 2022 wystartuje ich jeszcze więcej. 

  Firma Bright Invetions została sponsorem Plebiscytu Triathlonlife.pl 2021. Dzięki Michałowi mamy atrakcyjne nagrody dla najpopularniejszych zawodników, na których oddajecie i oddaliście głosy. Można powiedzieć, że zarówno prezes jak firma Bright Inventiona triathlonowego bakcyla połknęli na całego. I bardzo dobrze.

  Zapraszam do wysłuchania rozmowy z Michałem Łukasiewiczem i Bartoszem Banachem. 

  Marcin Dybuk 

  • 31 min
  #34 Marta Łagownik: Wierzę, że w końcu wszystko zagra

  #34 Marta Łagownik: Wierzę, że w końcu wszystko zagra

  Marta Łagownik jest tytanem pracy. Do triathlonu trafiła dzięki trenerce i przyjaciółce Monice Smaruj, wielokrotnej medalistce mistrzostw Polski. Jako młoda dziewczyna Marta trenowała wielobój. W podstawówce mama zapisała ją do klasy pływackiej. Nie szło jej najlepiej, ale świetnie biegała. I tak rozpoczęła rywalizację w dwuboju. Kolejno dochodziły następne  dyscypliny. Strzelanie i szermierka. Czwórbój. I to byłby koniec.  Możliwe, że w trzeciej klasie liceum jej przygoda ze sportem by się  zakończyła. Na szczęście na drodze pojawiła się Monika Smaruj. 

  Monika namówiła Martę do startu  w triathlonie. Ówczesna licealistka wystartowała w Chodzieży, rodzinnej  miejscowości Smaruj. Na dystansie 1/8. W pożyczonej piance i na cudzym  rowerze. Zajęła drugie miejsce! Złapała bakcyla. Od tamtego czasu  regularnie trenowała pływanie, jazdę na rowerze i bieg. Najmocniejsza  była w ostatniej dyscyplinie. Nad dwoma pierwszymi musiała ciężko  pracować. Zresztą ciężko pracuje nad każdą. 

  Łagownik jest wielokrotną medalistką mistrzostw Polski. Na przeszkodzie do jeszcze większych sukcesów stoi pływanie. Często na zawodach wychodziła z wody na końcu stawki. Nie raz słyszała, że gdyby lepiej pływała. Marta jednak się nie poddaje. Rozpoczęła indywidualne treningi pływackie, o których opowiada w rozmowie z Triathlonlife.pl. Efekty były już widoczne podczas testów pływania kardy Polski. Zawodniczka wierzy, że niedługo będzie je także widać na zawodach. Liczy także, że najgorsze ma już za sobą, bo jak sama przyznała, dwa lata pandemii dały jej mocno w kość. 

  Podczas naszej grudniowej rozmowy czuć było tęsknotę do zawodów, rywalizacji z koleżankami z reprezentacji oraz treningami z nimi. Marta jest pełna energii i nadziei, a także wdzięczności. Opowiada nam także o tym dlaczego lubi trenować w Gdańsku, jaki temat pracy dyplomowej wybrała, a także o treningach. Warto posłuchać dziewczyny, która mimo wielu trudności, wierzy, że w końcu przyjdzie dzień, kiedy jej ciężka praca da satysfakcjonujące efekty. 

  Zapraszam do wysłuchania bardzo energetycznej rozmowy z Martą Łagownik. 

  Marcin Dybuk
  foto Paweł Seelieb 

  • 31 min
  #33 A jednak Alicja namieszała w polskim triathlonie. Co dalej?

  #33 A jednak Alicja namieszała w polskim triathlonie. Co dalej?

  Alicja Pyszka-Bazan przebojem weszła do polskiego triathlonu. Już w debiutanckim sezonie, mimo że okrojonym przez pandemię odniosła kilka sukcesów. W kolejnym było jeszcze lepiej. Poniżej pewnego poziomu nie schodziła, zarówno sportowego, jak i miejsca na podium. Po rocznej współpracy z Anną Halską rozpoczęła współpracę z byłym kadrowiczem Polski, a dzisiaj trenerem Marcinem Florkiem. 

  Jaki to był dla nich, dla niej sezon 2021 dowiecie się słuchając podcastu numer 33.

  Czego się dowiesz słuchając podcastu z Alicją Pyszką-Bazan?


  Co się wydarzyło w życiu sportowym Alicji w ciągu ostatnich 18 miesięcy, kiedy opublikowaliśmy pierwszy podcast, z tytułem, który wywołał wiele emocji wśród słuchaczy?
  Jak Alicja radziła/radzi sobie z hejtem i czego nie toleruje w opiniach na swój temat?
  W czym zawodniczka wyróżnia się w polskim triathlonie?
  Kiedy przejdzie do kategorii PRO?
  Jaki ma cel w triathlonie na najbliższe lata?
  Jak Alicja ocenia pierwszy rok współpracy z Marcinem Florkiem?
  Na jaki trening szczególnie postawili w przeciągu minionych 12 miesięcy?
  Jaką filozofię treningu ma Marcin Florek?
  Dlaczego mimo przeszłości pływackiej Alicja trenuje teraz w grupie pływackiej?
  Jaki start w sezonie 2021 uważa za najlepszy, a jaki za najgorszy?
  Dlaczego zawodniczka 19 lutego 2022 roku chce wyrównać rachunki, jakie i z kim?
  Na jakim dystansie najczęściej będzie startowała w 2022 roku?
  Jaki start będzie dla niej najważniejszy?
  Czy Alicja myśli o startach na dystansie długim?
  Jakie plany długoterminowe dla triathlonistki ma jej trener Marcin Florek?
  Ile godzin tygodniowo trenuje zawodniczka?
  Z jakimi myślami na temat triathlonu Alicja nie może się narazie oswoić?
  Tik Tok - dlaczego Alicja założyła konto w tych mediach społecznościowych?
  Dlaczego zawodniczka podczas wyścigu odcina całkowicie emocje i co jej w tym pomaga?
  Co Alicja myśli o Robercie Wilkowieckim?
  Co triathlonistka myśli o współpracy z psychologiem?
  Czym dla Alicji jest start w mistrzostwach świata?
  Kiedy stanie na podium mistrzostw świata?
  Gdzie Alicja namiesza w 2022 roku?
  Czy wystartuje w roku 2022 w mistrzostwach Polski na dystansie średnim?
  Czego sobie i słuchaczom życzy Alicja?

  Pierwszy podcast: Alicja, kobieta która namiesza w polskim triathlonie? 

  Drugi podcast z Alicją: Presja to rodzaj przywileju   Zapraszam do słuchania

  Marcin Dybuk

  • 35 min
  #32 Cześnik i Słoma m.in. o tym co nie zadziało z PZTri

  #32 Cześnik i Słoma m.in. o tym co nie zadziało z PZTri

  Z Marią Cześnik i jej trenerem Marcinem Słomą rozmawiałem w poniedziałek olimpijski, kilka godzin po triathlonowej rywalizacji mężczyzn w Tokio. Dzielą się wrażeniami. Zapytałem także zawodniczkę czego jej zabrakło, aby rywalizować z rywalkami w Igrzyskach Olimpijskich. Zarówno Maria i Marcin nie owijali w bawełnę. Rozmawialiśmy także o igrzyskach, w których Cześnik startowała. Można powiedzieć, że Polka miała podczas obu startów niesamowitego pecha. Szczególnie szkoda startu w Londynie, gdzie jechała podczas etapu rowerowego z najlepszymi zawodniczkami na świecie. Pytam Marię i Marcina także o to co dalej... I o jeszcze kilka innych wątków. 

  Zapraszam do wysłuchania
  Marcin Dybuk

  • 24 min
  #31 Marek Jaskółka m.in. wspomina swoje igrzyska oraz porównuje polski i niemiecki triathlon

  #31 Marek Jaskółka m.in. wspomina swoje igrzyska oraz porównuje polski i niemiecki triathlon

  Marek Jaskółka, jedyny Polak, który rywalizował na igrzyskach. Po raz pierwszy w Pekinie, a drugi w Londynie. W 2008 roku z powodów zdrowotnych zszedł z trasy. Cztery lata później zajął 47 miejsce. Niestety i wtedy nie ominęły go problemy zdrowotne. Walkę o wyższą lokatę pokrzyżowała m.in. kolka na biegu. Niepowodzenia podczas igrzysk nie załamały Marka. Przeszedł na długi dystans. W 2014 roku wystartował w mistrzostwach świata IRONMAN na Hawajach. Do dzisiaj jest jedynym zawodnikiem PRO, któremu udała się ta sztuka. Obecnie spełnia się w roli trenera. Pracował w tej roli m.in. z reprezentacją Polski i Niemiec. W rozmowie zdradza jakie były różnice podczas pracy w Polsce i u naszych zachodnich sąsiadów. Pytam Marka także o to dlaczego Niemieccy triathloniści startują na igrzyskach, a nasi niestety nie. 

  Podczas rozmowy poruszamy także następujące tematy: 


  Wracamy do historii, Pekinu i Londynu. Pytam, które z perspektywy czasu igrzyska były dla Marka ważniejsze?
  Igrzyska Olimpijskie czy Ironmana, co dzisiaj jest dla niego ważniejsze?
  W triathlonie spędził 25 lat. Które momenty były najważniejsze i utkwiły mu najbardziej w pamięci?
  Którego zawodnika najbardziej zapamiętał w kadrze Polski i Niemiec?
  Jak to się stało, że porzucił piłkę nożną dla triathlonu?
  Co zadecydowało o tym, że reprezentował Polskę, a nie Niemcy
  Ile czasu poświęca obecnie na triathlon 

  i poruszamy jeszcze kilka innych tematów. Zapraszam do wysłuchania rozmowy z Markiem Jaskółką, jedynym reprezentantem Polski na igrzyskach w triathlonie i jedynym zawodnikiem PRO z naszego kraju, który wystartował w IRONMAN Kona. 

  Marcin Dybuk

  • 34 min
  #30 Agnieszka Jerzyk o kwalifikacjach na Igrzyska w Londynie i Rio. O startach na nich, a także o planach po narodzinach córki

  #30 Agnieszka Jerzyk o kwalifikacjach na Igrzyska w Londynie i Rio. O startach na nich, a także o planach po narodzinach córki

  Agnieszka Jerzyk dwukrotna uczestniczka Igrzysk Olimpijskich. W 2012 roku debiutowała w Londynie i zajęła 25 miejsce, co było wtedy najlepszym miejscem reprezentantki Polski na IO. Cztery lata później w Rio poprawiła wynik o trzy pozycje, ale jak mówi nie była do końca zadowolona z zajętego miejsca. Plan minimum, to było TOP20. Triathlonistka zdradza w rozmowie z Triathlonlife.pl, że podczas tych zawodów w strefie T2 doznała bolesnej kontuzji. Duży palec u nogi włożyła w szprychy roweru rywalki. Polała się krew. 

  Podczas tej rozmowy rozmawiamy także o:


  trudach kwalifikacji na Igrzyska Olimpijskie
  próbujemy odpowiedzieć na pytanie dlaczego żaden reprezentant Polski nie zakwalifikował się IO w Tokio. 
  najpiękniejszych i najtrudniejszych chwilach w Londynie i Rio 
  atmosferze podczas igrzysk 
  o tym jak Agnieszka z perspektywy czasu ocenia 22 i 25 miejsca, które osiągnęła podczas igrzysk 
  o powrocie do rywalizacji po narodzinach córeczki 
  o tym jak obie Panie się czują 
  o tym, czy córka, której termin narodzin jest w dniu wyścigu olimpijskiego kobiet w Tokio, będzie musiała iść w ślady mamy 
  o nadziejach olimpijskich Polaków na IO w Paryżu w 2024 roku 

  i o kilku jeszcze innych aspektach... Jak zawsze podczas rozmowy z Agnieszką jest sympatycznie, z uśmiechem, ale szczerze i poważnie. 

  Zapraszam do wysłuchania rozmowy z cyklu #TRIgrzyska 

  Marcin Dybuk

  • 35 min

Top Podcasts In News

The New York Times
NPR
The Daily Wire
Strike Force Five
Crooked Media
SiriusXM