
34 episodes

Verandergasten SeederDeBoer
-
- Business
In deze podcastserie gaat SeederDeBoer samen met haar klanten en relaties op zoek naar de essentie van veranderen. Hoe krijgen leiders hun organisatie succesvol in beweging en wat betekent dat voor hun leiderschap? Hoe blijven zij dichtbij zichzelf en tegelijk niet te ver van anderen?
-
#034 Marian Goodman, Senior Faculty Member of the Presencing Institute
The societal challenges in our days are numerous. From gender equality to food security and sustainability. These challenges are not simple A to B changes.
It concerns a vast number of stakeholders, different views and the need for system changes. And it is these changes, that are the playground of our guest in this international version of Verandergasten. Marian Goodman is a Senior Faculty member of the Presencing Institute. This Institute spreads the knowledge and skills to use Otto Scharmer’s Theory U in necessary societal change. With what mindset does Marian start a new change process? And what does she do when the going gets tough?
Proud to have Marian as our Verandergast! -
#033 Rebecca Abma-Schouten, manager Onderzoek & Zorginnovatie bij de Nederlandse Hartstichting
Als je denkt aan onderzoek naar hart- en vaatziekten, dan zie je waarschijnlijk mensen in blauwe pakken in een lab voor je. Een gesloten bolwerk. Waar zo nu en dan een geweldige doorbraak te melden is. Rebecca Abma-Schouten is manager Onderzoek & Zorginnovatie, Nederlandse Hartstichting en zij zag dat het ook anders kon. Met meer betrokkenheid van patiënten. Maar hoe breng je zo’n betrokken en toch gesloten groep wetenschappers en onderzoekers in beweging? Welke kwaliteiten van haarzelf zette ze in? Wanneer liep ze vast en hoe kwam ze eruit?
Rebecca Abma-Schouten, manager Onderzoek & Zorginnovatie bij de Nederlandse Hartstichting, is onze Verandergast. -
#032 Justine Feitsma, voorzitter CNV Jongeren
De jeugd heeft de toekomst. Maar is het wel zo goed gesteld met de toekomst van jongeren? Burn-out op jonge leeftijd, nog steeds de kop van jut bij economische tegenwind en de klimaatverandering als zwaard van Damocles. Gelukkig zijn er ook voldoende jonge mensen die daar wat aan doen. Zoals Justine Feitsma als voorzitter van CNV Jongeren. Hoe neemt zij een leidende rol in het debat over de arbeidsmarkt? Geeft ze vorm aan een verandering met zoveel stakeholders? En houdt ze zichzelf staande?
Justine Feitsma, voorzitter CNV Jongeren is onze Verandergast. -
#031 Bojana Duovski, Mover & Shaker Stichting Studiezalen
Van exclusieve ervaringen in Amsterdam, naar een supermarkt met gratis producten, en hulp voor bewoners van kwetsbare wijken. Op het eerste oog hebben ze niets met elkaar te maken, maar de vrouw achter deze initiatieven is dezelfde. Ondernemer Bojana Duovski is een van de krachten achter Stichting Studiezalen. Wat vraagt sociaal ondernemen van een mens? Hoe houdt ze vast? En hoe houdt ze vol?
Glenn van der Burg ontvangt Bojana Duovski als Verandergast. -
#030 Toezichthouder Michel Dutrée en Adviseur Sanne Vorstermans
Veranderen is van alle tijd en altijd. En veranderen is lastig, anders zouden wij er geen podcast over maken. In Verandergasten hebben we al veel bestuurders gesproken die zoals het woord zegt, de handen aan het stuur hebben. Maar hoe is dat als je een rol op afstand hebt; als toezichthouder of als adviseur van de bestuurder? Hoe verander je dan en voorkom je dat je het stuur overneemt? En hoe maak je als betrokken buitenstaander impact?
Glenn van der Burg gaat in gesprek met toezichthouder Michel Dutrée van onder andere Longkanker Nederland en het Bravis Ziekenhuis, en Sanne Vorstermans, managing consultant bij SeederDeBoer. -
#029 Daan Dohmen, Hoogleraar Digitale Transformatie in de Zorg, oprichter FocusCura en Luscii
Digitale transformatie in de zorg kan zorgen voor meer controle bij de patiënt en meer tijd bij de zorgprofessional. Maar de zorg is van oudsher niet zo happig op digitalisering. Onze gast doet er alles aan om dat te veranderen. Door te ondernemen, door te adviseren en door de inzet van wetenschap. Wat drijft Daan Dohmen? En hoe denkt hij de zorg warm te kunnen krijgen voor verdere digitalisering?
Daan Dohmen, Hoogleraar Digitale Transformatie in de Zorg en ondernemer achter o.a. FocusCura en Luscii is onze Verandergast.