Kwestie van Data

Pieter Koenis

Data ondernemer Pieter Koenis (Always be learning) gaat in gesprek met specialisten en leiders uit de data wereld. Zijn gasten delen kennis en praktijkverhalen over alle aspecten van data: van het opzetten van dataplatformen en bouwen van dashboards en AI modellen tot aan het leiden van data teams, stakeholder management en impact maken voor de business. Werk je met data, stuur je een data­team aan, of wil je als organisatie slimmer met data en AI aan de slag? Dan is dit jouw podcast. Vragen, ideeën of feedback? Connect met Pieter Koenis op LinkedIn of stuur een mail.

Episodes

  1. Data Platform Dilemma’s: Fabric, Databricks, Snowflake of toch Europees? | Kwestie van Data #3

    6D AGO

    Data Platform Dilemma’s: Fabric, Databricks, Snowflake of toch Europees? | Kwestie van Data #3

    Hoe kies je het juiste dataplatform voor jouw organisatie? Ga je voor één van de grote Amerikaanse spelers zoals Microsoft Fabric, Databricks, Snowflake of Google Cloud Platform, of is een Europees alternatief verstandiger? In deze aflevering van Kwestie van Data duikt host Pieter Koenis (oprichter Always be learning) met drie data-experts in de wereld van dataplatformen, architectuur en keuzestress. Staat jouw organisatie voor de keuze van een nieuw dataplatform, of twijfel je of jullie huidige architectuur nog wel toekomstbestendig is? Luister dan zeker naar deze podcast voor een eerlijke vergelijking! We hebben het onder andere over: De belangrijkste data dilemma’s: kies je eerst de architectuur of eerst de tool? Een diepgaande vergelijking tussen de ‘Grote 4’: Microsoft Fabric, Databricks, Snowflake en Google Cloud Platform De specifieke voor- en nadelen per platform (kosten, beheer en AI-mogelijkheden) Wanneer het relevant is om voor een Europees alternatief te kiezen (data-soevereiniteit) en waar moet je rekening mee houden bij deze stap Praktisch advies voor CIO’s en IT-managers om de knoop door te hakken Te gast in deze aflevering: Cathy Tol - Lead data engineer & People lead bij Always be learning Auke Derksen - Head of Data bij Always be learning Janna Berkhout Janna Berkhout - Senior Data scientist & Machine Learning engineer bij Always be learning In de Podcast Kwestie van Data gaan we in gesprek met specialisten en leiders uit de data wereld over alle aspecten van data. Vragen, ideeën of feedback? Connect met Pieter Koenis op LinkedIn of stuur een mail.

    1h 1m
  2. Microsoft Fabric: De lessen & ervaringen uit 3 implementatieprojecten | Kwestie van Data #2

    12/01/2025

    Microsoft Fabric: De lessen & ervaringen uit 3 implementatieprojecten | Kwestie van Data #2

    Wat is Microsoft Fabric nu eigenlijk, wanneer kies je voor dit data platform en hoe pak je de implementatie in de praktijk aan? In deze aflevering van Kwestie van Data duikt host Pieter Koenis (oprichter Always be learning) met drie data engineers in hun ervaringen van het afgelopen jaar, waarin ze bij verschillende organisaties Fabric hebben geïmplementeerd. Heeft jouw organisatie Fabric als dataplatform, of overwegen jullie om Fabric te implementeren? Luister dan zeker naar deze podcast! We hebben het onder andere over: Wat Microsoft Fabric is en hoe het zich verhoudt tot andere data­platformen Welke onderdelen en functionaliteiten je in Fabric tot je beschikking hebt Wanneer het wel en niet zinvol is om naar Fabric over te stappen Hoe je de implementatie van Fabric stap voor stap aanpakt Welke rollen je nodig hebt binnen je datateam Hoe je de business meeneemt tijdens een implementatie project De grootste uitdagingen én best practices uit recente Fabric projecten Te gast in deze aflevering: Maarten Jacobs - Data engineer bij Always be learning Sil Grosscurt - Data engineer & Project lead bij Always be learning Auke Derksen - Head of Data bij Always be learning In de Podcast Kwestie van Data gaan we in gesprek met specialisten en leiders uit de data wereld over alle aspecten van data. Vragen, ideeën of feedback? Connect met Pieter Koenis op LinkedIn of stuur een mail.

    52 min

About

Data ondernemer Pieter Koenis (Always be learning) gaat in gesprek met specialisten en leiders uit de data wereld. Zijn gasten delen kennis en praktijkverhalen over alle aspecten van data: van het opzetten van dataplatformen en bouwen van dashboards en AI modellen tot aan het leiden van data teams, stakeholder management en impact maken voor de business. Werk je met data, stuur je een data­team aan, of wil je als organisatie slimmer met data en AI aan de slag? Dan is dit jouw podcast. Vragen, ideeën of feedback? Connect met Pieter Koenis op LinkedIn of stuur een mail.