Radio SKOVORODA

Radio SKOVORODA
Radio SKOVORODA

Podcast by Radio SKOVORODA

  1. Rights Now! Podcast – S3E2 – Історія vs пропаганда: як Україна відвойовує правду про своє минуле?

    1D AGO

    Rights Now! Podcast – S3E2 – Історія vs пропаганда: як Україна відвойовує правду про своє минуле?

    Чи можна відвоювати правду про себе, якщо твою історію переписували століттями? Говоримо про те, чи достатньо однієї книжки, щоб спростувати імперські міфи? Чому для світу українська історія досі звучить незручно? І як поширювати свої наративи так само голосно, як це робить ворог? Модераторка: Дарія Гірна – журналістка, авторка ютуб-каналу «Обличчя Незалежності». Спікер(к)и: Володимир В'ятрович – історик, народний депутат України; Владлен Мараєв – історик, краєзнавець, провідний науковий співробітник Науково-дослідного центру гуманітарних проблем ЗСУ, співавтор ютуб-каналу «Історія Без Міфів»; Тетяна Огаркова – літературознавиця, есеїстка, голова міжнародного відділу Українського кризового медіацентру. Цей подкаст – про сміливість говорити правду і про те, як слова допомагають боротися. Слухайте Rights Now! Podcast на Apple Podcasts, Spotify, SoundCloud. Обговорюйте і діліться своєю історією: яку брехню про наше минуле ви б розвінчали першою? Спільний проєкт Docudays UA та Radio SKOVORODA, записаний під час 22 Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA з подій правозахисної програми Rights Now!

    53 min
  2. За лаштунками допомоги – S2Е4 – Чому український досвід змінює уявлення про лідерство в гуманітарній допомозі

    3D AGO

    За лаштунками допомоги – S2Е4 – Чому український досвід змінює уявлення про лідерство в гуманітарній допомозі

    А що, як лідерство – це не про посади, а про те, як ви ставитесь до своєї команди, та спільноти, яку підтримуєте в гуманітарній кризі? У четвертому епізоді другого сезону подкасту «За лаштунками допомоги» говоримо про феміністичне лідерство як практику в гуманітарному секторі. Цього разу розмова англійською мовою, але з глибоко українським контекстом. Ведуча подкасту – Тетяна Вдовиченко. Її гостя – Іззі Квілтер, керівниця відділу досліджень в Humanitarian Leadership Academy, яка працює з міжнародними організаціями, але в цьому епізоді говорить саме про українські реалії. ⠀ Говоримо, чим феміністичне лідерство відрізняється від просто жіночого? Хто задає стандарти у волонтерстві – міжнародні організації чи локальні лідерки, які самі пережили війну? Український гуманітарний сектор має не лише що взяти, а й що дати світу – про це Іззі говорить з повагою і захопленням. А ще в цьому епізоді є багато інсайтів: про вигорання, про недооцінений досвід, про потенціал, який вже є всередині жінок у гуманітарному секторі. Як ви гадаєте, якого лідерства бракує саме зараз у гуманітарній сфері – стратегічного чи людяного? Діліться в коментарях. Цей сезон подкасту «За лаштунками допомоги» записаний під час події презентації досліджень про роль жінок і тінейджерів у волонтерстві. Дослідження провела команда Open Space Works Ukraine разом із Українським домом у Варшаві та «Простором толерантності» за підтримки Humanitarian Leadership Academy та Фонду ім. Гайнріха Бьолля у м. Варшава.

    24 min
  3. Rights Now! Podcast – S3E1 – З неволі – додому: виклики реінтеграції та реабілітації звільнених бранців Кремля

    5D AGO

    Rights Now! Podcast – S3E1 – З неволі – додому: виклики реінтеграції та реабілітації звільнених бранців Кремля

    Як повернутися до життя після неволі? «Мене обіймали незнайомі люди. І тільки тоді я зрозумів: я вдома». Але що чекає після обміну? Де шукати допомогу, якщо ви повернулися з полону, але система – мовчить? І головне – що ми як суспільство можемо зробити вже зараз, аби допомогти тим, хто повертається з неволі? У першому епізоді третього сезону Rights Now! Podcast ми говоримо про повернення – фізичне, емоційне, соціальне. Про реінтеграцію та реабілітацію звільнених із російського полону. Модераторка – Анастасія Головненко, координаторка адвокаційних кампаній Центру громадянських свобод. Спікер(к)и: Максим Буткевич – журналіст, правозахисник, громадський діяч, звільнений з російського полону; Максим Колесніков – колишній військовополонений, який пройшов шлях повернення; Альона Максименко – старша офіцерка напрямку подолання наслідків війни в ЦГС. Обговорюємо. чому підтримка звільнених з полону часто обмежується лише першим етапом? І як зробити підтримку сталою та довготривалою? Хто опікується цивільними полоненими, якщо держава не створила для них механізмів допомоги? Яку роль відіграють громадські ініціативи в повсякденній допомозі? Та чому прийняття з боку суспільства має таке значення для тих, хто повернувся з неволі? Слухайте Rights Now! Podcast на Apple Podcasts, Spotify, SoundCloud. Поділіться цим дописом, щоб голоси звільнених звучали гучніше. Спільний проєкт Docudays UA та Radio SKOVORODA, записаний під час 22 Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA з подій правозахисної програми Rights Now!

    1h 5m
  4. Street Culture Podcast – S3E9 – Maximus (Черкаси): хіп-хоп – це не набір рухів, це знання

    6D AGO

    Street Culture Podcast – S3E9 – Maximus (Черкаси): хіп-хоп – це не набір рухів, це знання

    Що формує ком’юніті, якщо немає споту? Як навчити культури, а не лише рухів? Коли починається справжній хіп-хоп: із winmill чи з knowledge? Чи достатньо п’яти базових елементів, щоб описати культуру хіп-хопу? Що залишається після танцю, крім сліду на паркеті? У дев’ятому епізоді Street Culture Podcast «Міста» говоримо про Черкаси разом із Максимом Оробцем aka Maximus – танцівником, хореографом і наставником. Засновником Explosion School, Max Dance, Ukrainian Underground Camp, Explosion Battle, Start Up, Explosion Choreo Fest. Переможцем Hip Hop International, Juste Debout Швейцарія, SDK, чемпіоном WORLD OF DANCE, EXPLOSION BATTLE, HHI та ще понад 300 івентів. Творцем авторських навчальних програм для педагогів і суддів стрит-напрямків. Макс говорить про рідні Черкаси – місто, з якого все почалось. Від перших хаотичних двіжів до створення власної школи. Розповідаємо про те, як це було – виживати в широких штанах у 2000-х, хто такі «нефари» по-черкаськи і чому хіп-хоп став не просто танцем, а шляхом до себе. Цей епізод – не лише про місто Черкаси, а про шлях, який трансформує і тебе, і середовище навколо. Слухайте епізод про Черкаси на Apple podcasts, Spotify, SoundCloud і MEGOGO Audio. Це фінальний епізод третього сезону Street Culture Podcast «Міста». Ми дослідили локальні сцени, зафіксували живу історію української стрит-культури через голоси тих, хто сам створив свій шлях. Дякуємо всім гостям, які поділилися своїми історіями, слухачам – за довіру та інтерес, а також ведучому Єгору Матюхіну – за енергію, глибину і любов до ком’юніті. Цей сезон – частина академії Street Culture, де ми розповідаємо про лідерів Grassroots Generation, які качають свої міста й змінюють країну знизу догори. Подкаст про вуличну культуру України творимо спільно зі Street Culture, uabreaking та New Democracy Fund. Дізнавайтесь, як брейкінг, графіті, хіп-хоп та стріт-арт змінювали обличчя міст і творили нові ком’юніті.

    1h 50m
  5. Лідерський подкаст – Е10 – Q&A з Андрієм Рождественським: відповіді на всі ваші питання про лідерство

    JUL 4

    Лідерський подкаст – Е10 – Q&A з Андрієм Рождественським: відповіді на всі ваші питання про лідерство

    Чи можемо ми впізнати справжнє лідерство – ще до того, як воно почне діяти? Або ще точніше: чи здатні ми самі виростити лідера поруч із собою? Це лише частина великої розмови, що лягла в основу фінального десятого епізоду «Лідерського подкасту», де замість звичних тем – відкриті відповіді на ваші запитання. Ведучий і автор подкасту Андрій Рождественський – виконавчий директор Центру лідерства УКУ, тренер, викладач і дослідник – не просто говорить про лідерство. Він дозволяє його прожити: крізь сумніви, зворотний зв'язок, вигорання, токсичність і справжню силу доброго слова. Цей епізод – як дзеркало наших команд, внутрішніх діалогів, «маленьких ритуалів» і великих рішень. Як створити культуру, де замість лояльних виконавців виростають сильні люди? Чому псевдолідери звучать гучно, а діють порожньо? Як повернути довіру після вигоряння? І як навчитись відмовляти? Дивіться фінал першого сезону «Лідерського подкасту» на YouTube-каналі Radio SKOVORODA або ж обирайте зручну для вас подкаст-платформу: Apple Podcasts, Spotify, SoundCloud, Megogo Audio. Автор та ведучий: Андрій Рождественський https://www.instagram.com/andrewrozhdestvensky/ Сторінки Центру Лідерства УКУ: YouTube https://www.youtube.com/channel/UCgfieIMCQGN6JH_0S6q55zQ Instagram https://www.instagram.com/leadership.center.ucu/ Сайт https://uculeadership.com.ua/ Radio SKOVORODA https://www.instagram.com/radioskovoroda/ Це був фінальний епізод першого сезону «Лідерського подкасту». Дякуємо Андрію Рождественському за його експертну думку, глибокі та щирі відповіді. Дякуємо вам – нашим глядачам і глядачкам – за важливі запитання. І особлива подяка – за те, що цей подкаст став можливим. Чи варто робити другий сезон? Напишіть у коментарях, що думаєте – чи були б вам цікаві нові розмови, нові формати або гості. Ми не прощаємось – дякуємо, що були з нами в цьому сезоні.

    45 min
  6. Мамо, я вдома! – S4E3 – Дідули: троє дітей, патронат і шлях до усиновлення

    JUL 3

    Мамо, я вдома! – S4E3 – Дідули: троє дітей, патронат і шлях до усиновлення

    Чи може Facebook-допис змінити життя трьох дітей і двох дорослих? Саме з допису про трьох братиків, які шукають родину, почалася історія Юлі та Юрка Дідулів – подружжя, яке у 2024 році стало мамою і татом для Артура, Микити та Богдана. У новому епізоді подкасту «Мамо, я вдома!» Ірина Заремба говорить з Юлією та Юрком про: Як відбувалося знайомство з дітьми? Як звучать перші «мамо» і «тату»? І як це – стати одразу багатодітними батьками? Вмикайте епізод на YouTube-каналі Radio SKOVORODA або слухайте на Apple Podcasts, Spotify, SoundCloud. Авторка та ведуча: Ірина Заремба https://www.instagram.com/zaremba.adoption Гості: Юля Дідула https://www.instagram.com/zochyty Юрко Дідула https://www.facebook.com/yuriy.didula Четвертий сезон подкасту «Мамо, я вдома!» виходить у межах кампанії «Україна для кожної дитини» – це про країну, у якій кожна дитина зростає в родині, з турботою і любов’ю. Дізнайтеся, як і ви можете стати родиною для дитини – переходьте на https://dity.gov.ua/ «Україна для кожної дитини» здійснюється за підтримки Координаційного центру з розвитку сімейного виховання та догляду дітей, Міністерства соціальної політики України, ЄС та ЮНІСЕФ в Україні. Партнери: Координаційний центр з розвитку сімейного виховання та догляду дітей https://www.instagram.com/childcare_ua Міністерство соціальної політики України https://www.instagram.com/msp.ukraine ЮНІСЕФ в Україні https://www.instagram.com/unicef_ukraine Radio SKOVORODA https://www.instagram.com/radioskovoroda/

    52 min
  7. За лаштунками допомоги – S2Е3 – Українки в гуманітарному реагуванні: від прифронтових громад до Польщі

    JUL 2

    За лаштунками допомоги – S2Е3 – Українки в гуманітарному реагуванні: від прифронтових громад до Польщі

    Чи завжди лідерство жінок визнається однаково, особливо у вихорі гуманітарної кризи? Цим важливим питанням відкриваємо третій епізод другого сезону подкасту «За лаштунками допомоги»! Цього разу наша ведуча Тетяна Вдовиченко говорить з Катериною Прищепою – журналісткою та дослідницею, яка працювала над польською частиною дослідження про роль жінок у волонтерстві. Катерина ділиться унікальними інсайтами не лише з даних, а й з особистого досвіду. Ми поговоримо про українок, які очолюють ініціативи як у прифронтових громадах, так і за кордоном. Чи відрізняється лідерство жінок у Донецькій області, Києві чи біля польського кордону? Як організації, що раніше займалися культурним діалогом, стали центрами гуманітарної допомоги у Польщі? І чому саме жінки так часто очолюють гуманітарні ініціативи? Обговоримо виклики, з якими стикаються українки-біженки у Польщі, від адаптації до психологічного розвантаження через волонтерство. А також порушимо болюче питання – як зберегти зв’язок з тими, хто за кордоном, і перетворити вимушену діаспору на потужних амбасадорів України. Як ви вважаєте, що є найбільшим спільним викликом для українських жінок як в Україні, так і за кордоном? Поділіться думками в коментарях! Цей сезон подкасту «За лаштунками допомоги» записаний під час події презентації досліджень про роль жінок і тінейджерів у волонтерстві. Дослідження провела команда Open Space Works Ukraine разом із Українським домом у Варшаві та «Простором толерантності» за підтримки Humanitarian Leadership Academy та Фонду ім. Гайнріха Бьолля у м. Варшава.

    31 min
  8. Кручу педалі, щоб вони жили – Дар'я Савченко: робимо добро гучнішим та надихаємо, бо разом ми зможемо більше

    JUN 30

    Кручу педалі, щоб вони жили – Дар'я Савченко: робимо добро гучнішим та надихаємо, бо разом ми зможемо більше

    Дар'я Савченко – керівниця комунікаційного відділу фонду «Запорука». Записи розмов, які відбулись у прямому ефірі мандрівного Radio SKOVORODA під час благодійного велопробігу «Кручу педалі, щоб вони жили» з Арсеном Мірзояном. Ми долучились до ініціативи наших друзів, фонду благодійності «Запорука», та поставити свою мандрівну студію на VIII велопробігу, який щороку об’єднує тих, хто хоче допомагати дітям. 1 червня 2025 року, Львів, площа перед оперним. За мікрофоном наша колежанка та сусідка по коворкінгу Nat – тренерка з комунікацій та публічних виступів Ярина Мірко. Хоч подія вже давно завершилась, натхненні розмови з її організаторами, учасниками та «переможцями» можна слухати безкінечно. Так само, як і стало підтримувати маленьких пацієнтів Клінічного центру дитячої медицини. Слухайте на SoundCloud, Apple podcasts, Spotify та донатьте за посиланням https://www.zusdmc.lviv.ua/zusdmc/jak-dopomogty-nashym-pacientam.html Ми приходимо на ваші заходи зі своєю студією, аби вони не пройшли повз вашу аудиторію. Продовжуємо момент, перетворюючи його у контент. Робите подію, запрошуйте нас! Або вмикайте прямий ефір на radioskovoroda.com та мандруйте з нами онлайн, де б ми та ви не були. Мандрівне Radio SKOVORODA https://www.instagram.com/radioskovoroda/ Ведуча ефіру Ярина Мірко https://www.instagram.com/yarynka.mirko/ Фонд благодійності «Запорука» https://zaporuka.org.ua/ Клінічний центр дитячої медицини https://www.instagram.com/zusdmc_lviv/

    9 min

Ratings & Reviews

5
out of 5
8 Ratings

About

Podcast by Radio SKOVORODA

You Might Also Like

To listen to explicit episodes, sign in.

Stay up to date with this show

Sign in or sign up to follow shows, save episodes, and get the latest updates.

Select a country or region

Africa, Middle East, and India

Asia Pacific

Europe

Latin America and the Caribbean

The United States and Canada