23 episodes

Nic se neděje náhodou, zdání klame a všechno souvisí se vším. Konspirační teorie jsou staré jako lidstvo samo. Vítejte u podcastu Akta I. Video všech epizod najdete zdarma na INFO.CZ.

Akta I Marek Korejs, Jan Palička

  • Comedy

Nic se neděje náhodou, zdání klame a všechno souvisí se vším. Konspirační teorie jsou staré jako lidstvo samo. Vítejte u podcastu Akta I. Video všech epizod najdete zdarma na INFO.CZ.

  AKTA I – Dvojníci, vol. 4

  AKTA I – Dvojníci, vol. 4

  Poslouchají je miliony lidí po celém světě, díky čemuž si vydělaly opravdu velké peníze. Zpěvačky Katy Perry a Taylor Swift znají i ti, kteří jsou jejich hudbou nepolíbeni, ale co o nich opravdu víme? Konspirační „pravdu“ odhalují Marek Korejs s Honzou Paličkou v nové epizodě podcastu Akta I. 

  • 1 hr 1 min
  AKTA I – Dvojníci, vol. 3

  AKTA I – Dvojníci, vol. 3

  Klonovací jízda v podcastu Akta I pokračuje! V nové epizodě se Honza Palička s Markem Korejsem pustili do odhalování celebrit, které podle konspirátorů nejsou těmi, za něž se vydávají. A často je to větší jízda než jejich hudební tvorba. „O tom, že Miley Cyrus vlastně není Miley Cyrus, se začalo mluvit v okamžiku, kdy se z hodné popové hvězdičky z Disney Channel stala divoká sexy rebelka. Údajně ji měli nechat sami zástupci Disney zavraždit a nahradit ji klidnější dvojnicí. Vraždu asi vykonal sám Mickey Mouse,“ říká Honza. „Ještě šílenější je ale teorie, že otec Miley Cyrus uzavřel smlouvu s ďáblem a narodily se mu dvě dcery – hodná a zlá. Ta zlá pak jednoho dne zabila svou sestru a začala zpívat místo ní. Škoda jen, že sám Billy Ray Cyrus je poměrně pobožný a z úletů Miley obviňoval satana. Nějak mi to nevychází,“ dodává Marek.

  • 1 hr 19 min
  AKTA I – Dvojníci, vol. 2

  AKTA I – Dvojníci, vol. 2

  V podcastu Akta I pokračujeme v rozkrývání konspiračních teorií o dvojnících a klonech. V nové epizodě se Marek a Honza zaměřili na diktátory. „O tom, že Vladimir Putin používá dvojníky, se spekuluje dlouhodobě. Ukrajinská rozvědka tvrdí, že má mít minimálně tři. To ale není nic proti teorii, že Putin byl ve skutečnosti krátce po invazi na Krym zavražděn a nahrazen právě jedním z dvojníků. Ten měl být ještě šílenější než původní Putin a právě jeho vinou došlo k rozpoutání války na Ukrajině,“ říká Honza. „Saddám Hussajn měl rovněž hned několik dvojníků, stejně tak i jeho synové. Dokonce se spekulovalo, že reálně nebyl popraven on, ale právě dvojník. Co je ale ještě šílenější, je důvod, proč musel být sesazen a zabit – údajně proto, aby nemohl spustit hvězdnou bránu a stát se vládcem vesmíru,“ dodává Marek.

  • 1 hr 28 min
  AKTA I – Dvojníci

  AKTA I – Dvojníci

  Marek Korejs a Honza Palička přicházejí s další konspirační minisérií, tentokrát pojmenovanou „Klony útočí“. V několika dílech podcastu Akta I se zaměří na slavné osobnosti, které podle konspirátorů nejsou tím, za koho se vydávají. V prvním díle půjde o bývalého viceprezidenta USA Mika Pence a exprezidenta Baracka Obamu. 

  • 1 hr 16 min
  AKTA I – Oppenheimer

  AKTA I – Oppenheimer

  V minulé epizodě podcastu Akta I Marek Korejs s Honzou Paličkou rozebrali letní filmový hit Barbie a v té aktuální nenechají nit suchou ani na druhém kasovním trháku, který s příběhem o nejslavnější hračce světa soupeří o přízeň diváků – s příběhem o otci hračky o poznání více smrtící, otci atomové bomby Robertu Oppenheimerovi. „Podle konspiračních teorií je ale Oppenheimer spíš otcem největšího podvodu v dějinách, protože nic jako atomová bomba ve skutečnosti neexistuje. Je to totiž celé jen zastrašovací hra mocností, které ale ve skutečnosti ničím takovým nedisponují,“ vysvětluje Marek. Konspirátoři se pak vypořádávají i s tím, že na Hirošimu a Nagasaki nikdy neměla být atomová bomba svržena. „Mělo jít jen o velmi silné klasické bomby, případně o bomby napalmové, dokonce slabší než při bombardování Tokia o několik měsíců dříve. Údajně to má dokazovat nulový radiační spad. Toto spiknutí má jen udržovat populaci ve strachu z atomové války. Škoda jen, že je to celé úplná blbost,“ dodává Honza.

  • 44 min
  AKTA I – Pravda o Barbie

  AKTA I – Pravda o Barbie

  Kinosály po celém světě promítají asi největší kasovní trhák tohoto léta – snímek Barbie o stejnojmenné panence. Že ale v reálném světě není vše tak růžové jako ve fiktivním Barbielandu se rozhodli rozebrat Marek Korejs s Honzou Paličkou v nové epizodě podcastu Akta I, v němž se zaměřili nejen na konspirační teorie, ale i na kontroverze, které Barbie za více než šest dekád její existence provázely. „Barbie byla považována za satanistku, která se snaží zabít Boha, posednout děti démony a přemluvit je k sebevraždě. Film je teď pro změnu noční můrou amerických konzervativců,“ říká Marek. „Před jednou Barbie dokonce varovala FBI, že ji mohou zneužívat pedofilové k natáčení dětského porna. A to není jediné spojení se zneužívači dětí. A navíc ještě Barbie poněkud nešťastně nosí jméno nacistického válečného zločince,“ dodává Honza.

  • 1 hr 30 min

Top Podcasts In Comedy

The Joe Rogan Experience
Joe Rogan
SmartLess
Jason Bateman, Sean Hayes, Will Arnett
Wiser Than Me with Julia Louis-Dreyfus
Lemonada Media
This Past Weekend w/ Theo Von
Theo Von
Call Her Daddy
Alex Cooper
KILL TONY
DEATHSQUAD.TV & Studio71

You Might Also Like

Fakta X
Fakta X
BROCAST
Brocast
U Kulatého stolu
Forcapture
Příběh, který se opravdu stal
Markéta Lukášková
Čestmír Strakatý
Čestmír Strakatý
středo/věk
Petr Mára, Martin Vymětal, Jan Dobrovský