8 episodes

Czy duży zysk bez ryzyka jest możliwy? I czy wystarczy jeden telefon, by zburzyć czyjś świat? mBank zaprasza na kryminalny serial audio. Poznajcie historię Piotra, bohatera serii „Jazgot”, który chciał zarobić, by lepiej żyć. To nie jest tylko historia o pieniądzach. To opowieść o manipulacji, psychologicznych trikach i ludziach na skraju.
Autorem scenariusza jest pisarz Łukasz Orbitowski, autor m.in. nagrodzonej Paszportem „Polityki” powieści „Inna dusza”. Oszuści posuną się do wszystkiego, by wyłudzić pieniądze. Może to właśnie Ty jesteś ich następnym celem?

Jazgot Voice House x mBank

  • True Crime
  • 5.0 • 2 Ratings

Czy duży zysk bez ryzyka jest możliwy? I czy wystarczy jeden telefon, by zburzyć czyjś świat? mBank zaprasza na kryminalny serial audio. Poznajcie historię Piotra, bohatera serii „Jazgot”, który chciał zarobić, by lepiej żyć. To nie jest tylko historia o pieniądzach. To opowieść o manipulacji, psychologicznych trikach i ludziach na skraju.
Autorem scenariusza jest pisarz Łukasz Orbitowski, autor m.in. nagrodzonej Paszportem „Polityki” powieści „Inna dusza”. Oszuści posuną się do wszystkiego, by wyłudzić pieniądze. Może to właśnie Ty jesteś ich następnym celem?

  Orbitowski: serial audio musi być jak piosenka

  Orbitowski: serial audio musi być jak piosenka

  Nie czeka na wenę, inaczej nic by nie napisał. Chwile natchnienia i twórczej iluminacji zdarzają mu się podczas najprostszych czynności - gdy zmywa, jedzie autobusem albo spaceruje. Dzieje się to jednak raz na rok albo i dwa. Dlatego lubi pracować pod presją czasu albo ograniczeń, z "wyrwanymi lotkami". Jak zatem pisało mu się serial, skrojony ściśle "pod audio"? O tym Łukasz Orbitowski, autor scenariusza serialu "Jazgot", opowiada Jarosławowi Kuźniarowi. Wszystkie odcinki serialu są już dostępne w sieci i wszędzie tam, gdzie lubicie słuchać podcastów. Na serial "Jagot" zaprasza mBank. 

  • 18 min
  Odcinek #6

  Odcinek #6

  W szóstym odcinku serialu Jazgot: Piotrek dowiaduje się, że padł ofiarą oszusta - jednego z setek, którzy działają w Polsce. Grupy przestępcze działają według określonego schematu: dają pieniądze na zachętę tylko po to, by nakłonić do wzięcia pożyczki i zniknąć z forsą. Zostawiają za sobą ludzi w ruinie, zadłużone mieszkania, zniszczone rodziny. Wracają z nową tożsamością i świeżym kontem w internecie. Być może Robert, właśnie w tej chwili, dzwoni do innego Piotra....  Jazgot to kryminalny serial audio o oszustach, którzy wykorzystają każdą okazję, by dobrać się do oszczędności swoich ofiar i wpędzić je w długi.  Zapraszamy na szósty, ostatni odcinek serialu.  Nagranie ma charakter edukacyjny i rozrywkowy. Wszystkie osoby, nazwy, wydarzenia i miejsca w nim występujące są fikcyjne i stanowią wyłącznie rezultat wyobraźni twórców, a fabuła jest jedynie wizją artystyczną. Jakiekolwiek podobieństwo do rzeczywistych osób, nazw, wydarzeń i miejsc jest przypadkowe i niezamierzone, a twórcy realizując nagranie nie mieli na celu naruszenia jakichkolwiek dóbr osobistych, praw własności intelektualnej czy prawa do prywatności.

  • 23 min
  Odcinek #5

  Odcinek #5

  W piątym odcinku serialu Jazgot: Piotrek chce wypłacić pieniądze, które zgromadził "w aplikacji". Pojawia się jednak pewien istotny problem... Gdy Piotrek usiłuje skontaktować się z Robertem, ktoś zaczyna mu grozić. Wkrótce odbiera telefon, tym razem jednak od policjantki.

  Jazgot to kryminalny serial audio o oszustach, którzy wykorzystują każdą okazję, by dobrać się do oszczędności swoich ofiar i wpędzić je w długi.  Do wysłuchania serialu zaprasza mBank.  Nagranie ma charakter edukacyjny i rozrywkowy. Wszystkie osoby, nazwy, wydarzenia i miejsca w nim występujące są fikcyjne i stanowią wyłącznie rezultat wyobraźni twórców, a fabuła jest jedynie wizją artystyczną. Jakiekolwiek podobieństwo do rzeczywistych osób, nazw, wydarzeń i miejsc jest przypadkowe i niezamierzone, a twórcy realizując nagranie nie mieli na celu naruszenia jakichkolwiek dóbr osobistych, praw własności intelektualnej czy prawa do prywatności.

  • 22 min
  Odcinek #4

  Odcinek #4

  W czwartym odcinku serialu Jazgot: huśtawka emocjonalna rozpędza się. Piotrek jest w euforii, gdy widzi w aplikacji „zarobione” kwoty. Za namową Roberta, którego uważa za przyjaciela, zadłuża się na kolejną inwestycję. Co zrobi, gdy dowie się o niej Kamila?  Jazgot to kryminalny serial audio, który obnaża mechanizmy działania oszustów, którzy wykorzystają każdą okazję, by dobrać się do oszczędności swoich ofiar i wpędzić je w długi.

  Zapraszamy do słuchania!  Nagranie ma charakter edukacyjny i rozrywkowy. Wszystkie osoby, nazwy, wydarzenia i miejsca w nim występujące są fikcyjne i stanowią wyłącznie rezultat wyobraźni twórców, a fabuła jest jedynie wizją artystyczną. Jakiekolwiek podobieństwo do rzeczywistych osób, nazw, wydarzeń i miejsc jest przypadkowe i niezamierzone, a twórcy realizując nagranie nie mieli na celu naruszenia jakichkolwiek dóbr osobistych, praw własności intelektualnej czy prawa do prywatności.

  • 23 min
  Odcinek #3

  Odcinek #3

  Piotrek jest uskrzydlony — pierwsze transakcje przynoszą mu zysk, a w Robercie widzi przyjaciela, który go rozumie. Gdy kolejna inwestycja okazuje się katastrofą, Robert przekonuje Piotrka, że „tak właśnie wyglądają wahania na rynku” i roztacza przed nim wizję bogatej przyszłości. Umawiają się nawet na spotkanie w siedzibie firmy Roberta. Czy się zobaczą? Posłuchajcie trzeciego odcinka serialu audio "Jazgot". Nagranie ma charakter edukacyjny i rozrywkowy. Wszystkie osoby, nazwy, wydarzenia i miejsca w nim występujące są fikcyjne i stanowią wyłącznie rezultat wyobraźni twórców, a fabuła jest jedynie wizją artystyczną. Jakiekolwiek podobieństwo do rzeczywistych osób, nazw, wydarzeń i miejsc jest przypadkowe i niezamierzone, a twórcy realizując nagranie nie mieli na celu naruszenia jakichkolwiek dóbr osobistych, praw własności intelektualnej czy prawa do prywatności.

  • 22 min
  Odcinek #2

  Odcinek #2

  Piotrek za namową Roberta, który przedstawia się jako broker, instaluje "aplikację do inwestowania" i wkrótce faktycznie widzi na koncie okrągłą sumkę. Tymczasem Robert namawia Piotra na znacznie większą inwestycję, która przyniesie zyski już po tygodniu. "Musimy to sfinalizować dzisiaj" - ponagla Robert. Czy Piotrek znowu zaufa nowemu znajomemu? Zapraszamy na drugi odcinek serialu audio "Jazgot". Nagranie ma charakter edukacyjny i rozrywkowy. Wszystkie osoby, nazwy, wydarzenia i miejsca w nim występujące są fikcyjne i stanowią wyłącznie rezultat wyobraźni twórców, a fabuła jest jedynie wizją artystyczną. Jakiekolwiek podobieństwo do rzeczywistych osób, nazw, wydarzeń i miejsc jest przypadkowe i niezamierzone, a twórcy realizując nagranie nie mieli na celu naruszenia jakichkolwiek dóbr osobistych, praw własności intelektualnej czy prawa do prywatności.Kryminalny serial audio „Jazgot” znajdziesz na wszystkich platformach streamingowych oraz na Voice House. 

  • 24 min

Customer Reviews

5.0 out of 5
2 Ratings

2 Ratings

0llary ,

Recenzja

Świetny serial, doskonale się słucha, efekty dźwiękowe dodają zupełnej naturalności. Niespodziewałam się, że słuchanie serialu może uruchomić wyobraźnie, do tego stopnia że wizja nie jest potrzebna!

Top Podcasts In True Crime

Blood is Thicker: The Hargan Family Killings
CBS News
CounterClock
audiochuck
Crime Junkie
audiochuck
Dateline NBC
NBC News
Morbid
Morbid Network | Wondery
White Devil
Campside Media

You Might Also Like

Sonder. Nieznane historie
Konrad Szymański
Olga Herring: True Crime
Olga Herring
Piąte: Nie zabijaj
Justyna Mazur
Kryminatorium
Marcin Myszka
WojewódzkiKędzierski
Kuba Wojewódzki , Piotr Kędzierski
Raport o stanie świata Dariusza Rosiaka
Dariusz Rosiak