11 episodes

Aká je vízia nášho podnikania? Ako pristupujeme k našim realitným projektom? Ako zlepšujeme zdravotníctvo a ako sa nám v Pente pracuje?
Lenka Vargová a Nicole Nevolníková Vám spolu so svojimi hosťami predstavia Pentu tak, ako ju nepoznáte.

Penta Podcast Penta

  • Business

Aká je vízia nášho podnikania? Ako pristupujeme k našim realitným projektom? Ako zlepšujeme zdravotníctvo a ako sa nám v Pente pracuje?
Lenka Vargová a Nicole Nevolníková Vám spolu so svojimi hosťami predstavia Pentu tak, ako ju nepoznáte.

  Martin Kultan: Návšteva lekára by mala prebiehať rovnako, ako návšteva reštaurácie

  Martin Kultan: Návšteva lekára by mala prebiehať rovnako, ako návšteva reštaurácie

  Martin Kultan začal pracovať za priehradkou v zdravotnej poisťovni Dôvera ešte ako čerstvý absolvent Ekonomickej univerzity. Počas svojej kariéry pôsobil na rôznych pozíciách a posledných 10 rokov pracuje na pozícii generálneho riaditeľa Dôvery, ktorá je dnes najväčšou súkromnou zdravotnou poisťovňou na trhu, s viac ako  700 zamestnancami a viac ako 1,5 milióna poistencami. Martin nám v Penta podcaste porozprával nielen o svojich začiatkoch v Dôvere, ale aj o tom, ako si počas kariéry na pár mesiacov odskočil do štátnej zdravotnej poisťovne. Súkromný sektor mu však prirástol k srdcu a do Dôvery sa vrátil. 

  Dôvera prešla za posledných 10 rokov veľkou zmenou smerom k digitalizácii svojich služieb, vyvinula napríklad dobre známy e-recept, ktorý prepája poskytovateľov, poisťovňu, lekárne a pacienta a dala ho bezplatne k dispozícii celému sektoru. Dnes zamestnáva už viac ako 100 zamestnancov v oblasti IT, ktorí pre ňu vyvíjajú digitálne riešenia a ktoré posúvajú kvalitu poskytovaných služieb na novú úroveň.

  V podcaste sa dozviete aj to, prečo je konkurencia na trhu zdravotného poistenia prínosom pre pacienta, ako je to so ziskom súkromných zdravotných poisťovní, ako Dôvera pristupuje k úhrade liečby veľmi vzácnych a finančne náročných diagnóz, ale aj o úspešnom grantovom programe Bojovníci za zdravie či o budúcnosti zdravotných poisťovní.

  • 48 min
  Alexandra Grič: Klienti najskôr skontrolujú bratislavský hrad, až potom byt

  Alexandra Grič: Klienti najskôr skontrolujú bratislavský hrad, až potom byt

  Uvažujete nad kúpou bytu v Bratislave alebo vás zaujímajú novinky zo sveta rezidenčného developmentu? V najnovšom Penta Podcaste vás predajným procesom prevedie Alexandra Grič - Head of sales v Penta Real Estate.  V podcaste sa dozviete viac o projektoch SKY PARK by Zaha Hadid a Bory Bývanie, ktoré sú aktuálne v predaji.

  Oba sú charakteristické niečím iným a líšia sa pri nich aj požiadavky a očakávania klientov. Projekt Bory Bývanie oslovuje vďaka svojej cene najmä mladých, ktorí hľadajú štartovací byt, ale aj mladé rodiny, ktoré uprednostňujú pokojné bývanie v príjemnom prostredí Karpát. Naopak SKY PARK oslovuje klientov, ktorí chcú bývať v bezprostrednej blízkosti centra mesta a nevadí im ruch veľkomesta.

  V rozhovore sme sa pýtali nielen na jednotlivé projekty, ale aj na požiadavky klientov, či na to, ako prebieha celý proces predaja a ako postupovať, keď máte záujem o kúpu bytu v našich projektoch. Sandra vám prezradí aj to, v čom je práca predajcu kľúčová, na aké novinky či nové projekty sa klienti môžu tešiť, aké vychytávky a technologické inovácie priniesol projekt SKY PARK či prečo klienti najprv skontrolujú bratislavský hrad, až potom svoj byt.

  • 37 min
  Tomáš Kráľ: Z profesionálneho hľadiska bol COVID najnáročnejšie, ale zároveň najzaujímavejšie obdobie v mojej kariére

  Tomáš Kráľ: Z profesionálneho hľadiska bol COVID najnáročnejšie, ale zároveň najzaujímavejšie obdobie v mojej kariére

  Sieť nemocníc a polikliník Svet zdravia a ProCare vznikla v roku 2011 akvizíciou prvých desiatich nemocníc v Košickom a Prešovskom kraji. Odvtedy ubehlo už 10 rokov počas ktorých sa podarilo urobiť neuveriteľné množstvo práce s cieľom neustále zlepšovať slovenské zdravotníctvo a posúvať ho vpred.

  Ak nepoznáte príbeh siete nemocníc a polikliník Svet zdravia a ProCare, nevadí. V najnovšom Penta Podcaste vám ho rozpovie Tomáš Kráľ – komunikačný a marketingový manažér a hovorca, ktorý pre sieť pracuje už osem rokov. Tomáš je komunikátor s dlhoročnými skúsenosťami v oblasti PR a marketingu a my sme sa s ním rozprávali o jeho práci, o tom, kam sa za posledné roky posunula sieť Svet zdravia a ProCare, ale aj o tom, aké boli jeho začiatky v teréne - v nemocniciach na východe Slovenska.

  Okrem toho sa dozviete, akým náročným obdobím si prešli zdravotníci počas pandémie, prečo bolo pre Tomáša práve covidové obdobie tým najzaujímavejším v jeho kariére či ako naši zdravotníci vnímajú množstvo zaujímavých komunikačných kampaní, ktorých cieľom je nielen edukovať, ale najmä pomáhať.

  • 44 min
  Peter Čižmár: Mali by si mladí ľudia kúpiť byt čím skôr?

  Peter Čižmár: Mali by si mladí ľudia kúpiť byt čím skôr?

  Najnovší Penta Podcast s našim kolegom Peťom Čižmárom je rozhodne najvtipnejší podcast, ktorý sa nám doteraz podarilo nahrať. Peťo začal pracovať v Penta Real Estate ešte ako študent vysokej školy. Svoje pracovné miesto si vysúťažil v študentskej súťaži Smart Deal a dnes pracuje na pozícii Business Development konzultanta.

  Ak ste chvíľu premýšľali, čo taký Business Development konzultant robí a neprišli ste na to, nezúfajte, Peťo vám to všetko vysvetlí. Business Development oddelenie v Penta Real Estate má na starosti každý jeden realitný projekt od jeho úplného začiatku – od kúpy pozemkov, cez prípravu podkladov pre financujúce banky, nastavovanie predaja bytov, až po úspešné dokončenie projektu a odovzdanie nehnuteľnosti novým majiteľom.

  V podcaste sa dozviete aj to, aká strastiplná môže byť cesta za hľadaním majiteľa pozemku, ktorý chcete kúpiť, čo je to finančné memorandum, aká je momentálna situácia na realitnom trhu v Bratislave, či ako by mali mladí ľudia uvažovať pri kúpe svojej prvej nehnuteľnosti.

  - www.pentainvestments.com

  • 40 min
  Vladimír Kumičák: Najväčšia výzva na výstavbe Nemocnice Bory? Ako do jednej budovy dostať nákupné centrum, výrobnú halu a hotel

  Vladimír Kumičák: Najväčšia výzva na výstavbe Nemocnice Bory? Ako do jednej budovy dostať nákupné centrum, výrobnú halu a hotel

  Výstavba nemocnice patrí medzi najkomplikovanejšie civilné stavby vôbec, s výnimkou jadrovej elektrárne. Urobiť rozhodnutie postaviť veľkú koncovú nemocnicu pre našu nemocničnú sieť Svet zdravia nebolo jednoduché, no bola to zároveň obrovská výzva. Penta v rámci svojej dlhoročnej stratégie zlepšovať slovenské zdravotníctvo toto rozhodnutie nakoniec urobila a koncom roka 2018 začala s výstavbou Nemocnice novej generácie Bory – vôbec prvou koncovou nemocnicou svojho druhu postavenou na Slovensku po viac ako 20-tich rokoch.

  O projekte novej nemocnice sme sa tentokrát rozprávali s našim kolegom zo siete nemocníc a polikliník Svet zdravia & ProCare, senior projektovým manažérom Vladimírom Kumičákom, ktorý patrí medzi veľmi malú skupinku ľudí, ktorí o sebe môžu povedať, že sa podieľali na výstavbe dokonca dvoch nových nemocníc na Slovensku. Vladko nadobudol skúsenosti najskôr na projekte našej nemocnice v Michalovciach a aktuálne sa podieľa na projekte najmodernejšej nemocnice na Slovensku.

  V podcaste sa dozviete, okrem iného, aj to, ako napreduje výstavba, ako vôbec projekt nemocnice vznikol, čo je to crash room, lapač sadry, koľko kusov nábytku sa v nemocnici bude nachádzať, ako bude nemocnica pripravená na pandémiu, prečo bude v nemocnici len 8 výťahov, či prečo by bolo ideálne, ak by mala nemocnica tvar gule.

  #ZlepšujemeZdravotníctvo

  • 48 min
  Viktor Korba: Jurkovičova Tepláreň patrí k najunikátnejším projektom Penty

  Viktor Korba: Jurkovičova Tepláreň patrí k najunikátnejším projektom Penty

  Národná kultúrna pamiatka - Jurkovičova Tepláreň je srdcom projektu SKY PARK by Zaha Hadid a je jedným z posledných odkazov na priemyselnú históriu lokality. Jurkovičova Tepláreň bola čiastočne zasiahnutá počas bombardovania rafinérie Apollo v roku 1944. Roky po ukončení svojej prevádzky chátrala, no nám v Penta Real Estate sa podarilo túto pamiatku zrekonštruovať a dať jej nový význam.

  K rekonštrukcii Jurkovičovej Teplárne, ktorá si vyžiadala investíciu viac ako 13 miliónov eur, sme pristupovali od začiatku s úctou a veľkou zodpovednosťou. Po rokoch náročnej rekonštrukcie sme tepláreň toto leto otvorili  a dnes je prístupná aj verejnosti. Nachádza sa tu kaviareň s galériou moderného umenia DOT Gallery, prednášková sála a čoskoro tu svoje brány otvorí aj reštaurácia. Na nadzemných podlažiach teplárne sa nachádzajú flexibilné kancelárie BASE, ktoré v kombinácií s industriálnym priestorom vytvárajú unikátne pracovné prostredie.

  V Penta Podcaste sme sa o priebehu rekonštrukcie a obnovy Jurkovičovej Teplárne porozprávali s našim kolegom Viktorom Korbom, Construction Consultantom v Penta Real Estate, ktorý na projekte teplárne pracoval tri roky.  V podcaste sa dozviete veľa zaujímavostí o samotnom projekte, o náročnosti rekonštrukcie či to, aké pôvodné prvky boli v teplárni zachované a aké architektonické štúdiá sa na tomto významnom projekte spolupodieľali.

  • 26 min

Top Podcasts In Business

You Might Also Like