Tech Update | BNR

BNR Nieuwsradio

Voor tech-nieuws, van AI tot chips en cybersecurity tot social media, is Tech Update de eerste én de beste korte podcast. Elke ochtend én middag hoor je daarover Joe van Burik, Niels Kooloos, Maxim van Mil, Stijn Goossens of Rosanne Peters in enkele minuten.

  1. 13H AGO

    Fun-Tech-Lab [1:64] Windsible | Schaal van Hebben | Mini-windtunnel voor modelauto's

    Miniatuurauto’s in vitrinekasten of op een plank, dat kennen we. Maar Fun-Tech-Lab – een bedrijf uit Hongkong en Shenzhen – wil verzamelaars méér geven. Het maakt gadgets waarmee die-cast modelauto’s (vaak bekend als speelgoedauto's) opvallend uitgestald kunnen worden. Ze hebben onder andere ook de Parkable, een vitrine met robotarm, en de Runsible, een soort rollerbank. In de Schaal van Hebben bespreek techredacteur Stijn Goosens misschien wel de meest opvallende: de Windsible, een mini-windtunnel voor op je bureau. De Windsible begon als Kickstarter en haalde ruim twee ton aan financiering op. Inmiddels is het apparaat gewoon te koop. Achter een glazen deurtje plaats je een auto en met een speciale vloeistof wordt rook door de tunnel geblazen. Zo lijkt het alsof je de luchtstromen rond de carrosserie kunt volgen. Spotlights aan de binnenkant en een rood achterlicht zorgen voor extra effect. Via een display kun je onder meer windsnelheid, lichtsterkte en timers instellen. Er zijn meerdere formaten verkrijgbaar: de versie voor schaal 1:64 kost 239 dollar, terwijl grotere varianten voor 1:24 en 1:18 oplopen tot ruim 500 dollar. Wie nog een stap verder wil gaan, kan kiezen voor een speciale uitvoering met sensoren en camera’s, bedoeld om aerodynamica echt te meten en data op een computer weer te geven. Volgens Fun-Tech-Lab mikt die versie zelfs op ingenieurs en onderzoekers. Toch roept het apparaat ook vragen op. Het voelt aan de ene kant als speelgoed – plastic behuizing, rookeffecten, een leuke gimmick voor de fanatieke verzamelaar. Maar aan de andere kant is de prijs stevig, zeker omdat je ook de rookvloeistof moet blijven aanschaffen. Daarbij zijn niet alle autootjes geschikt: wie grotere modellen bezit, moet direct naar de duurdere varianten kijken. Hoe nuttig of overbodig dit gadget werkelijk is? Dat bespreken we in de podcast. See omnystudio.com/listener for privacy information.

    9 min
  2. 19H AGO

    AI-assistent Gemini krijgt prominente plek in Google Chrome

    Google gaat de AI-assistent Gemini diep integreren in zijn browser Chrome. De slimme agent kan tabbladen, browsegeschiedenis en zelfs YouTube-voorkeuren analyseren om gebruikers actief te helpen – en wordt in de VS gratis beschikbaar. De aankondiging volgt kort na een rechterlijke uitspraak dat Google zijn browser mag behouden, ondanks de monopoliepositie op de zoekmarkt. Voor Google is dit een cruciale zet: concurrenten als OpenAI, Anthropic en Perplexity werken aan eigen AI-browsers die gebruikers weg kunnen trekken van Google. Door Gemini in Chrome én zakelijke producten als Gmail, Docs en Agenda te verwerken, wil Google zijn dominante positie veiligstellen. Ook voor enterprise-gebruikers belooft dit een flinke verandering: AI kan straks vergaderingen plannen, e-mails opstellen en workflows automatiseren. Verder in deze Tech Update: Meta praat opnieuw met uitgevers: Het bedrijf zoekt licentiedeals met onder meer Axel Springer en News Corp om nieuwsartikelen te gebruiken voor AI-training. Dat is opvallend, want Meta wilde de afgelopen jaren juist niet meer betalen voor nieuws. AI-minister houdt eerste speech in Albanië: De digitale minister Diella reageerde op kritiek met de boodschap dat “mensen het echte gevaar zijn, niet machines”. De AI-bot moet de Albanese overheid helpen bij de bestrijding van corruptie. Zometeen in De Schaal van Hebben: Windsible85 windtunnel voor miniatuur auto's See omnystudio.com/listener for privacy information.

    6 min

Ratings & Reviews

5
out of 5
3 Ratings

About

Voor tech-nieuws, van AI tot chips en cybersecurity tot social media, is Tech Update de eerste én de beste korte podcast. Elke ochtend én middag hoor je daarover Joe van Burik, Niels Kooloos, Maxim van Mil, Stijn Goossens of Rosanne Peters in enkele minuten.

More From BNR Nieuwsradio

You Might Also Like