58 episodes

Akcelerační podcast Martina Hurycha (https://www.martinhurych.com/)

Zážeh Martin Hurych

  • Business

Akcelerační podcast Martina Hurycha (https://www.martinhurych.com/)

  Lukáš Vyskočil | Jak na vztahy mezi obchodem a nákupem

  Lukáš Vyskočil | Jak na vztahy mezi obchodem a nákupem

  Dal jsem výjezdní Zážeh a zajel do Ostravy za Lukášem Vyskočilem z PROEBIZ. Cesta to byla dlouhá, ale vyplatilo se mi to. Povídání to bylo zase víc než zajímavé.

  Už když se kouknete na Lukášův LinkedIn, má tam: „člověk, otec a produktový manažer PROEBIZ”. Na tom pořadí si zakládá a žije ho. Možná to někomu přijde zvláštní, ale Lukáš vidí mezi otcovstvím a byznysem mnoho paralel. A když ho poslouchám, tak zjišťuji, že má pravdu.

  Lukášova cesta vedla v PROEBIZ od IT specialisty až k nákupu. Je tam už skoro 13 let. Původně reklamní agentura začátkem tisíciletí vytvořila první software, který překonal všechno, co do té doby dělali. A šlo jim to tak dobře, že se začali specializovat na digitalizaci procesů firemního nákupu, veřejných zakázek a elektronické aukce. Nákup a prodej je jejich doménou.

  Proto jsme probírali nejen manželství mezi nákupem a prodejem, ale ptal jsem se i další aktuální otázky, které nás všechny v téhle době zajímají …

  🔸 Jaká je situace v digitalizaci nákupu v Česku a na Slovensku?
  🔸 Proč jako malá a střední firma se zajímat o elektronizaci nákupu?
  🔸 Jaký je rozdíl mezi nákupem komodity a komplexního řešení?
  🔸 Jak se nákup vypořádává s aktuální krizovou situací?
  🔸 Jaké očekávat trendy v nákupu?

  Mrkněte na www.martinhurych.com/zazeh. Tamtéž najdete i další epizody včetně bonusů.

  • 38 min
  Prokop Simek | Proč je důležitá developer experience

  Prokop Simek | Proč je důležitá developer experience

  „API je skříňka z IKEA. K jejímu sestavení potřebujete návod. To je popis API. Ale v IKEA si můžete koupit i nářadí na sestavení té skříňky. Samotná IKEA, ten obchodní dům, je vývojářský portál. V DX Heroes vám tohle všechno postavíme. Postavíme vám IKEA pro vaše klienty.“

  Možná se vám může zdát, že je to díl jen pro mojí IT bublinu, ale věřím, že si z něj odnesete něco i vy ostatní. Přijde mi fascinující, jak mladí kluci a holky přichází s novými nápady. Proto rád spolupracuji právě se start-upy. Obohacujeme se tak nějak navzájem. Já předávám dlouholeté zkušenosti z obchodu, od nich se učím dívat se na svět jinýma očima. Jedním ze zajímavých témat je i DX, developer experience. Tu mi představil můj další host Prokop Šimek. Prokop pracoval dlouhá léta jako softwarový inženýr a architekt, nakonec se zaměřil se svým start-upem DX Heroes právě na developer experience.

  DX je vývojářský zážitek, vývojářská zkušenost, kterou mají vývojáři při své práci, nebo při používání produktu, na který se chtějí napojit. DX vlastně vyhlazuje komunikaci mezi vývojářem a tím, kdo si apku napojuje na svůj produkt. A to nejen komunikaci ven z firmy, ale také dovnitř firmy.

  A co se ještě o DX v Zážehu dozvíte:

  🔸 Jaké jsou benefity DX pro vývojáře aplikací?
  🔸 V jaké fázi produktu / firmy je vhodné o DX uvažovat?
  🔸 Jak funguje obchod DX Heroes?
  🔸 Jak DX dokáže zkrátit váš obchodní cyklus?
  🔸 Proč je dobré si API nepsat sám?

  A pokud vám to stále ještě není jasné, tak Prokop zasadil developer experience i do grafiky. Stáhněte si Developer Journey Map a zjistěte v jaké fázi vám DX přinese nejvíc.

  Mrkněte na www.martinhurych.com/zazeh. Tamtéž najdete i další epizody, rovněž včetně bonusů.

  • 39 min
  Adam Grégr | Jak správně na reklamu za pár korun

  Adam Grégr | Jak správně na reklamu za pár korun

  „Stanovte si cíle a očekávání reklamní kampaně a ujistěte se, že nevychází z vašeho ega. Správně stanovte nástroje a budget, zavřete oči a pusťte se do toho. Používejte selský rozum a postupně kampaň optimalizujte.“

  Firmu nebuduje, ona se mu buduje tak nějak sama. Je neortodoxní. Zákazníci k němu chodí prostě na doporučení. Umí totiž kampaň za 3 stovky, ale i za pár mega.

  O kom mluvím? Adam Grégr, majitel mediální agentury Fairways Professionals. Začínal v reklamě jako obchodník, teď má úspěšnou mediální agenturu. Nerozlišuje mezi svými zákazníky. Může to být kadeřnice z Horní Dolní, ale i velký nadnárodní korporát s megalomanským rozpočtem.

  Adam si nehraje na Spasitele a nebude vás nutit do něčeho, co nechcete. Na férovku vám ale řekne, co byste potřebovali. Mluví jasně a srozumitelně, takže nás zasvětí do tajů reklamy a poodkryje zákulisí velkých mediálních agentur.

  Jak nastavit kampaň, proč využít outdoorovou reklamu, kde ušetřit a kde si naopak raději připlatit jsem probral s Adamem v Zážehu a nejen to …

  🔸 Existují férové cesty reklamy pro malé a střední podniky?
  🔸 Jak si vybrat agenturu pro spolupráci?
  🔸 Co je pro dobrou reklamu nejdůležitější?
  🔸 Jak uspořádat kampaň za 1000 Kč měsíčně?
  🔸 Kdy reklama nefunguje?

  A chcete mít už konečně představu o tom, kolik stojí reklama? Kolik dáte za billboard v Praze a kolik na okrese? Adam to shrnul ve svém bonusu „Kolik stojí reklama a jak se plánuje?“, tak si udělejte ještě chvilku času a stáhněte si ho.

  Mrkněte na www.martinhurych.com/zazeh. Tamtéž najdete i další epizody, rovněž včetně bonusů.

  • 37 min
  Dalibor Houfek | Proč dát low-code platformám u vás šanci

  Dalibor Houfek | Proč dát low-code platformám u vás šanci

  „No-code je skvělý pro jednodušší appky pro koncové uživatele. Low-code pak třeba tam, kde máte formulář a pracovní schvalovací workflow. Nejsou vhodné pro hry, sociální sítě a video. Nový Instagram tak na nich nepostavíte.“

  Znáte ten pocit, kdy kupujete nebo vytváříte ve firmě nový software a říkáte si, že tentokrát se vy nebudete ohýbat SW, ale ten se bude přizpůsobovat vám? A stejně to zas dopadne jinak. Ohýbáte se vy. Zas a znova. Dalibor Houfek je odjakživa vývojář, jeho cesta vedla od korporátu ke start-upu. Ke společnosti Jetveo. Dalibor je spoluzakladatelem a CEO.

  S týmem vývojářů ho štvalo, jak se vytváří software. Stále a znovu vše od začátku kódovat a vytvářet databáze. Musí přece existovat lepší způsob! Tak přemýšleli a vymysleli low-code platformu Jetveo. Od vývojářů vývojářům. Zjednodušení práce.

  Vzniklo Programování 4.0. Základy, které se neustále opakují už nemusíte dělat zas a znova. A složité programování na pár kliků. Software se přizpůsobí vám, ne vy jemu.

  Jetveo je platforma pro tvorbu aplikací, se kterou zautomatizujete a zefektivníte procesy ve firmě. Žádné roky vývoje. Ale otázka několika dnů. Ideální pro podnikové aplikace jako jsou CRM, ERP, help desky a další.

  Že to zní jako z jiných světů? Také mi to tak přišlo, a tak jsem se v Zážehu Dalibora ptal dál

  🔸 Co je Programování 4.0?
  🔸 Proč jsou populární low-code a no-code platformy?
  🔸 Kdy je dobré o platformách neuvažovat?
  🔸 Jak vnímá platformy odborná veřejnost?
  🔸 Co jsou hlavní překážky adopce platforem?

  Jako vždy, i tady máme bonus. Stáhněte si Průvodce Jetveo, kde všude si můžete zjednodušit cestu k digitalizaci vaší firmy.

  Mrkněte na www.martinhurych.com/zazeh. Tamtéž najdete i další epizody, rovněž včetně bonusů.

  • 34 min
  Jan Novák | Jak přežít všechny krize posledních 3 let

  Jan Novák | Jak přežít všechny krize posledních 3 let

  Neuvěřitelný příběh. Trochu thriller. Představte si, že koupíte firmu, protože se zamilujete. Ne do někoho, ale do něčeho. Do produktů, co ta firma dělá. Proberete všechno s rodinou. Koupíte firmu a přijde rána. Lockdown. A pak další. Strmý vzestup cen energií. A že máte odběr! Tak tohle je ve zkratce příběh Českého smaltu a jejího nového majitele Jana Nováka. Celoživotního obchodníka, který mohl už jít do zaslouženého “důchodu”, ale stává se továrníkem. Majitelem jediné smaltovny v Čechách, která smaltuje litinu.

  Je inspirativní poslouchat příběhy lidí, kteří se nehroutí při prvním neúspěchu. Jsou srdcaři. I proto jsem Honzu pozval do Zážehu, abych vás inspiroval a probral s ním:

  🔸 Co se dá použít z retailu ve výrobě?
  🔸 Příběh Českého smaltu.
  🔸 Kde je větší potenciál – v B2C nebo B2B?
  🔸 Jak nadchnout zaměstnance pro novou strategii pod novým majitelem?

  Mrkněte na www.martinhurych.com/zazeh. Tamtéž najdete i další epizody, rovněž včetně bonusů.

  • 52 min
  Jan Kyselý | Jak na maximum vytěžit LinkedIn

  Jan Kyselý | Jak na maximum vytěžit LinkedIn

  „Nebojte se LinkedIn a social sellingu. Není to raketová věda. Pokud lidem chcete doopravdy pomoct a předáváte jim v příspěvcích kus svého know-how, dopadne to dobře. Definujte si ale správně svoji cílovou skupinu a nesnažte se zasáhnout všechny. Najděte si 2-3 témata, kterým se budete věnovat, aby si vás lidi rychle dokázali zařadit. A to vše dělejte konzistentně a dlouhodobě. Pak vás úspěch nemůže minout.“

  LinkedIn u nás už naštěstí není jen HR nástěnkou, ale plnohodnotnou sociální sítí, kterou můžeme využít k obchodování. Jak změnit svou vizitku na LinkedIn v prodejní kanál, jsem se ptal jednoho z nejpovolanějších, Honzy Kyselého z Future Sales.

  Honza je spoluzakladatel Future Sales, ale hlavně B2B marketingový expert, konzultant a školitel se zaměřením na digitální technologie a sociální média. Future Sales založil spolu s Jirkou Jamborem, a tak nějak přirozeně si ve firmě rozdělili své role. Netradičně nemají CEO.

  Oba učí firmy z B2B, jak najít obchodní příležitosti přes LinkedIn. Ale nejen to. Zaměřují se na digitální komunikaci, práci s daty, e-mailing. Všechno jsou to skvělé nástroje ke zrychlení byznysu, ale jak říká Honza, vždycky je na konci člověk a normální lidská komunikace, kterou žádný digitál zatím nenahradí.

  Pojďte vytěžit z LinkedInu, co se dá. Poslechněte si Zážeh, kde jsem se ptal i na časté mýty spojené se sociálními sítěmi. Zážeh pro všechny uživatele LinkedInu, kteří ho chtějí proměnit v obchodní kanál …

  🔸 Jak správně oslovovat na LinkedIn?
  🔸 Jak správně synchronizovat akvizici kontaktů a publikační činnost?
  🔸 Automatizovat nebo neautomatizovat?
  🔸 Jak často přispívat na LinkedIn?
  🔸 Co je Social Selling Index a jak ho využít?

  Jako vždy, i tady máme bonus. Stáhněte si praktický checklist „Jak začít s budováním osobní značky na LinkedIn“. 

  Mrkněte na www.martinhurych.com/zazeh. Tamtéž najdete i další epizody, rovněž včetně bonusů.

  • 38 min

You Might Also Like

Forbes Česko
Dan Tržil
Seznam Zprávy
Deník N
Petr Ludwig
Seznam Zprávy