46 episodes

Akcelerační podcast Martina Hurycha (https://www.martinhurych.com/)  

Zážeh Martin Hurych

  • Business

Akcelerační podcast Martina Hurycha (https://www.martinhurych.com/)  

  Roman Krutina | Jak na bezpečnost vašeho IT pro laiky

  Roman Krutina | Jak na bezpečnost vašeho IT pro laiky

  „Největší problém pro IT bezpečnost jsou pořád vlastní lidi. Jejich školení v tématu je dobrá věc, ale není samospásná. IT by mělo svoji práci dělat tak, aby umožnilo zaměstnancům dělat tu jejich práci bezpečně a komfortně. Což se ne vždy děje.“

  Roman Krutina je majitelem společnosti ICT-GROUP. Je vášnivý sportovec, několikrát se úspěšně zúčastnil Iron mana a byl spolumajitelem Montessori školek. Tam se naučil, že život není jen o byznysu a penězích, existují totiž důležitější věci.

  Cesta k ICT Group byla složitá. Byl poslední na gymplu, kdo neměl počítač. Přesto se přihlásil na ČZU na obor systémové inženýrství a informatika. Studium dokončil a pracoval tak různě až se dostal do servisní organizace na Ministerstvu zahraničních věcí. Zrovna to bylo v době, kdy jsme se chystali na předsednictví Evropské unie. Přišel s nápadem mobilní technologie na tuto akci za svým šéfem, ale ten mu řekl, že je to blbost.

  Tak dal výpověď, skočil na živnostenský úřad a následně svůj nápad přednesl na ministerstvu. Zakázku vyhrál. A to byl počátek ICT-GROUP, i když firmu založil až o pár let později. Na začátku to byla velká troufalost, která se vyplatila.

  ICT-GROUP se zaměřuje se na kybernetickou bezpečnost a ochranu firemního IT. Chrání firmám data a mají vlastní systém Hacker protect, který si mohou dovolit i malé firmy. Takže můž na správném místě, se kterým jsem probral nejen Montessori školky, ale hlavně IT a data ve firmách. Probrali jsme toho skutečně dost …

  🔸 Jaká je IT bezpečnost v malých a středních firmách?
  🔸 Jak sdílet heslo ke svému LinkedInu?
  🔸 Proč nepoužívat vzdálenou plochu Windows?
  🔸 Co nás vede k nedodržování doporučení bezpečnosti?
  🔸 Jak vypadá typický útok na firemní IT?

  Jako vždy, i tady máme bonus. Mrkněte na www.martinhurych.com/zazeh. Tamtéž najdete i další epizody, rovněž včetně bonusů.

  • 41 min
  Katka Pavlíčková | Jak na Instagram pro B2B

  Katka Pavlíčková | Jak na Instagram pro B2B

  „Pokud chcete být na Instagramu úspěšní, vytáhněte si hlavu ze zadku. IG je extrémně rychlá a stručná síť. Nemáte-li vztah k vizuální tvorbě, budete tu jen ztrácet čas. Zkoušejte a mějte trpělivost. Buďte konzistentní. Alespoň půl roku.“

  Katka Pavlíčková je machr na Instagram a spoluzakladatelka BGRAM, be on Instagram. Původně vášnivá fotografka podlehla Instagramu v době, kdy u nás ještě nebyl. Vlastně za to může náhoda. Uvedení iPhone 4 na trh a nabídka aplikací. Katce se líbila ikona s foťákem. Začala na IG, když u nás byl ještě v plenkách a měl pár tisíc uživatelů.

  V době, kdy hodila pár fotek z práce a perliček ze zákulisí na IG zjistila, že se na ní obrací známí a ona získává zakázky. A šlo to ruku v ruce. O pár let později s partnerem spustila projekt Businessgram, později BGRAM – be on Instagram.

  Jsou jedni z prvních, kteří se v Čechách začali specializovat ryze na Instagram a jeho marketingové využití. Teď školí firmy, jak vytěžit z této rychlé a vizuální sítě co nejvíc pro byznys.

  A protože my z byznysu máme k Instagramu trochu odtažitý vztah, vyzpovídal jsem Katku, abychom tento názor změnili. Ptám se mimo jiné …

  🔸 Jak na Instagramu začít?
  🔸 Jak si vybrat svoje hashtagy?
  🔸 Jaký typ obsahu a podle čeho na profil dávat?
  🔸 Kdy a jak často na Instagramu publikovat?
  🔸 Pokud nemám čas, čemu se věnovat prioritně?

  Jako vždy, i tady máme bonus. Mrkněte na www.martinhurych.com/zazeh. 
  Tamtéž najdete i další epizody, rovněž včetně bonusů.

  • 43 min
  Petra Boušková | Jak sestavit sales pitch, aby zaujal

  Petra Boušková | Jak sestavit sales pitch, aby zaujal

  „Vnímejte sami sebe a zjistěte, v čem je vám dobře. Navnímejte i svoji protistranu. Přibližte se jí. Ale najděte si svoji parketu, a zůstaňte svoji.“

  Petra Boušková je prezentační hurikán a certifikovaná koučka Lumina Learning. Prostě koučka prezentačních dovedností.

  Celá její rodina je technicky založená, takže výběr školy byl jasný. Ačkoliv ukončila vysokou školu programování s červeným diplomem, mohlo zdát by se zdát, že patří mezi introverty. Opak je pravdou, je žlutá. Podle Lumina Learning intuitivní extrovert.

  I když nastoupila jako technický inženýr, záhy zjistila, že její síla je v prezentaci a organizování. A tak se vydala na úplně jinou cestu. Pomáhá lidem odprezentovat cokoliv tak, aby to mělo úspěch a využívá diagnostiku Lumina Learning k tomu, aby rozklíčovala naše slabosti a silné stránky.

  A protože Petra ví, co dělá a dělá to dobře, snažil jsem se z ní vytáhnout co nejvíc. Takže jsme společně probrali vážně mnoho témat …

  🔸 Proč jsou extroverti považovaní za „lepší“?
  🔸 Jak navnímat, ke komu mluvím, a upravit tomu svoje sdělení?
  🔸 Lze odhadnout typ člověka z jeho pozice?
  🔸 Jak na to, když nevím, kdo proti mně sedí?
  🔸 Co jsou největší problémy v prezentacích?

  Jako vždy, i tady máme bonus. Mrkněte na www.martinhurych.com/zazeh. 
  Tamtéž najdete i další epizody, rovněž včetně bonusů.

  • 39 min
  Markéta Karman | Jak zjistit, kdo je skutečně můj zákazník

  Markéta Karman | Jak zjistit, kdo je skutečně můj zákazník

  „Buďte ve svých marketingových aktivitách konzistentní. Je to lepší než krátkodobé „nálety“. A buďte vidět online i offline.“

  Markéta Karman je parťák pro marketing. Předurčuje ji k tomu už její jméno Markéta, ve kterém se zrcadlí market, trh. Je také jedinou Karman v Čechách, takže si ji lehce zapamatujete.

  Ačkoliv vystudovala technologii kovů na VŠCHT, přeběhla k obchodu a marketingu. Zajišťuje řízení marketingu SME firem. O studiu na VŠCHT říká, že je nejlepší ekonomkou v Praze. Dali jí tam nástroje a návyky, které využívá právě v marketingu. Myslet analyticky, pracovat v týmu a nastavovat procesy.

  Markéta dělá sondy do hlubin duše zákazníků. Když budete chtít, vytáhne z nich i číslo jejich ponožek. Pokud vám to k něčemu bude. Využívá k tomu focus group a hloubkové rozhovory. Vymyslela si vlastní metodu, která funguje. Vyplňuje totiž bílá místa, která o zákaznících nevíme. Pomáhají ji k tomu i zkušenosti z korporátů, kde pracovala. Umí číst mezi řádky.

  Kromě toho je machr na LinkedIn a ví jak na obsah. S Markétou v Zážehu probírám nejen zákazníky, ale také sociální sítě a co nás čeká a nemine ...

  🔸 Jak zjistit, kdo je skutečně můj zákazník?
  🔸 Kdy zákaznický průzkum vhodný i pro B2B?
  🔸 Jak vypadá struktura hloubkového rozhovoru?
  🔸 Jak použít získané informace?
  🔸 Jak si budovat byznys nezávislý na sociálních sítích?

  Jako vždy, i tady máme bonus. Mrkněte na www.martinhurych.com/zazeh. 
  Tamtéž najdete i další epizody, rovněž včetně bonusů.

  • 36 min
  Milan Šimek | Jak a proč přivést zahraničního partnera k rychlému úspěchu

  Milan Šimek | Jak a proč přivést zahraničního partnera k rychlému úspěchu

  „Vydefinujte si, kdo je a kdo není ideální partner. S partnerem aktivně spolupracujte a vybudujte i osobní důvěru. A nebojte se partnery kontrolovat a dávat jim zpětnou vazbu. Klidně i od jejich zákazníků.“

  Milan Šimek je zakladatel společnosti Sewio Networks, která se zabývá indoor lokalizačními službami. Jednoduše řečeno dodávají lokalizační technologie, kterým se říká RTLS, real-time location system. Ty vám přesně řeknou, kde se ve skladu nachází zboží, kde zrovna jede pracovník s vysokozdvižným vozíkem, kolik je palet v expediční zóně nebo jaké jsou ve skladu nejvytíženější trasy.

  Tyto technologie v reálném čase ukazují, kde se kdo pohybuje a co se děje. Díky nim máme přehled, snižuje se zbytečné hledání a manuální práce, naopak se zvyšuje efektivita. Redukuje se denní rutina. Milan věří tomu, že za pár let budou tyto technologie stejně běžné jako je Wi-Fi.

  Kromě Milanova core byznysu jsme v Zážehu probírali to, jak je důležité budovat partnerské sítě. Sewio má totiž partnerské sítě po celém světě. Je to jako v životě, partnera si musíte zaháčkovat, hýčkat a pak také kontrolovat. Poslechněte si, jak Milan odpovídá …

  🔸 Co je RTLS technologie a proč bych ji měl chtít
  🔸 Jak RTLS technologii využít i v malém a středním podniku
  🔸 Proč si Sewio buduje partnerskou síť a jak
  🔸 Co přispívá rychlému úspěchu partnera
  🔸 Proč je chyba myslet si, že partner trh vybuduje sám?

  • 41 min
  Margareta Křížová | Jak postupovat při prodeji vlastní firmy

  Margareta Křížová | Jak postupovat při prodeji vlastní firmy

  „Prodej i nákup firem je o dobrém načasování, o lidech a pak taky o pár dalších drobnostech, jako je dobrý produkt, udržitelný byznys model, potenciál růstu a osvícený majitel. Pak už zbývá jen maličkost, prodat za dobrou cenu a je hotovo. Hodí se někdo, s kým se můžete poradit.“

  Margareta Křížová je byznysový pragmatik, který prodává a kupuje firmy ostatním. Je byznys mentorkou na volné noze, ale její core byznys je M&A.
  Margareta je v B2B rozhodně známou osobností. Skoro se mi chce mi říct, kdo by neznal Margaretu? Určitě znáte její články na stránkách Hospodářských novin, nebo výstupy v České televizi.
  Margareta staví M&A týmy a vysvětlí nám, co je to vlastně za profesi? Jsou to nejen firmy velké čtyřky, které se této problematice věnují. I menší konzultanti pro svoje klienty buď kupují, nebo prodávají jejich firmy. Musí ale mít svůj vlastní tým! To je první známka kvality. Jestli vám někdo slibuje, že to zvládne sám, tak na něj bacha!
  S Margaretou v Zážehu probírám proces prodeje firmy, ale i vstup investorů do firem …
  🔸 Co je M&A? (mergers & acquisitions) A jak má vypadat M&A tým?
  🔸 Jak si vybrat, komu prodat?
  🔸 Jak firmu na prodej připravit? A jak dlouho to trvá?
  🔸 V které fázi si vzít konzultanta?
  🔸 Co očekávat od due diligence?
  🔸 Jak si má investor vybrat správný start-up?

  Jako vždy, i tady máme bonus. Mrkněte na www.martinhurych.com/zazeh. 
  Tamtéž najdete i další epizody, rovněž včetně bonusů.

  • 40 min

Top Podcasts In Business

Ramsey Network
iHeartPodcasts
Pushkin Industries
NPR
Andy Frisella #100to0
Jocko DEFCOR Network

You Might Also Like

Paměť národa
Forbes Česko
Deník N
Dan Tržil
Petr Ludwig
Tomáš Jirsa a Michal Půr