FD Dagkoers

Het Financieele Dagblad

Dagkoers is de dagelijkse podcast van het FD. Binnen een kwartier word je door onze journalisten bijgepraat over wat er speelt in de wereld van het FD. Presentatie: Floyd Bonder en Nelleke van der Heiden Redactie: Sophia Wouda, Nelleke van der Heiden en Floyd Bonder Audio-vormgeving: Visionair Ordinair 

  1. 19 hr ago

    ABN Amro zit klem door sancties tegen Internationaal Strafhof

    ABN Amro riskeert miljoenenboetes, als huisbank van het Internationaal Strafhof. Amerikaanse maatregelen bedreigen de lucratieve clearingtak, die in 2025 een nettowinst behaalde van €298 mln. De bank en de staat – die grootaandeelhouder is – hebben nog een halfjaar om een oplossing te vinden. Daarna gaan de sancties in. FD-bankredacteur Mathijs Rotteveel praat je bij. Lees: ABN Amro in spagaat als huisbankier Internationaal Strafhof  Hoe kun je als ceo het beste communiceren tijdens een crisis? De vraag is actueel na het cyberincident bij Ahold. Margaret Versteden-van Duijn, ceo van Albert Heijn, Etos en Gall & Gall, vertelde wel héél weinig bij Eva Jinek. Is dat aan te raden? Je hoort het van FD-verslaggever Maud Vroemen die met verschillende communicatie-experts sprak. Lees: Op tv vertellen wat je nog niet weet over een cyberincident is óók transparantie  Jaguar heeft knallende ruzie met BYD over het nieuwste type luxejeep die dat Chinese automerk op de markt wil brengen. De Ti7 van BYD maakt inbreuk op de Land Rover Defender, zo claimt Jaguar. De Britse autofabrikant heeft deze zomer beslag gelegd bij BYD in Schiedam en Hoofddorp. Het Chinese bedrijf wil dat dit beslag wordt opgeheven. FD-rechtbankverslaggever Carel Grol volgt de zaak op de voet en praat je bij. Lees: Jaguar ruziet met BYD over SUV die kopie zou zijn van Land Rover Defender  Montage: Sophia Wouda & Floyd Bonder Presentatie: Floyd Bonder  See omnystudio.com/listener for privacy information.

  2. 2 days ago

    Albert Heijn-cybercrisis : wat leren we ervan?

    Verschillende supermarkten in Europa kregen de afgelopen dagen te maken met cyberincidenten. Lege schappen, niet-werkende apps en vriezers die op plus 50 graden draaiden, waren de gevolgen. De schade loopt in de miljoenen, maar of de incidenten verband houden met elkaar, is nog niet duidelijk. Het belang van cyberveiligheid werd hierdoor wel een stuk duidelijker. Techredacteur Rutger Overstegen kan ons meer vertellen over deze incidenten. Deze cyberproblemen zeggen niet alleen iets over technologie. De hele keten wankelt wanneer één onderdeel uitvalt. Nederland wordt internationaal geprezen om zijn efficiënte voedselketen, die overal als voorbeeld geldt. Toch laten deze incidenten zien dat zo’n goed afgestemde keten systeemrisico’s kent. Kan die onderlinge afhankelijkheid ook in ons nadeel werken? We bespreken het met voedselketenredacteur Maureen Blankenstein.  Wereldwijd hebben landen steeds meer last van de druk om hun schulden af te lossen. Het IMF maakt zich daar grote zorgen over. Veel van deze landen hebben hoge schulden maar weinig politieke bereidheid om de uitgaven te verlagen. Wat kunnen deze economieën doen? Onze redacteur macro-economie Marijn Jongsma, die de IMF-bijeenkomsten in Bangkok bijwoont, heeft daar zeker wat ideeën over genoteerd. Lees: Het sluipweggetje langs de schuldenberg gaat mogelijk weer open: economen vrezen financiële repressie Montage: Jort Siemes & Floyd Bonder  Presentatie: Floyd Bonder  See omnystudio.com/listener for privacy information.

  3. 4 days ago

    Jonge Zuidasser durft klant minder snel te benaderen

    Sinds maart heeft het grootste pensioenfonds van ons land, het ABP, Amerikaanse staatsobligaties van de hand gedaan. In totaal heeft het voor een waarde van €30 mrd verkocht. Naast de vraag of dit gezien moet worden als een politiek signaal van het ABP, beantwoordt onze pensioenredacteur Maaike Noordhuis de vraag wat er met dit geld is gebeurd. De keuze van het ABP onderstreept nog maar eens dat Frankrijk in zwaar weer verkeert. Lees: ABP schuwt Frankrijk bij herbeleggen Amerikaanse obligatiemiljarden  De KLM maakt winst, maar niet genoeg. Dat is de afdronk van het verjaardagsfeestje waarop de luchtvaartmaatschappij het 107-jarig bestaan vierde. Met luchtvaartredacteur Erik van Rein bespreken we hoe KLM de winstgevendheid wil vergroten. Opvallend daarbij is dat directeur Marjan Rintel kiest voor een aanpak waarbij het personeel in een vroeg stadium betrokken lijkt. Werkt deze aanpak beter om de vakbonden mee te krijgen? Lees: Fasten your seatbelts: KLM moet weer ingrijpen  Met de opkomst van AI lijkt het tijd voor consultants om zich te onderscheiden van de computer. Zogenoemde ‘soft skills’ als goed kunnen doorvragen, overleggen en een klant bellen worden steeds belangrijker. De Big Four (KPMG, PwC, EY en Deloitte) constateren dat extra aandacht hiervoor geen moment te laat komt. Steeds vaker lijken beginnende consultants het directe gesprek met de klant te mijden en een appje of mailtje te sturen. Vandaar dat zij inzetten op communicatiecursussen voor het personeel. Arbeidsmarktredacteur Jildou Beiboer vertelt erover. Lees: Big Four mikken in AI-tijdperk op menselijke vaardigheden Redactie & montage: Floyd Bonder en Nelleke van der Heiden Presentatie: Nelleke van der Heiden See omnystudio.com/listener for privacy information.

  4. 6 days ago

    Toegevoegde Waarde: Waarom ligt het vliegverkeer nog niet stil? En moeten we bang zijn voor hedgefondsen?

    Waarom spelen hedgefondsen een steeds grotere rol op de markt voor staatsobligaties? En hoe kan het dat we ondanks de oorlog in Iran nog steeds gewoon het vliegtuig kunnen pakken? Deze week duiken Anna Dijkman en Marijn Jongsma van het FD opnieuw in de fascinerende wereld van de economie. In het voorjaar werd gevreesd dat de oorlog in Iran zou leiden tot grote kerosinetekorten en geschrapte vluchten. Zelfs Marijn waagde zich aan een voorspelling die vooralsnog niet is uitgekomen. Hoe kon de aanvoer van brandstof op peil blijven, ondanks de blokkade en de fors gestegen prijzen? En wie betaalt uiteindelijk de rekening voor die duurdere kerosine: de luchtvaartmaatschappijen of de passagiers? Ook richten Marijn en Anna hun blik op de financiële markten. Hedgefondsen zijn steeds grotere spelers geworden op de markt voor staatsobligaties, vooral in de Verenigde Staten. Ze kunnen met geleend geld enorme posities innemen en zo profiteren van piepkleine prijsverschillen. Maar wat gebeurt er als de rente plotseling stijgt en al die fondsen tegelijkertijd hun beleggingen moeten verkopen? Het IMF waarschuwt dat hun groeiende invloed de financiële stabiliteit in gevaar kan brengen. Verder komen de oplopende rente op staatsleningen en de zorgen over de Franse en Amerikaanse staatsschuld aan de orde. Zijn hedgefondsen de boosdoeners, of ligt het probleem vooral bij overheden die te veel lenen en uitgeven? En hoe lang kunnen financiële markten erop vertrouwen dat centrale banken ingrijpen als het misgaat? Redactie en Montage: Jort Siemes Presentatie: Anna Dijkman & Marijn Jongsma See omnystudio.com/listener for privacy information.

    Toegevoegde Waarde: Waarom ligt het vliegverkeer nog niet stil? En moeten we bang zijn voor hedgefondsen?

Trailers

Ratings & Reviews

3
out of 5
2 Ratings

About

Dagkoers is de dagelijkse podcast van het FD. Binnen een kwartier word je door onze journalisten bijgepraat over wat er speelt in de wereld van het FD. Presentatie: Floyd Bonder en Nelleke van der Heiden Redactie: Sophia Wouda, Nelleke van der Heiden en Floyd Bonder Audio-vormgeving: Visionair Ordinair 

You Might Also Like