119 Folgen

Sarunas par prasmēm, kas uzlabo dzīves kvalitāti.

CILVĒKJAUDA Laura Dennler - cilvēka jaudas trenere

  • Selbstverwirklichung
  • 5.0 • 2 Bewertungen

Sarunas par prasmēm, kas uzlabo dzīves kvalitāti.

  #119 Procesi un pieejas, kas veido jaudīga uzņēmuma panākumus - DĀVIS SIKSNĀNS

  #119 Procesi un pieejas, kas veido jaudīga uzņēmuma panākumus - DĀVIS SIKSNĀNS

  Protams, ka mani interesē, ko zina un prot cilvēks, kura vadībā Latvijas uzņēmums dažos gados sasniedza 1 miljarda dolāru tirgus vērtību, tā kļūstot par Latvijas pirmo vienradzi. Šajā epizodē es sarunājos ar Printful līdzdibinātāju Dāvi Siksnānu, kuram jautāju to, kas arī citiem var noderēt par mārketingu un pārdošanu internetā, par komandas veidošanu un tās vadību, par personīgās produktivitātes ieradumu attīstīšanu un lēmumu pieņemšanu.

  Vairāk informācijas sarunas lapā šeit.

  SARUNAS PIETURPUNKTI:
  5:54 Uzņēmuma Printful vienkāršā un sarežģītākā vizītkartes versija7:51 Kādi ir priekšnoteikumi, lai uzņēmums kvalificētos Vienradža statusam12:30 Ar kādām grūtībām uzņēmums ir saskāries laikā, kad tas ļoti strauji attīstījās15:30 Cik daudz akcionāri ietekmē uzņēmuma vadītāja lēmumus24:18 Piemēri, kurām lietām vajadzētu pievērst īpašu uzmanību, lai uzņēmums veiksmīgi darbotos27:33 Cik svarīgs ir lēmumu pieņemšanas ātrums33:55 Kāda Dāvis 18 gadu vecumā nokļuva Draugiem group uzņēmumā, un kā izvērtās viņa turpmākā karjera40:20 Kuri informācijas avoti ir spēlējuši galveno lomu, veidojot personību un profesionāli savā jomā54:55 Priekšnoteikumi jeb mājasdarbs, kas jāizpilda, lai tava mājsalapa pārdotu1:06:36 Kā veidot sava klienta profilu ar pēc iespējas vairāk “pieskares punktiem”1:20:19 Ko ir izdevīgi zināt, lai vieglāk varētu sastrādāties ar mileniāļiem un Z paaudzi1:33:01 Padomi, kā kļūt produktīvākam un kā organizēt sev nepieciešamo informāciju1:42:21 Kā tikt galā ar trauksmi, kas rodas darba slodzes dēļ1:49:00 Pozitīvi ieradumi, kā uzturēt partnerattiecības

  • 1 Std. 52 Min.
  #118 Kas jāzina par drošību, lai izdodas sevi pasargāt - MĀRIS RIZGA

  #118 Kas jāzina par drošību, lai izdodas sevi pasargāt - MĀRIS RIZGA

  Cilvēkjaudā epizodi par pašaizsardzību vajadzēja jau sen. Uz sarunu aicināju pašaizsardzības un Izraēlas kaujas mākslas KRAV MAGA instruktoru Māri Rizgu. Man šķiet, ka jau tikai šīs sarunas rezultātā esmu kļuvusi piesardzīgāka un prātīgāka. Sarunā man noderēja Māra piedāvājums katram labāk iepazīt savus tipiskos uzvedības modeļus briesmu situācijā.
  Neatkarīgi no tā, vai tu jebkad dosies apgūt pašaizsardzību treniņu laikā, Māra stāstītais noderēs, lai varētu izdoties mazināt fiziskas sadursmes notikšanas iespēju vai tā seku nopietnību. Atziņas no Māra teiktā es pie pirmās iespējas atstāstīju vīram un abi kopā nolēmām, kas no tā ir jāmāca mūsu bērniem.
  Es iestājos par to, lai mēs katrs un visi mūsu mīļie esam lielākā drošībā, sveiki un veseli. Ticu, ka Māra stāstītais tur dod savu pienesumu, lai tā arī notiktu.

  Ja pieteicies uz epizodes beigās pieminēto noderīgumu e-pastu no manis, bet pagaidām to savā e-pastā vēl neredzi, tas, iespējams, ir iekritis kādā citā mapē, bet tu vari to atrast, ja sava e-pasta meklētājā iekopē šo tekstu: “Atsākam noderīgumu e-pastu, lai rudenī vairāk iespēju”.

  Savukārt, šeit vari pieteikties uz mūsu jaunumu e-pastu un jau šodien saņemsi pēdējo, ko sūtījām.


  Vairāk informācijas ir sarunas lapā šeit.

  SARUNAS PIETURPUNKTI:
  8:33 Vai cilvēka izskats var būt maldīgs, ja runa ir par bīstamību12:54 Kā pašaizsardzības instruktors savā darbā integrējis Izrēlas tuvcīņas sistēmu Krav Maga22:02 Beisbola nūjas fenomens33:34 Vai tas, kurš izvairās no konflikta, ir gļēvs cilvēks39:35 Kādus 3 cilvēku tipus izšķir pašaizsardzībā, un ko katram tipam par sevi ir izdevīgi noskaidrot51:37 Kas ir jāzina pāriem un ģimenēm par bīstamām situācijām, lai no tām izvairītos vai veiksmīgāk tās izbeigtu57:51 Stratēģijas, kas palīdzēs palielināt individuālo un bērnu drošību1:12:03 Kas ir pirmās lietas par pašaizsardzību, ko Māris māca sievietēm1:27:06 Kādēļ ir tik svarīgi vērot apkārtni, un kam pievērst pastiprinātu uzmanību1:32:05 Kā intuīcija un saprāts darbojas tad, kad esam nokļuvuši bīstamā situācijā1:40:39 Vai būšana labā fiziskā formā palielina personas drošību1:43:29 Kur cilvēki var mācīties Krav Maga un pašaizsardzību

  • 1 Std. 49 Min.
  #117 Kā pieaugušā uzvedību ietekmē piesaistes veids - DIĀNA ZANDE zinātņu doktore klīniskajā psiholoģijā

  #117 Kā pieaugušā uzvedību ietekmē piesaistes veids - DIĀNA ZANDE zinātņu doktore klīniskajā psiholoģijā

  Pieauguša cilvēka, tātad – arī tavas, manas un apkārtējo cilvēku, attiecības ietekmē tas, kādu piesaistes (attachment) veidu esam ieguvuši bērnībā. To varam izjust gan darba kolektīva attiecībās, gan mijiedarbībā ar ģimenes locekļiem un savu mīļoto cilvēku. Apdraudējuma situācijās un stresa apstākļos, kad komunicējam ar citiem, mūsu piesaistes veids, par kuru pat varam neko nezināt, ietekmēs to, kā rīkojamies ar otru cilvēku un kā cits cilvēks rīkojas ar mums.
  Uz sarunu aicināju Diānu Zandi – zinātņu doktori klīniskajā psiholoģijā, psiholoģi, kognitīvi biheiviorālo terapeiti. Sarunā Diānai jautāju skaidrojumus, lai saprastu gan cilvēka paša, gan viņa apkārtējo tādu rīcību, kas reizēm ir grūti saprotama, reizēm apgrūtinoša, reizēm mulsinoša. Par piesaistes tēmu ir vērtīgi zināt gan dažādu kolektīvu vadītājiem, gan jebkuram pieaugušajam, kam svarīgas labas attiecības ar citiem.

  Vairāk informācijas sarunas lapā šeit.

  SARUNAS PIETURPUNKTI:
  8:15 Vai drošā piesaiste ir saistīta ar laimes izjūtu9:45 Ko psiholoģijā saprot ar jēdzienu – piesaiste12:12 Kā piesaiste ietekmē partnerattiecības22:16 Kāpēc uzņēmuma vadītājs brīžiem jūtas, it kā vadītu bērnudārzu 24:47 Kā darbinieka piesaistes veids izpaužas dažādās darba situācijās31:30  Kādi ir piesaistes veidi, un kā tie ietekmē mūsu uzvedību ikdienišķās situācijās43:14 Pēc kādas uzvedības darba kolektīvā var atklāt, kuram darbiniekam ir izvairīgā piesaiste un kā viņam palīdzēt51:38 Kā izvairīgā piesaiste izpaužas ģimenes attiecībās, kur tā ir traucējoša un ko darīt1:01:24 Vai ir pareizi atbildību par savu laimes un veiksmes sajūtu ielikt otra rokās1:07:15 Kā darba vietā atpazīt cilvēku ar trauksmaino piesaisti un nesajaukt ar bioloģiski jutīgu cilvēku1:21:18 Diānas Zandes unikālā pieeja darbā ar saviem klientiem1:31:19 Vai greizsirdība ir saistīta ar piesaisti1:40:55 Kādēļ nedrīkst pārmest saviem vecākiem par mūsu audzināšanu

  • 1 Std. 50 Min.
  #116 Kas 3.sezonā palika aizkadrā un kādi bija Cilvēkjaudas komandas ieguvumi

  #116 Kas 3.sezonā palika aizkadrā un kādi bija Cilvēkjaudas komandas ieguvumi

  Cilvēkjaudas 3.sezonas noslēgumā es un mana kolēģe Ilze atskatījāmies uz mūsu piedzīvojumiem gan Cilvēkjaudas epizodes ierakstot, gan pielietojot dzīvē to, ko ieguvām no sarunām ar mūsu viesiem. Piemēram, kāpēc es līdz šim domāju, ka ierakstu laikā esmu Ilzes kalps, bet viņa - ka uzvedos kā neparedzams bērns, it īpaši - Mārtiņa Rītiņa interviju veidojot. Vai arī - kā piedzīvojumu epizodēs iegūtais man palīdzēja šīs sezonas trakajos periodos, piemēram, kad sasitām ģimenes auto 1900 km attālumā no mājām atpakaļceļam paredzētajā dienā.
  Ja Cilvēkjaudas pauzes laikā tev ir sajūta, ka pietrūkst tās dotā satura, kas uzlādē, tad iesaku:
  1) reizi nedēļā lasīt manis sūtīto e-pastu ar (maniem) noderīgumiem un iedvesmas avotiem. To vari saņemt tad, ja piesakies Ugunsskola mājas lapā jaunumu saņemšanai;
  2) paskatīties, vai tas, ko lieku Instagram, var tevi izklaidēt, uzlādēt vai būt noderīgs. Instagram kontā @ugunsskola es rakstu latviski, bet kontā @laura_dennler komunicēju angliski.
  Sarakstu ar sarunā pieminētajām epizodēm skaties sarunas lapā šeit.

  • 1 Std. 12 Min.
  #115 Kā būt pašam par savu bosu, ieviešot pārmaiņas - vērtīgākais no holakrātijas prakses: MICHEL DENNLER

  #115 Kā būt pašam par savu bosu, ieviešot pārmaiņas - vērtīgākais no holakrātijas prakses: MICHEL DENNLER

  Mišels Dennlers strādā IT uzņēmumā, kurā jau piekto gadu nav priekšnieku. Pareizāk, tur katrs pats sev ir priekšnieks, jo uzņēmumā izmanto holakrātijas pārvaldības sistēmu. Katrs darbinieks dara to, ko pats izvēlas darīt un kas ir saskaņā ar notiekošo "komandās". Priekšrocība, ko iesaistītie un uzņēmums tāpēc iegūst, ir ātrums, efektivitāte un cilvēku apmierinātība. Pēc reorganizācijas ieviešanas, kas prasīja apmēram trīs gadus, uzņēmumam katru gadu aug peļņas rādītāji un klientu un darbnieku apmierinātība. Es Mišela pieredzi uzskatu par noderīgu ne tikai kolektīviem, bet arī individuāliem cilvēkiem, jo prasmīgāk izvirzīt mērķus, ātri un iedarbīgi reaģēt uz pārmaiņām, produktīvi risināt problēmas un gudri apieties ar laika, cilvēku un naudas resursiem nozīmē ieguvumus gan profesionālajā, gan privātajā dzīvē.
  Mēs sarunājamies par holakrātijas stratēģijām un domāšanas veidu, kuru noderīgās sastāvdaļas var pārņemt gan tradicionālos kolektīvos, kur ir priekšnieki un padotie, gan arī pārcelt uz cilvēka privāto dzīvi. Piemēram, par vērtību praktisko pielietojumu, kā sākt sarunas vai apspriedes, kurās piedalās vairāki cilvēki, lai iznākums būtu vērtīgāks. Vai - ko darīt, vadot dažāda veida sapulces gan uzņēmuma iekšienē, gan sadarbībā ar partneriem vai klientiem, lai tās būtu produktīvas un lai tajās rēķinātos ar katru iesaistīto. Holakrātija ir par spēju uzņemties atbildību par savu darbu, lai tajā justos labi. Noderīga pieeja dzīvei kopumā.
  Mišels nerunā latviski, tāpēc mūsu saruna notiek angliski. Sarunas ievaddaļai apmēram 2 minūšu garumā ir titri latviešu valodā. Šoreiz nevaram piedāvāt pilnas sarunas tulkojumu, jo mūsu laika un finansiālie resursi, kas būtu nepieciešami tā nodrošināšanai, ir vajadzīgi citviet.
  Šī nav saruna par to, kā holakrātija darbojas, jo to var noskatīties šajā video (angliski) no Training Lab konferences Rīgā, kurā Mišels uzstājās pirms dažiem gadiem (paldies Elīnai Pelčerei par bezmaksas pieeju šim video Cilvēkjaudas auditorijai).
  Sarunas tēmas ar laika norādi:
  6:06 A valuable strategy that Michel has taken over from the holacracy approach
  (Vērtīga stratēģija, ko Mišels ir pārņēmis no holakrātijas pieejas)

  15:45 Introduction into the company Michel is working for, where the holacracy approach is successfully implemented
  (Nedaudz par uzņēmumu, kur Mišels strādā un kur holakrātijas pieeja ir veiksmīgi ieviesta)

  20:32 How it is to be a boss for yourself, what are the main stereotypes
  (Kā ir būt sev par bosu un kādi ir galvenie stereotipi)

  27:30 What is so special about meeting strategy in holacracy, how to transfer this approach into the personal life
  (Ko noderīgu pārņemt no holakrātijas sapulču stratēģijām un kā to pārcelt arī uz personīgo dzīvi)

  55:30 Why it is so easy to approve and implement changes and new ideas, when your company is following holacracy approach
  (Kāpēc ir viegli akceptēt un ieviest pārmaiņas un jaunas idejas, kad uzņēmums ievēro holakrātijas pieeju)

  1:07:53 How Michel has benefited personally from being his own boss in a big company
  (Ko Mišels pats ir ieguvis, kopš kļūšanas par savu bosu lielā uzņēmumā)

  1:11:36 What people can still do in their favour, even if they are working in a classic hierarchical company
  (Ko cilvēki var darīt savā labā, pat ja viņi strādā klasiskās hierarhijas uzņēmumā)

  1:15:11 Being responsible for your own happiness
  (Būt atbildīgam par savu laimi)

  1:22:24 Why it is so important to know your values; the way to match them with your reality
  (Kāpēc ir tik svarīgi zināt savas vērtības un kā veidot to saderību ar realitāti)

  1:36:18 Laura’s most difficult client – Michel Dennler
  (Lauras vissarežģītākais klients - Mišels Dennlers)

  • 2 Std
  #114 Par cilvēka spēka lauku, kas ietekmē dzīves kvalitāti - LAURA DENNLER

  #114 Par cilvēka spēka lauku, kas ietekmē dzīves kvalitāti - LAURA DENNLER

  "Spēka lauka" koncepts man noder gan tad, kad cenšos sasniegt to, kas šķiet teju neiespējams, gan tad, kad nejūtos labi un gribu no tā stāvokļa izkļūt, gan tad, kad domāju un lemju, ko ar savu dzīvi vai kādu tās sfēru vēlos darīt tālāk. Esmu pārliecinājusies, ka, ja vēlos kaut ko sasniegt, tad jaudīgākais un saprātīgākais veids to izdarīt ir rūpējoties par sava "spēka lauka" kvalitāti. Lai vai cik sarežģīts uzdevums un lai vai cik liels mērķis stāv cilvēka priekšā, pielietojot "spēka lauka" ideju cilvēks ievērojami paaugstina savas iespējas uz izdošanos.
  Šajā epizodē ar Anda Arnicāna piedalīšanos eksperimentējām ar citādāku formātu. Ideja radās tad, kad Andis man teica, lai izveidoju iknedēļas e-pastu ar to, kas iedvesmo un noder man, un lai reizi nedēļā to sūtu viņam un tiem Ugunsskolas vai Cilvēkjaudas sekotājiem, kurus tas interesē. Šodien, kad publicēju šo epizodi, pie Anda un Cilvēkjaudas faniem, kuri ir pieteikušies jaunumiem, nosūtīju pirmo e-pastu ar maniem noderīgumiem. 
  Bet cilvēkam, kurš jūt, ka pienācis laiks padarīt savu spēka lauku jaudīgāku, iesaku piedalīties "MANS GPS" programmā, kuru veidoju kā atspērienu un ilgtermiņa iedvesmu, ar kā palīdzību cilvēks vairo gandarījuma un prieka sajūtas savā dzīvē un paaugstina savu vitalitātes līmeni.
  P.S. Ja pieteicies jaunumiem, bet savā e-pastā manu 1. ziņu par noderīgumiem neredzi, tad ieraksti tur meklēšanas logā "par man noderīgiem iedvesmas un jaudas avotiem", gan jau to vēstuli tev kaut kur uzrādīs, droši vien iebāzta spamā vai sazinkurvēl). Tiem, kuri jaunumiem nav pieteikušies, bet noderīgumus no manis grib, ir tiem jāpiesakās mūsu mājas lapā (pieteikšanās forma ir uzreiz zem bildes).

  Vairāk informācijas par šo epizodi ir sarunas lapā šeit.

  SARUNAS PIETURPUNKTI:
  5:13 Kas ir jauda Lauras Dennler izpratnē un kāpēc tā ir svarīga10:15 Ko nozīmē cilvēka spēka lauks un kā to stiprināt19:20 Kāda saistība ir jaudai ar cilvēka dzīves kvalitāti21:40 Kā rīkoties, ja saprotam, ka spēka lauks ir draņķīgā stāvoklī32:11 Kā noteikt prioritātes, kad visa ir par daudz41:22 Kā cilvēki rēķina, ko viņi ir pelnījuši un kas viņiem pienākas47:04 Kāpēc cilvēkiem ir grūti par sevi rūpēties ilgtermiņā51:56 Laimes pamatprincipi58:39 Kā rīkoties sev par labu, kad visi apstākļi ir pret tevi1:14:10 Kāpēc neiztikt bez sarunas ar sevi par savām vērtībām un kā tās var mainīties1:30:25 Kā katrai problēmai atrast piemērotu risinājumu1:35:26 Ačgārnā izpratne par prieku1:40:17 Jautājums klausītājiem

  • 1 Std. 47 Min.

Kundenrezensionen

5.0 von 5
2 Bewertungen

2 Bewertungen

Das gefällt dir vielleicht auch

I'mperfekt
Žurnāls Ir
Latvijas Radio 1
Ilze Medne
Maija Āboliņa-Tomsone
Bāliņš, Liepiņš un Freibergs