35 episodes

Tři muži, tři kamarádi a jejich mnohdy tři různé pohledy na způsob jak proplout životem a nezaseknout se u toho ve středo/věku.

středo/věk Petr Mára, Martin Vymětal, Jan Dobrovský

  • Society & Culture
  • 4.8 • 83 Ratings

Tři muži, tři kamarádi a jejich mnohdy tři různé pohledy na způsob jak proplout životem a nezaseknout se u toho ve středo/věku.

  středo/věk/35

  středo/věk/35

  Začínáme čtvrtý rok s vámi a dalo by se říci, že z nuly na sto. Probereme totálně odfláknutou nabíječku od Louis Vuitton, co si budeme povídat, snad i české Epico má lepší příslušenství. Naťukneme pár seriálů, byť s přibývajícím věkem (všechno nejlepší, Petře) toho už tolik ukoukat nestíháme; na Medvěda a Masters of Air ale dojde.

  Dlouho jsme tu neměli technologické okénko, obujeme se rovnou do Digital Markets Act, respektive do toho, jak si DMA představuje Apple. Nevynecháme ani Vision Pro (všichni tři ho chceme, jen ale jeden si pro něj letí) a tentokrát nevynecháme ani 3 000 000 000 000 000 000 společnost Microsoft, těch nul je tam nějak moc — stejně jako bugů v MS Office.

  DMA, AI, Vision Pro, Microsoft… Nic ale nemá na pořádný psací stroj a světe div se, na internetu není takřka k sehnání. Asi ho koupíme Petrovi k padesátinám. Nějak se nám od psacího stroje povede dostat k AI, retru v technologiích a překvapivě k Dubaji. Neptejte se nás jak, spíš si to poslechněte.

  • 3 hrs 4 min
  středo/věk/34

  středo/věk/34

  “Boženko, podívej se, já ti něco povím. Já bych… A musíš jít v šatech? Já bych nebyl tak nervózní, do bijáku je to něco jinýho, ale jdeme do opery! Než do opery přijít pozdě, tak tam radši nejdu vůbec!”

  Pamatujete tyhle krásný časy z vašeho dětství? Řada staromilů si určitě říká, kdyby tak šel vrátit čas a vidět silvestrovskou estrádu roku 1977 s Jiřinou Bohdalovou a Vladimírem Menšíkem znovu.

  A víte co? Ono to jde, za prvé. Někde ji určitě reprízují. Už minimálně po 46. Anebo si můžete pustit poslední díl Středověku, silvestrovský speciál, ve kterém jsme odpovídali na desítky vašich otázek z Instagramu. Ono to vyjde zhruba nastejno.

  Zajímá vás na které otázky jsme odpovídali a jaká témata jsme tam řešili? Nás také, ale Honza si poznamenal jen jednu věc: “Cíle, plány, úspěchy a kronika”.
  To zní jak roku 1977. Jestli vás zajímají zbývající otázky, tak si budete muset pustit další, poslední díl roku 2023, který má stopáž něco přes čtyři a půl hodiny.

  • 4 hrs 44 min
  středo/věk/33

  středo/věk/33

  Povětšinou se za nic neomlouváme, nicméně s 33. dílem, speciálem, uděláme výjimku. Chtěli jsme něco ve stylu Carpool Karaoke, jen z déjedničky. A světě div se, když něco natáčíte cestou do Brna, tak je to dlouhý a ne úplně kvalitní, stejně jako asfalt a válcovaný beton dálnice.
  A byť se ten záznam snažila dát dohromady pěkná parta zvukařů, tak toho stejně jako silničáři na D1 moc nesvedli.
  Jenom aby bylo jasno, utrpěla lehce kvalita záznamu, obsahová kvalita zůstala klasicky na nejvyšší úrovni, a tak vás čekají témata jako závislost na sexu, David Duchovny, rozdíly mezi Bentley / Rolls-Royce, Gréta, nejdražší postel a hlavně, Velká žranice Lukáše Hejlíka, do které jsme spolu s holkama z Chumelenice přijali pozvání.

  • 2 hrs 58 min
  středo/věk/32

  středo/věk/32

  Vítejte zpět u nej(zbytek si doplňte sami) podcastu v naší kotlině, po nesnesitelně dlouhých 6 měsících pauzy se vracíme v plné síle. Rozumíme všemu a názor máme také na vše. Stejně jako 99% našich spoluobčanů.
  Pojďte se s námi ponořit do hlubin kolektivní odpovědnosti, života s medvědy na procházce Amerikou, vztahů na pacifické hřebenovce, lamentováním nad kondicí USA, protože co si budeme povídat, je to Indie západu.
  Pokud se vám zdá, že tenhle díl je jen o Americe, tak se nebojte, to si jen jeden z nás dělal dost selektivní poznámky v průběhu natáčení.

  • 3 hrs 2 min
  středo/věk/31 - Bootleg Edition

  středo/věk/31 - Bootleg Edition

  Znáte to, je vokurková sezóna, venku řádí vedra, a češi tak zvládnou maximálně usmažit řízky na cestu do Chorvatska, nadávat na vládu, řešit třicítky v Praze a polemizovat nad vyděračským poplatkem od Michelinu.
  A tak nastal čas natočit další speciál, Středo/věk Bootleg Edition, který do téhle české pohody přesně zapadne diskusí o cenách tady a ve světě, o tom, jak je Lipno lepší než Zell am See, o AR od Applu a samozřejmě o tom, jak se Martinovi jde na jeho každoroční vycházce, tentokrát po PCT. (Dávejte pozor, v jeden moment přijde řeč i na jeho trail name.)

  • 2 hrs 13 min
  středo/věk/30 - SPECIÁL

  středo/věk/30 - SPECIÁL

  Tak dlouho jsme vám slibovali speciál, kdy se všichni tři sejdeme, a poletíme do Dubaje, až jsme to po letech odkládání zvládli. Sešli jsme se; v ^Liberci.
  Nečekejte v tomhle díle žádné diskuse nad virtuálními světy nebo umělou inteligencí, to už totiž zajímá mainstream a probírají to jak na Vinohradské 12, tak i v 5:59. V tomhle díle vás čeká, čistá, nefalšovaná, silikonová člověčinka, kterou zažijete jen na Oktagonu a v Hotelu Pytloun.

  • 1 hr 27 min

Customer Reviews

4.8 out of 5
83 Ratings

83 Ratings

L_Sagi ,

Sagi

Mám velmy rád váš humor a myšlienkové pochody , cítim sa ako keby som tam sedel pri vás , a boo súčasťou , veľké diky 👍💪🍻

Martin Hricov ,

Relax podcast s dávkou informácii a smiechu

Najlepší podcast, zaujímave témy a pohľad na svet. Ste perfektný len tak ďalej Stredovek

Kaňardo ,

Fajn počúvanie

Zaujímavé temi. Rôzne pohľady. Sem tam uletene 😁 ale v dobrom zmysle. Fajn relax. Teším sa na ďalšie podcasty. 👍

Top Podcasts In Society & Culture

SME.sk
ZAPO
Rádio Expres
Vydavateľstvo Absynt
ZAPO
BUBO

You Might Also Like

Brocast
Velká Žranice
Lucie Petráková a Markéta Lukášková
Forcapture
Vojta Žižka
Čestmír Strakatý