40 episodes

Autoajakirjanik Veli Rajasaar ja teadus- ja tehnoloogiaajakirjanik Jan-Matthias Mandri võtavad iganädalases autopodcastis "Istmesoojendus" luubi alla nädala kõige kuumemad autoteemad, arutavad oma sõidetud masinate üle ning pakkuvad vahvaid Plekk-Liisudega seotud nippe. Kütame istmed tuliseks!

Istmesoojendus Delfi Tasku

  • Technology

Autoajakirjanik Veli Rajasaar ja teadus- ja tehnoloogiaajakirjanik Jan-Matthias Mandri võtavad iganädalases autopodcastis "Istmesoojendus" luubi alla nädala kõige kuumemad autoteemad, arutavad oma sõidetud masinate üle ning pakkuvad vahvaid Plekk-Liisudega seotud nippe. Kütame istmed tuliseks!

  40. Sportlike jaapanlaste teine tulemine, Passat, Golf ja Polo kaovad ajalukku

  40. Sportlike jaapanlaste teine tulemine, Passat, Golf ja Polo kaovad ajalukku

  "Istmesoojenduse" järjekorras 40. "juubelisaade" räägib headest Jaapani sportautodest, mida juba 2021. aastal oodata on. Näha saab nii Subarusid, Nissaneid kui ka Toyotasid ja neid saab olema palju!

  Kõrvale aga ka kurb uudis - tulevikus ilmselt mitmeid Volkswageni mudeleid - Polo, Passatit ja Golfi enam näha ei saa. Eestis on aga sinna veel tükk aega, kuna meil on hetkel veel elektriautodega rohkem probleeme kui sobivaid lahendusi.

  Proovisõiduautona räägimegi elektriautost - Kia e-Nirost, mis on küll huvitavas elektri-crossoverite segmendis ja üpris praktiline ja mõistlik auto, kuid tekitab omanikule probleeme oma laadimisstandardiga ja vajaliku taristu Eestis puudumisega.

  Samuti räägime erinevatest autoga kogunemise vormidest. Kas parklates kogunemine on juba hea mõte või tasuks sellega veel oodata ning mida arvata autokinodest ja autokontsertidest?

  • 31 min
  39. Ära vahetult peale koroonakriisi toodetud autot osta!

  39. Ära vahetult peale koroonakriisi toodetud autot osta!

  Tasub teada, et värskelt avatud autotehastest tulevad esimesed sõidukid ei pruugi olla kõige parem ost. Saates räägime põhjustest lähemalt.

  Lisaks sellele on märkimisväärsed autorendifirmade majanduslikud raskused. See tähendab, et lähitulevikus võib nii üleilmselt kui ka meil kasutatud autode hind muutuda märkimisväärselt odavamaks. See on oluline teadmine liisitud autode omanikele, keda seetõttu üks tähelepanuväärne probleem kummitab.

  Proovisõiduautoks oli uue põlvkonna Volkswagen Golf, mis on järjekorras juba kaheksas. Auto sisemuses ja välimuses on tehtud suur uuenduskuur, mis jätab inimesed tõenäoliselt kahte (või isegi rohkemasse) lehte. Suure mootorivaliku ja erinevate käigukastide poolest on tegu ikka vana hea Golfiga, tõsi, saadaval on ka mitu uut jõuallikatüüpi.

  Nipinurgas võtame vaatluse alla Tallinna lääneosa kõige ohtlikumad kohad ja selle, miks just seal palju õnnetusi toimub. Üldjoontes võib aga öelda, et probleemide leevendamiseks on palju ära tehtud.

  • 31 min
  38. Kus ja kuidas Eestis täiega kihutada saab?

  38. Kus ja kuidas Eestis täiega kihutada saab?

  Suveilmad on peale pressimas ja ka liikluses on näha, et inimesed tahavad üha kiiremini sõita. Kus ja kuidas seda aga teha nii, et ise ja ka teised terveks jääks? Anname nõu.

  Lisaks räägime sellest, millist autot üldse vaja on selleks, et oma sõidutehnikat parandama saaks minna ning mida oleks vaja silmas pidada, et rajapäev lõhkenud mootori või muude probleemidega ei tipneks.

  Uudiste poolelt räägime uuest Toyota Yarise baasil ehitatud väikemaasturist Toyota Yaris Cross, mille puhul Veli on saanud rääkida Toyota inseneridega. Sekka veel puutumatust Ferrarist, mis koroonakriisis suurepärase äritulemuse on teinud ning sellest, kuidas ehitada oma tavamaasturist Lamborghini Urus.

  Proovisõiduautoks oli Volkswagen T-Roc R - maastur, millel on aiste vahel sama EA888 221 kW võimsusega mootor, mis Golf R-il. Käisime seda katsetamas nii võistluslikemas tingimustes kui ka praktilise poole pealt. Samuti võrdleme seda sõidu- ja iseloomuomaduste poolelt sama grupi toodetava Cupra Atecaga.

  Saatejuhtideks on Jan-Matthias Mandri ja Veli Rajasaar.

  • 39 min
  37. Porsche Taycan, sportautode olevik ja tulevik

  37. Porsche Taycan, sportautode olevik ja tulevik

  Seekordne "Istmesoojenduse" saade on pühendatud sportautodele ning seda nii uudiste, proovisõidu kui ka nipinurga arutelu kohapealt.

  Esiteks uudised - Porschel on suurepäraseid uudiseid selles vallas, mis puudutavad manuaalkäigukaste 911 mudelitel. Ja mis parim, kõik muudatused on tasuta! Sinna kõrvale aga ka väga kurbasid uudiseid sportlike sedaanide fännidele - Lexuse GS seeria on suremas ning seda juba selle aasta käigus.

  Elektriautode vallas on samuti infot, mis kõrvu kikitama paneb. Hiinlased on väidetavalt maha saanud tahkisakuga autoga, tehnoloogia, mille puhul on juba pikka aega räägitud, et see on elektriautode tulevik. Seejuures väidetakse, et siiani kallis tehnoloogia on autosse jõudnud täiesti mõistliku hinnaga.

  Need uudised sport- ja elektriautode vallast seob ideaalselt kokku meie proovisõiduauto Porsche Taycan, mis on täiesti uskumatu sõidumasin ja seda mitmes vallas. Veel kordi kiirem kui "tavaporsche", samas aga praktilisem ning isegi kaunim.

  Viimaseks aruteluteemaks on see, kas on tänapäevased sportlikumad masinad ehk muutunud liialt jõuliseks, et nendest üldse midagi kätte saada? Kuidas masina sooritusvõime tipuni jõuda ning kas see üldse on vajalik?

  • 37 min
  36. Kas kriis vähendab meie autode väärtust? Eksperdid kommenteerivad.

  36. Kas kriis vähendab meie autode väärtust? Eksperdid kommenteerivad.

  Seekordne "Istmesoojendus" võtab vaatluse alla kasutatud autode väärtuse praegusel ajal. Ameerikast on juba esimesed märgid, et autode hinnad ja seega ka väärtus on kõvasti kukkumas, millised on trendid kodumaal. Küsisime kolmelt eksperdilt, kellest üks meil ka stuudios külas käis ja autoturgu ja hetkel esindustes toimuvat põhjalikumalt analüüsida aitas.

  Kõrvale loomulikult uut ja meelierutavat autojuttu. Hyundai N-seeria masinad on ühed viimaste aastate kõige meeldivamad üllatused nende jaoks, kellele meeldib kiirelt sõita. Hyundai jätkab kuuma raua tagumist ning plaanib lähiajal meieni tuua veel kaks sõidukit, millel N tähis esivõre küljes. Räägime, millega on tegu.

  Proovisõiduautoks oli sel nädalal Renault Captur - Kadjari väikevend, mille sõidukogemus on väga sarnane. Suurepärase hinnaklassiga auto, millel on küll mõningad omad kiiksud kuid ka terve hulk positiivseid ja ootamatuid üllatusi.

  Saatejuhid on Jan-Matthias Mandri ja Veli Rajasaar.

  • 40 min
  35. Maailma aasta auto on valitud, aga meie võime sellest vaid und näha

  35. Maailma aasta auto on valitud, aga meie võime sellest vaid und näha

  Vaatamata keerulisele olukorrale on nüüd kõige-kõigem automaailma tiitel välja antud ja maailma aasta auto on valitud. Selleks on Kia Telluride - võtame täpsemalt vaatluse alla, mis sõidumasinaga tegu on ning räägime ka teistest kategooriatest.

  Lisaks räägime eriolukorra-aegsetest liiklusnumbritest, joobes juhtidest ja avariidest. Kas olukord on parem või halvem? Kõrvale vaatleme nädalavahetuse juhtumit, mis puudutas eriolukorras tegemata jäänud tehnoülevaatust. Kas politseinikud päriselt keeravad selliste asjade eest või on meil PPA inimeste suhtumine väga inimlik?

  Praegusel ajal, kus taevast võib tulla isegi pussnuge, anname nõu, kuidas oma klaasipuhastajatega sina peal olla. Kas tuleks neid vahetada iga korralise hoolduse ajal või saaks läheneda ka mõistlikumalt? Ja kuidas üldse teada, millised puhastid autole sobivad?

  Kuna proovisõiduautode hankimisega on praegu keerulised ajad, siis räägime selle asemel Toyota RAV4-st, millel hiljuti täitus kõigi põlvkondade peale 10 miljonit müüdud autot. See on eeskujulik number. Mõtiskleme, miks just RAV4 selliste numbriteni jõudnud on ja kuhu edasi.

  • 32 min

Top Podcasts In Technology

Listeners Also Subscribed To