COM! Passie voor mens en organisatie

Bianca Groot

Welkom bij COM! Passie voor mens & organisatie. Jouw kompas in podcastland als het gaat om goede gesprekken over zakendoen in de breedste zin van het woord. Mijn naam is Bianca Groot en ik ga graag in gesprek met interessante mensen om die zaken naar boven te halen waar organisaties wat aan hebben en de mensen die erin werken ook. Dus COM! Lekker luisteren. Ken of ben je iemand waarmee ik in gesprek zou moeten volgens jou, laat het me weten via biancavanbspreek@gmail.com. Luister je graag naar deze podcast? Geef een fooi via www.fooienpod.com. Makkelijk en snel. Hoeft niet, mag wel :)

  1. Een conflict. En dan? | Hester Macrander

    May 26

    Een conflict. En dan? | Hester Macrander

    Niemand zit te wachten op conflict. Maar waar mensen samen zijn, gebeurt het toch. Hester Macrander, expert in geweldloze -of hoe zij het noemt, verbindende- communicatie gaat in haar nieuwe boek Een conflict, en dan? in op de mechanismes die er in ons allemaal spelen op het moment dat we in conflict raken. En zij geeft voorbeelden van hoe je het aan kunt pakken om dan toch dichter bij elkaar te komen zonder jezelf en/of de ander te verliezen. Want onder ieder conflict liggen fundamentele behoeftes en verlangens. Die soms heel rottig iemands strot uit komen, maar waar je het gewoon over kunt hebben als de heftigste emotie er eenmaal af is. Conflicten kunnen op heldere wijze aangepakt worden via het ontstaan van verbinding. Hoe dat precies werkt, hoor je in deze aflevering. Overigens met dank aan Uitgeverij Thema voor deze waardevolle verbinding! Meer Hester Hester op LinkedInwww.hestermacrander.nlEen conflict. En dan? - Hester Macrander Tips&inspiratie uit het gesprek Verbindend communiceren, hoe doe je dat? Van Hester MacranderGeweldloze communicatie, Marshal RosenbergStop met aardig zijn, wees waarachtig van Thomas d’AnsembourgVrede kun je leren van David Van Reybrouck en Thomas de Marchant et d’AnsembourgCulture map van Erin MeyerEscalatieladder van GlaslDe Keuze van Edith EgerDe zin van het bestaan van Victor Frankl Kom je ook een keer praten? (Als je een goed verhaal hebt natuurlijk ;) Of ken je iemand die moet aanschuiven voor een goed gesprek? Laat het me weten via biancavanbspreek@gmail.com of LinkedIn, ik hoor je graag. Luister je graag naar deze podcast? Geef een fooi via www.fooienpod.com. Makkelijk en snel. Hoeft niet, mag wel :)

    45 min
  2. Opstellingenwerk en essentie | Margreet van Steijn

    07/15/2025

    Opstellingenwerk en essentie | Margreet van Steijn

    Opstellingenwerk. Voor de één een zweverige exercitie, voor de ander een levensveranderende ervaring. Het lijkt wel magie dat je naar aanleiding van een concrete vraagmensen in een ruimte laat plaatsnemen om op die manier inzicht te krijgen in wat er echt speelt, zichtbaar en onzichtbaar. Zo’n jaar geleden schoof ik als representant aan bij mijn eerste familieopstellingendag. Margreet van Steijn,merkstrateeg en systemisch opsteller, begeleidde die dag. Margreet bleek zowel familie- als organisatieopstellingen te begeleiden. Waarbij het bij beiden gaat over het blootleggen van belemmerende patronen en het ontdekken van je essentie. Maar hoe werkt dat dan? Wanneer zet je een (organisatie)opstelling in? En waarom is het zo belangrijk te werken en leven vanuit je essentie? COM! lekker luisteren. Meer Margreet LinkedInwww.margreetvansteijn.nl vooressentiesessies, persoonlijk en voor organisatiesFamilieopstellingen met Margreet boek je via Els van Steijn - De Fontein Tips&inspiratie Organisatieopstellingen, het ambacht van Philippe Bailleur en Leanne SteeghsRijp, impactvol systemisch leiderschap van Barbara HoogenboomDe Fontein van Els van Steijn (Vind je plek, Maak wijze keuzes en Vier je leven)Kukuru aflevering over de metafoor van De Fontein met Els van Steijn  Kom je ook een keer praten? (Als je een goed verhaal hebt natuurlijk ;) Of ken je iemand die moet aanschuiven voor een goed gesprek? Laat het me weten via biancavanbspreek@gmail.com of LinkedIn, ik hoor je graag. Luister je graag naar deze podcast? Geef een fooi via www.fooienpod.com. Makkelijk en snel. Hoeft niet, mag wel :)

    42 min

About

Welkom bij COM! Passie voor mens & organisatie. Jouw kompas in podcastland als het gaat om goede gesprekken over zakendoen in de breedste zin van het woord. Mijn naam is Bianca Groot en ik ga graag in gesprek met interessante mensen om die zaken naar boven te halen waar organisaties wat aan hebben en de mensen die erin werken ook. Dus COM! Lekker luisteren. Ken of ben je iemand waarmee ik in gesprek zou moeten volgens jou, laat het me weten via biancavanbspreek@gmail.com. Luister je graag naar deze podcast? Geef een fooi via www.fooienpod.com. Makkelijk en snel. Hoeft niet, mag wel :)

You Might Also Like